Hotel Marina Bay Sands v Singapure vytvára nielen ikonickú panorámu mesta, ale je aj top hotelom juhovýchodnej Ázie a architektonicky významnou stavbou.

 

marina sands bay 0

 

Integrovaný rezort s rozlohou viac ako 120 000 metrov štvorcových pozostáva z troch hotelových veží s 200 metrov vysokou strešnou vyhliadkovou plošinou a bazénom Infinity. Okrem hotelovej, reštauračnej a spa časti je tiež domovom múzea, dvoch divadiel so 4 000 miestami na sedenie a nákupným centrom s viac ako 170 luxusnými a prémiovými značkami širokého výberu. Všestranné výstavisko a kongresové centrum, v ktorom sa nachádza jedna z najväčších tanečných sál v Ázii a vonkajšie námestie, môže hostiť až 10 000 ľudí.

 marina sands bay 4

marina sands bay 1

 

Prepojenie hotelových služieb, zábavy a prírody

Hotel Marina Bay Sands, ktorý vznikol pod autorskou taktovkou architekta Moshe Safdie, bol navrhnutý a postavený tak, aby harmonicky zapadal do singapurského konceptu súčasného záhradného mesta. Integrované letovisko sa nachádza pozdĺž malebného nábrežia s výhľadom na Singapurský prieliv a zahŕňa rozmanitú zbierku pekných stavieb a vzájomne prepojených verejných priestorov, ktoré sa spájajú tak, aby sa stali stredobodom občianskeho života, inšpirovaného veľkými rímskymi mestami minulosti.

 marina sands bay 5

 

Zložité zakrivené veže

Hotel je viditeľný z veľkej diaľky a vyznačuje sa tromi výraznými vežami zakončenými dlhou vyčnievajúcou terasou plošiny. Veže sú mierne naklonené do 26 stupňového uhla, pretože kľúčovou inšpiráciou pre architekta a autora návrhu Moshe Safdieho bol balíček kariet. Tento šikmý dizajn pripomína dve navzájom opreté hracie karty, vytvárajúce tzv. kartový domček. V realite je strecha pre návštevníkov miestom relaxu, oddychu a priestorom na športové i kulinárske vyžitie.

 

marina sands bay 3 marina sands bay 6

 

Uprostred strešnej oázy sa nachádza legendárny Infinity bazén. Tento 151 metrov dlhý bazén s nekonečným okrajom oslňuje svojou veľkosťou a elegantným dizajnom, ktorý vytvára magickú ilúziu nikdy nekončiaceho priestoru vodnej hladiny nad mestom.

 

marina sands bay 7

 

Zaujímavé fakty, o ktorých ste možno v súvislosti s hotelom Marina Bay Sands netušili:

  • Je to jeden zo 40 najväčších hotelov na svete.
  • Marina Bay Sands má viac ako 2000 izieb.
  • Nachádza sa v ňom rozsiahly podzemný labyrint pre zamestnancov so šatňami, bufetmi, oddychovými priestormi, službou concierge a dokonca služobným obchodom 7/11 určených len pre zamestnancov.
  • Strešný Infinity bazén pojme 1.438.456 litrov vody.
  • Krajina, kde stojí Marina Bay Sands, bola rekultivovaná, súčasťou procesu rekultivácie bolo presmerovanie ústia singapurskej rieky tak, aby tiekla do zálivu namiesto priamo do mora.
  • Súčasťou hotela je obrovské casino, ktoré je označované ako najdrahšie kasíno sveta z hľadiska nákladov na jeho vybudovanie. Stávky hráčov sú však megalomanské a herňa prináša hotelu obrovské zisky. 
  • Nachádza sa tu jedna z najdrahších reštaurácií na svete.
  • V apríli 2019 hotel oznámil, že k trom súčasným vežiam pribudne ďalšia, ktorá bude stáť vedľa ostatných veží samostatne a pojme viac ako tisíc hotelových izieb a veľkú sálu s 15 tisíc miestami na sedenie pre organizovanie kultúrnych podujatí.

Pripravila: Petra Adamcová
Foto: Hotel Marina Bay Sands, Singapur