Svetové hotely

Všade kam vaše oko dohliadne je púšť. Priamo uprostred nej, v púštnej oáze Liwa v emiráte Abu Dhabi sa nachádza hotel Anantara Qasr al Sarab Desert Resort, ktorý je výnimočný vo všetkých ohľadoch.

Ubytovať sa v hoteli s dobrými službami je dnes už štandardom. Pri špeciálnych príležitostiach, jubileách, zásnubách či svadobných cestách dnes už klienti vyhľadávajú niečo špeciálne. 

V roku 2008 bol v dubajskej štvrti Palm Jumeraih otvorený pompézny hotel Atlantis. Je situovaný na vrchole umelo vytvoreného palmového ostrova a od svojho vybudovania neodmysliteľne patrí k panoráme mesta Dubaj.

Hotel Everest View sa nachádza v národnom parku Sagarmatha v Nepále, ktorý je na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Patrí medzi najvyššie položené hotely na svete.

Ak si chcete na vlastnej koži vyskúšať, aké je to spať v ľadovom domčeku prikrytí sobími kožušinami, uvidieť polárnu žiaru či po saunovaní skočiť do mrazivého snehu, namierte si to do Laponska.

Dobré a kvalitné hotely urobia všetko preto, aby bol klient spokojný a do ich zariadenia sa vrátil znovu, alebo mu urobil pozitívnu reklamu. Vynikajúce ubytovacie a gastronomické služby môžu skvelo dopĺňať herne, športoviská, wellness centrá a tiež bazény. 

Existujú hotely, kde sa dbá na životné prostredie, kde sa žije uprostred prírody a v absolútnom súlade s ňou. Takýto je aj Hotel Tree House Lodge v Kostarike, ktorý je držiteľom certifikátu pre trvalo udržateľný rozvoj v krajine. Okrem rôznych druhov ubytovania v plážových a záhradných domčekoch sa tu dá bývať aj priamo v korunách stromov.

Bali, územie dlhé 152 a široké 112 kilometrov, nazývané aj Ostrovom Bohov je súčasťou Indonézskeho súostrovia. Patrí medzi turisticky najvyhľadávanejšie lokality Indonézie. Nádherné more, pieskové pláže, palmy, džungľa, ryžové polia, ale aj tanec, zábava a hinduistické náboženstvo - to všetko láka turistov pre návštevu tejto destinácie.

Znečisťovanie planéty, stúpanie hladín morí a oceánov, globálne otepľovanie, ničenie prírodných zdrojov - to všetko sú problémy, ktoré súvisia s ekológiou a ochranou životného prostredia. Každý môže svojim správaním prispieť k tomu, aby sa situácia so stavom prírody rapídne nezhoršovala. Príkladom idú aj niektorí hoteliéri, ktorí sa popri špičkovom poskytovaní služieb zároveň snažia aj o ochranu životného prostredia.

Dnes sa už vie, že v hoteloch nie sú „in“ naleštené kľučky a okázalý luxus. Aj klientela, ktorá si ho môže dovoliť, prahne po niečom celkom inom. Nové koncepty ubytovania rastú ako huby po daždi.

Platón sa tu snažil založiť ideálny štát. Nepodarilo sa mu to ani na tretí pokus. Staroveký šarm si táto provincia na východnom pobreží Sicílie zachovala dodnes. Vyberaný taliansky vkus a sicílska veľkorysosť sú typické aj pre hotely, ktoré nájdete v okolí. Agrohotel Borgo Alveria však tak ľahko nenájdete. 

Toto mesto na stredozápade USA sa už od devätnásteho storočia pýši chmelárskou tradíciou. Značka Schlitz si svoju reputáciu dokonca postavila na slogane, ktorý hlásal, že práve ich pivo preslávilo celé Milwaukee.