Food & Beverage

Michal a Natália sú súrodenci z Nitry, ktorí okorenili ginovú scénu na Slovensku. Výsledkom ich dvojročného experimentovania s lokálnymi bylinkami a ovocím je Orphan Gin, 45-percentný remeselne spracovaný nápoj so silným príbehom a známkou originality.

Lahodné a kvalitné víno, s opojnou vôňou a chuťou. Víno, ktoré sa vyrába len z toho najkvalitnejšieho slovenského ovocia.

Záleží vám na dobrej kondícii a zdraví vašich najbližších? V tom prípade by vo vašom jedálničku nemala chýbať chutná domáca delikatesa SUMČEK OMEGA.

Slovenská destiléria Likérka Trenčianske Teplice prináša na trh nový prémiový gin TOISON RUBY RED.

Aj také tradičné remeslo ako je pálenie destilátov môže byť postavené na moderných základoch a inováciách. Pálenica u Tatka v Holíči je výsledkom zanietenia rodiny a ich snahy priniesť pre milovníkov domácej pálenky transparentný proces výroby v atraktívnom prostredí.

Do Bratislavy prinášajú atmosféru Balkánu. Jeho chute, vône a najmä temperament. Štyri generácie zmrzlinárskej dynastie Čelikovcov vybudovali na Slovensku ojedinelý fenomén.

Žijeme príliš krátko, aby sme pili zle víno. K takémuto poznaniu dospel počas svojho života znalec dobrého vína Peter Augustiňák.

Sú originálni, inovatívni a aj v takom tradičnom remesle, ako je včelárstvo, ukazujú progresívny prístup k chovu včiel i k výrobe včelích produktov. 

Leto si žiada čosi výnimočné! Po dlhom období, keď pandémia zatvorila viaceré oblasti podnikania vrátane gastro segmentu, je získanie a udržanie zákazníkov nesmierne dôležité.

Odtiaľ pochádzajú najoriginálnejšie i najcennejšie svetové vína. Slávny francúzsky región Châteauneuf-du-Pape žije vínom už od rímskych čias. Aj dnes jeho dominantné postavenie potvrdzujú rodinné vinárstva, ktoré už majú niečo za sebou a vínu sa venujú počas dlhých generácií.

Sopečný ostrov Maurícius v Indickom oceáne je pre znalcov kvalitných rumov známou krajinou. Miloš Potočný tamojším rumom podľahol, keď sa tu pred viac ako piatimi rokmi usadil spolu so svojou rodinou. Dve limitované edície maurícijských rumov sa rozhodol priviesť do Európy.

Hrajú farbami, no dokonalé nie sú len na pohľad. Zákusky a torty od Pinch of Sweet sú dôkazom toho, že aj bezlepkové dobroty môžu byť chutné. Dokonale dezerty sú vyrobené z najkvalitnejších surovín.