Food & Beverage

Vzťah ľudí k voňavej káve sa za krátky čas aj vďaka neúnavným propagátorom kávovej kultúry ako Stanislav Cibulaúplne zmenil. Kávičkári v ňom hľadajú nové chute, príbehy a originalitu.

Stačí niekoľko bobuliek a o dennú dávku vitamínu C máte postarané. Rakytník sa v posledných rokoch pre svoje unikátne vlastnosti stal doslova hitom.

Pandémia zmenila a ovplyvnila životy nás všetkých. Zmenili sa vzorce a návyky správania v oblasti dochádzky do práce, trávenia voľného času, ale aj nakupovania a prípravy jedál.

Okrem svetovej potraviny číslo jeden prináša banskobystrická spoločnosť KRUP na pulty predajní potraviny, ktoré boli roky základom jedálnička Slovákov: strukoviny, jačmenné krúpy, či mak.

Mnohí z nás si ranné prebudenie bez kvalitnej a voňavej šálky kávy nevedia ani len predstaviť. Horúci nápoj v porcelánovej šálke zohreje naše dlane, vybičuje nás svojou arómou a najmä pohladí naše chuťové poháriky.

Martin Beniak tvrdí, že hneď, ako privoňal k čerstvo praženej káve, vedel, že toto je jeho cesta. Dnes má na trhu vlastnú značku kávy Triplefive Coffee. Vie o každom zrnku, ktoré praží.

Máte chuť na coška fajne? Alebo radšej Pao de Queijo? Obidva, pre niekoho neznáme výrazy, však znamenajú to isté. Zdravú a lahodnú pochúťku...

Boris a Martina sa pustili do budovania projektu, akých je v slovenských podmienkach stále málo. Od predaja potravín vo vlastnom obchode sa posunuli k ich donáške.

Poznajú ich všade na svete. Prírodné nealkoholické nápoje Rochester Ginger sú spojením lahodnej chuti, zdravotných účinkov a dlhoročnej tradície.

Má svoj pôvod v ľadovcoch Islandu, nezaťažuje telo a podporuje okamžitú revitalizáciu organizmu. ,Diamant Severu ako ľadovcovú vodu volajú, je spojením „živej“ vody a ekologického skleneného obalu.

Horúcim letným dňom definitívne odzvonilo. Ľahké a zdravé šaláty zo surovej zeleniny alebo rýchle polievkové vývary nás už nezasýtia tak, ako by sme si želali.

Slnko a šum listov viniča uprostred vinohradov. Hrozno, o ktoré sa s úctou a profesionalitou starajú ich pestovatelia od prvého výhonku rastliny až po samotný zber sladkých plodov