Gastro

Jar je v plnom prúde, preto spoločnosť Gastro Holding Candola pripravila pre Vás prehľad najlepších jarných ponúk. 

Dávnu históriu tradičných ľudových remesiel a liehovarníctva severného Spiša objavili návštevníci v expozícií Nestville Park, ktorú našli v zmenšenej podobe na medzinárodnom veľtrhu Danubius Gastro v bratislavskej Inchebe v hale D1.

Čoraz viac ľudí trápi intoleranciou na lepok či laktózu. Po aplikovaní bezlepkovej diéty sa pacient zbaví bolestí, nadúvania a celkovej nevoľnosti.

Začínate pracovať v gastronómii a hľadáte informácie o gastronádobách? Zozbierali sme pre vás všetky dôležité informácie, na základe ktorých si môžete vybrať tie správne nádoby pre vás.

Získať michelinovskú hviezdičku je ambíciou každého zariadenia. Cesta k nej však vôbec nie je jednoduchá. Keď ju už nakoniec získate, ešte to neznamená, že je to navždy. Ľahko sa môže stať, že prídete o jednu hviezdičku. V tom lepšom prípade. Svoje si o tom mysleli aj veľké mená.

Lichtenštejni zanechali v Lednici, kromě zámku a nádherného parku, také významný kulinářský otisk své přítomnosti. Pro přípravu pokrmů se používali především sezónní suroviny, přičemž velké zastoupení měla na jídelníčku divočina a pernatá zvěř z lichtenštejnských obor. 

11.ročník gastronomického veľtrhu TOP GASTRO & HOTEL prebieha od 16. do 19. Februára 2017 v pražskom Výstavišti.

Možno si to neuvedomujeme, ale súčasťou nášho kultúrneho dedičstva je aj tradičná národná gastronómia. Ako súčasť našej minulosti by si zaslúžila ochranu a podporu. Jedno múdre príslovie hovorí: „Kto si neváži svoju minulosť, nezaslúži si budúcnosť.“

 Veľtrh oblasti gastronómie a hotelierstva, Danubius Gastro, počas 26. až 29. januára prezentuje odbornej aj širokej verejnosti ucelenú ponuku profesionálneho prístrojového vybavenia, cez nábytok, potraviny, nápoje, až po obalové materiály, obchody a reklamu.

 

V dňoch 10. až 14. februára 2017 uvíta veľtrh Ambiente vo Frankfurte nad Mohanom nákupcov z celého sveta. Veľtržné priestory sa tak na päť dní opäť stanú barometrom trendov, ako aj nákupnou platformou s prehliadkou dizajnu a produktov v sektore spotrebného tovaru.

Už dva roky je kávičkárom k dispozícii káva, ktorá je rýdzo slovenská. Jej poznávacím znamením je okrem vysokej kvality aj tradičná chuť, orientovaná na slovenského konzumenta. Poprášená zmesou škorice alebo horca s kardamónom má ambíciu stať sa vašim každodenným spoločníkom.

V dávnych časoch považovali medovinu za zdroj života, múdrosti, odvahy a sily. Pripíjali si ňou Kelti, Germáni, Gréci, Rimania a Slovania. Nápoj mal výnimočný a slávnostný charakter.