Cestovný ruch

festival letectva 5 uvod

Počas tretieho májového víkendu nebo nad Piešťanmi ožilo. Do areálu medzinárodného letiska v kúpeľnom meste zavítali profesionálne letecké tímy i jednotlivci zo Slovenska a Českej republiky, ale aj Maďarska, Poľska, Veľkej Británie i Ukrajiny.

10 tipov, ako ušetriť pri cestovaní

Láka vás dlhšie cestovanie a poznávanie rôznych krajín, ale bojíte sa, že na takýto výlet nebudete mať dostatok peňazí. Vyskúšajte tipy, ako pri cestovaní ušetriť. Neváhajte a naplánujte si cestu svojich snov.

farby jesen 3 uvod mala

Jeseň mnohí považujú za jedno z najkrajších ročných období. Stromy hrajúce všetkými farbami a čerstvý vzduch slovenskej prírody pôsobia ako balzam na dušu.

cestovanie

Pred cestou kontrolujeme svoje auto, nielen po technickej, ale aj hygienickej stránke.

Globusy Nas Team Alain Jana a Milo Cécile uvod

Liptáčka Jana Cicmanová (na fotografii uprostred) šla za svojím snom, ktorý ju doviedol do Francúzska. Tu sa spoznala so svojím manželom a zakrátko sa začal písať ich spoločný príbeh ručnej výroby glóbusov.

svadbaNIBALI uvod

V roku 2019 vzrástol globálny príjem zo svadobného priemyslu na 267 miliárd eur. Areály hotelov sa menia na miesta, ktoré sú pre romantické obrady ako vystrihnuté z rozprávky priam ako stvorené.

Pri výlete do zahraničia by ste cestovné poistenie rozhodne nemali opomenúť. Uzatvárať poistenie po tom, čo sa prihodí nepríjemná udalosť, je zbytočné.

tophoreca brae záhrada

Má to svoje opodstatnenie. Obzvlášť ak sa radíte do tej zvláštnej komunity foodies ľudí, ktorí sú ochotní za dobrým jedlom precestovať pol krajiny týždenne. A ak to robíte, tak zrejme poznáte ten pocit, keď po treťom chode prepočítavate predpokladaný čas odchodu.

tophoreca11

Asi sa nenájde nikto, kto by aspoň z fotografií nepoznal čaro Vysokých Tatier. Hory, ktoré mnohí nazývajú aj ako Slovenské Alpy, ročne navštívi veľké množstvo nielen domácich, ale aj zahraničných turistov.

presov uvod maly

Trenčiansky hrad, košický Dóm svätej Alžbety alebo piešťanský barlolámač, to sú slovenské pamiatky a turistické zaujímavosti, ktoré sú nádherné, navštevované a všetkým dobre známe. Na Slovensku však máme aj menej populárne miesta, ktoré svojou historickou a kultúrnou hodnotou za nimi v ničom nezaostávajú. My vám dnes predstavíme 5 krásnych miest v rámci prešovského kraja, ktoré stoja za návštevu.

aplend myaplend uvod

Spoločnosť APLEND je rodinnou značkou s mottom „Váš domov v Tatrách“. Už vyše 12 rokov pôsobí vo Vysokých Tatrách ako poskytovateľ apartmánového typu ubytovania, ktoré je doplnené o hotelový servis a taktiež o reštauračné služby.

kemp roku camping roznov photo uvod

Na Slovensku a v Českej republike sa nachádza viac ako 1000 kempov. Úroveň poskytovaných služieb v nich sa každoročne zvyšuje.