Food & Beverage

Spoločnosť Babičkin dvor, a. s., je prvým slovenským producentom vajec, ktorý vyrába podstatnú časť svojej produkcie bez použitia geneticky modifikovaných surovín.

Spoločnosť Penam Slovakia, a. s., je popredným výrobcom pekárskych a mlynských výrobkov na Slovensku a patrí pod skupinu PENAM s pôsobnosťou i v Českej republike a Maďarsku.

Cukor pre mnohých z nás predstavuje neodmysliteľnú súčasť života. A niet sa prečo čudovať. Už na základnej škole nás predsa naučili že tuky, cukry a bielkoviny sú základnými zložkami ľudskej potravy. Konzumujeme ich prakticky denne, a preto by ich kvalita mala byť čo najvyššia. To, samozrejme, platí aj pre cukor.

Repka olejná je na našich poliach už desaťročia tradičnou plodinou, ktorá sa v súčasnosti pestuje najmä pre produkciu kvalitného potravinárskeho oleja. Stále miesto má v kuchyniach aj v súčasnosti, nechýbal však ani v kuchyniach našich starých mám. Existujú dôvody, pre ktoré by ste mu mali dať prednosť pred tým olivovým.

Corner & Co. je medzinárodná skupina spoločností v oblasti špecializovanej gastronómie vedená rodinou Chládekovcov. Jej aktivity sa medzičasom rozrástli do segmentov popredných medzinárodných vín, vínnych doplnkov, prémiových destilátov, kávy a iných produktov distribuovaných na trhoch Slovenska, Českej republiky, Rakúska, Maďarska a Poľska.

Prečo by mala byť dvojica prémiových minerálnych vôd S. Pellegrino a Acqua Panna v ponuke práve vášho zariadenia? Okrem elegantného talianskeho dizajnu a prémiového skleneného uzatvárateľného balenia ponúkajú tieto minerálne vody výnimočný gastronomický zážitok pre akúkoľvek príležitosť.

Je to otázka s odpoveďou takou komplexnou, ako je chuť tohto na pohľad nenápadného nápoja. Azda práve preto, že nám denne nepozorovane uniká pomedzi prsty a venujeme jej podstatne menej pozornosti než vínu, je objavovanie pravých kvalít vody náročné a vyžaduje si tréning so serióznym prístupom.

Hlasovanie v súťaži internetového portálu www.vinoteka-vinaren.sk je ukončené. Slovensko už pozná svoje VÍNO ROKA 2018®. Milovníci slovenských vín rozhodli prostredníctvom viac ako 1100 zaslaných hlasov o 24 ocenených v 8 kategóriách. 

Internetový portál venovaný vínam, vinotékam a vinárňam Slovenska spustil 9. ročník súťaže VÍNO ROKA®.

O najlepších slovenských vínach môžete rozhodnúť aj vy prostredníctvom hlasovania na www.vinoroka.sk.

Už po štvrtýkrát sa zišli mladí nádejní somelieri a somelierky, aby si zmerali svoje sily na majstrovstvách Slovenska Vitis Trophée Junior 2017. Tento ročník sa majstrovstiev zúčastnilo 22 súťažiacich z 11 škôl celého Slovenska.

Urobiť dobré víno je umenie. Vedia o tom aj vo Vinárstve Golguz, ktoré je dnes na špici pelotónu slovenských vinárstiev. Spoločnosť, ktorá nadviazala na vinohradnícku a vinársku tradíciu Ferdinanda Fussmanna, dnes v hlohoveckom regióne obhospodaruje 240 hektárov viníc.

Burgenland, najmladšia rakúska spolková krajina, je druhým najväčším vinárskym regiónom v Rakúsku. Tristo slnečných dní v roku, dlhá tradícia vo výrobe vína a vynikajúca pôda v miernej panónskej klíme vo vzájomnej súhre vytvárajú jedny z najlepších vín na svete.