Svetové hotely

Hotely, ktoré okrem výborných služieb ponúkajú aj zaujímavý zážitok zo samotného pobytu na netradičnom mieste, v netradičnom architektonickom poňatí stavby. 

Malý atol Tetiaora uprostred Francúzskej Polynézie je skutočným rajom na zemi. V roku 1962 sa na tomto ostrove ocitol americký herec Marlon Brando. Zamiloval sa tu do krásnej Polynézanky i do nádhernej prírody tunajšieho ostrova.

Vlhký a slaný vzduch sa pohráva s vašimi vlasmi. Stojíte na palube obrovskej výletnej lode, ktorá sa vzďaľuje od pobrežia. Prvá zástavka v inom prístave na vás čaká až na ďalší deň.

Všade kam vaše oko dohliadne je púšť. Priamo uprostred nej, v púštnej oáze Liwa v emiráte Abu Dhabi sa nachádza hotel Anantara Qasr al Sarab Desert Resort, ktorý je výnimočný vo všetkých ohľadoch.

Ubytovať sa v hoteli s dobrými službami je dnes už štandardom. Pri špeciálnych príležitostiach, jubileách, zásnubách či svadobných cestách klienti vyhľadávajú niečo výnimočné. 

V roku 2008 bol v dubajskej štvrti Palm Jumeraih otvorený pompézny hotel Atlantis. Je situovaný na vrchole umelo vytvoreného palmového ostrova a od svojho vybudovania neodmysliteľne patrí k panoráme mesta Dubaj.

Hotel Everest View sa nachádza v národnom parku Sagarmatha v Nepále, ktorý je na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Patrí medzi najvyššie položené hotely na svete.

Ak si chcete na vlastnej koži vyskúšať, aké je to spať v ľadovom domčeku prikrytí sobími kožušinami, uvidieť polárnu žiaru či po saunovaní skočiť do mrazivého snehu, namierte si to do Laponska.

Dobré a kvalitné hotely urobia všetko preto, aby bol klient spokojný a do ich zariadenia sa vrátil znovu, alebo mu urobil pozitívnu reklamu. Vynikajúce ubytovacie a gastronomické služby môžu skvelo dopĺňať herne, športoviská, wellness centrá a tiež bazény. 

Existujú hotely, kde sa dbá na životné prostredie, kde sa žije uprostred prírody a v absolútnom súlade s ňou. Takýto je aj Hotel Tree House Lodge v Kostarike, ktorý je držiteľom certifikátu pre trvalo udržateľný rozvoj v krajine. Okrem rôznych druhov ubytovania v plážových a záhradných domčekoch sa tu dá bývať aj priamo v korunách stromov.

Bali, územie dlhé 152 a široké 112 kilometrov, nazývané aj Ostrovom Bohov je súčasťou Indonézskeho súostrovia. Patrí medzi turisticky najvyhľadávanejšie lokality Indonézie. Nádherné more, pieskové pláže, palmy, džungľa, ryžové polia, ale aj tanec, zábava a hinduistické náboženstvo - to všetko láka turistov pre návštevu tejto destinácie.

Znečisťovanie planéty, stúpanie hladín morí a oceánov, globálne otepľovanie, ničenie prírodných zdrojov - to všetko sú problémy, ktoré súvisia s ekológiou a ochranou životného prostredia. Každý môže svojim správaním prispieť k tomu, aby sa situácia so stavom prírody rapídne nezhoršovala. Príkladom idú aj niektorí hoteliéri, ktorí sa popri špičkovom poskytovaní služieb zároveň snažia aj o ochranu životného prostredia.