Cestovný ruch

Liptáčka Jana Cicmanová (na fotografii uprostred) šla za svojím snom, ktorý ju doviedol do Francúzska. Tu sa spoznala so svojím manželom a zakrátko sa začal písať ich spoločný príbeh ručnej výroby glóbusov.

V roku 2019 vzrástol globálny príjem zo svadobného priemyslu na 267 miliárd eur. Areály hotelov sa menia na miesta, ktoré sú pre romantické obrady ako vystrihnuté z rozprávky priam ako stvorené.

Pri výlete do zahraničia by ste cestovné poistenie rozhodne nemali opomenúť. Uzatvárať poistenie po tom, čo sa prihodí nepríjemná udalosť, je zbytočné.

Má to svoje opodstatnenie. Obzvlášť ak sa radíte do tej zvláštnej komunity foodies ľudí, ktorí sú ochotní za dobrým jedlom precestovať pol krajiny týždenne. A ak to robíte, tak zrejme poznáte ten pocit, keď po treťom chode prepočítavate predpokladaný čas odchodu.

Asi sa nenájde nikto, kto by aspoň z fotografií nepoznal čaro Vysokých Tatier. Hory, ktoré mnohí nazývajú aj ako Slovenské Alpy, ročne navštívi veľké množstvo nielen domácich, ale aj zahraničných turistov.

Po veľmi dlhom období uzatvorenia hotelov z dôvodu pandémie sa situácia pomaly stabilizuje a v týchto dňoch slovenské hotely vítajú a tešia sa na svojich prvých návštevníkov.

Dnes už hostia prichádzajúci do hotelov vyžadujú okrem kvalitného ubytovania, stravovania a wellness zážitkov aj bonusové doplnkové služby. Mnohé hotely poskytujú tieto služby pre svojich klientov zdarma. Aj práve vďaka nim, sa mnohí hostia do hotelov radi opätovne vracajú.

Piešťany, svetoznáme kúpeľné mesto s nádhernými parkami, Trnava - historický malý Rím s kostolmi a vežami alebo mesto Trenčín s majestátnym hradným panstvom z dôb Matúša Čáka. 

Plány na tohtoročnú letnú dovolenku sa zmenili každému z nás. Podľa výskumov, ktoré realizovali agentúry 2Muse a Go4Insight plánuje letnú dovolenku pri mori len 6 - 8 % Slovákov.

Cestovať za hranice dnes nie je možné, o to viac ľudí vyráža do prírody, ktorej návštevu máme dokonca odporúčanú. Preto vám v nasledujúcich riadkoch prinášame pár tipov na zaujímavé miesta na Slovensku, ktoré vás potešia, nadchnú aj očaria.

Posledné dni boli dostatočne mrazivé na to, aby sa mohlo začať zasnežovať aj v nižších polohách Slovenska. Na západe našej krajiny sa nachádza niekoľko menších lyžiarskych stredísk, ktoré nemôžu svojou veľkosťou a počtom zjazdoviek konkurovať tatranským či fatranským svahom, ale vyznačujú sa malebným prostredím a domáckou atmosférou.

Malá Fatra -  malebné pohorie rozprestierajúce sa na severozápade Slovenska. V lete navštevované pre nádherné prírodné scenérie, vodopády, tiesňavy a rokliny. V zime sa  tu stretávajú priaznivci zimných športov v troch veľkých a niekoľkých menších lyžiarskych strediskách.