Food & Beverage

Spoločnosť Malý gazda s.r.o. je firma rodinného charakteru, ktorá už 5 rokov prináša na pulty slovenského spotrebiteľa kvalitný mliečny výrobok v podobe jogurtu.

Vinohradnícka oblasť Tokaj – klenot Slovenského vinohradníctva, známy po celom svete už po stáročia ako oblasť, kde sa vyrába „Víno kráľov a kráľ vín“.

V súčasnej dobe si každý môže vybrať, akú kuchyňu má rád a na čo je zvyknutý. Avšak môže vyskúšať i nové jedlá a porovnať nielen ich chuťové ale aj zdravotné účinky.

Perfekcia, kúzlo, vášeň a ľahkosť. To všetko sú hodnoty vín značky Vinanza. Viac ako šesťdesiatročná história ponúka kvalitu, chuť a lásku k vínam. Vychutnajte si pravú chuť vín Vinanza.

Za pravý ovocný destilát môžeme označiť iba liehovinu, ktorá je vyrobená výhradne z ovocia. V žiadnom prípade sa pri príprave ovocného destilátu nesmie primiešať iný druh liehu a dochucovanie sirupmi a arómami.

Spoločnosť RUDOLF JELÍNEK patrí v súčasnej dobe k najväčším svetovým výrobcom ovocných destilátov.

Vajnory patria stáročia ku krajom s vynikajúcim vínom, o čom svedčí aj písomný záznam z roku 1208, kedy bola obec nazývaná „Zeuleus“, čiže Vinné.

Úspešné vinárstvo Šintavan s.r.o. vzniklo v roku 1996 a počas svojej pôsobnosti sa svojou kvalitou stalo presláveným producentom vysoko kvalitných vín.

Mladé vinárstvo Čachtické chotáre - kvalitné vína z Čachtíc. Podložie, na ktorom pestujú vinnú révu je veľmi podobné podložiu francúzskej vinohradníckej oblasť Bordeaux. Vinohradníctvo v samotnej obci má dlhú tradíciu, ktorá siaha do čias Rimanov.

Spoločnosť,  ktorá už od roku 1992 ponúka reštauráciám, gastroprevádzkám i obchodom tradičné slovenské majonézy, tatárske omáčky, lahôdkové šaláty a iné špeciality. 

Pred siedmimi rokmi sa začal písať príbeh bratov a včelárov Mareka a Dušana Pastorka. Najskôr sa bratia venovali prevažne poľnohospodárskej činnosti,ale postupne sa rozhodli venovať včelám. 

Manželia Ostrožovičovci vybudovali z malej rodinnej firmy v priebehu dvoch desaťročí stabilné vinárstvo s celým zázemím pre výrobu vína. Táto vinárska firma Jaroslava Ostrožoviča pôsobí na trhu už 28 rokov.