Food & Beverage

Zrenie, egalizácia, starenie, odležanie, zušľachťovanie destilátov... Pojmov pre tento proces nájdeme veľa. Dôležité však je, že ide o významný krok v závere výroby destilátov, o ktorom môžeme povedať, že im dáva samotnú dušu.

Je to tak trochu experiment s hospodárením na slovenských lazoch, ale aj snaha zanechať na tomto svete niečo hmotné, no najmä záujem dostať do jedálnička ľudí kráľovnú antioxidantov - aróniu.

Lahodné ľadové osvieženie v podobe krémovej a kvalitnej zmrzliny. Široký výber chutí, prvotriedne suroviny a zmrzlina čerstvá v ktorúkoľvek dennú dobu. A to aj vtedy, ak nemáte priestor na samotnú výrobu zmrzliny, nevyhnutné prístroje či šokové mrazničky.

Tak ako v móde, športe a v architektúre, tak aj v oblasti stravovania prichádzajú nové trendy a štýly, ktoré pravidelne oslovujú šéfkuchárov, majiteľov reštaurácií, gurmánov, ale aj bežných spotrebiteľov a konzumentov.

Zrnko dobrej kávy stavia na poctivosti, ekológii a hodnotách priateľstva. Kávu vám pri ružomberskej balustráde nielen naservírujú, ale aj zabalia, prípadne pošlú priamo domov.

Prestížny rebríček The Best Bar of the world – Najlepší bar sveta oceňuje excelentnosť v medzinárodnom barovom a nápojovom priemysle. Do tejto súťaže sa však bar samotný prihlásiť nemôže.

Mandľová múka, krémová náplň a nespočetné množstvo príchutí. Aj takýmto jednoduchým popisom by sa dali predstaviť malé okrúhle koláčiky – makrónky.

Neustále zvyšovanie úrovne slovenskej gastronómie, sledovanie svetových trendov, odborné semináre, prednášky, prezentácie produktov či interaktívne varenia (workshopy).

Nie je to len čaj, je to prístup. BIOTEAQUE je spojením tých najkvalitnejších organických čajov s vysokohorským životným štýlom, láskou k športu, k prírode, k rodine a k ľudom.

Rozprávku o medovníkovom domčeku pozná každý z nás. Chalúpka, z ktorej by sme si mohli odlamovať perníček, prípade iné sladké ozdoby, v nás aj v dospelosti prebúdza kúsok dieťaťa.

Jana Pémová buduje spolu s manželom v Patinciach kráľovstvo maku. Svoje makové polia obrábajú poctivou prácou a postupmi, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu.

Sekt, v ktorom je láva? Možno tušíte, možno nie, reč bude o butikovom vinárstve Világi Winery, kde iba prednedávnom predstavili svoju novinku.