Food & Beverage

Nie je mak ako mak. Kvalitný mak má úplne inú chuť, ako obyčajný mak zo supermarketov. Ale samozrejme, že to nie je  len o chuti. Aj jeho zdravotné účinky sa spájajú s kvalitou maku. Čím kvalitnejší mak máte , tým viac robíte pre svoje zdravie.


V súčasnej dobe je veľký výber sladkých vôd a sirupov. Treba však sledovať zloženie. Často sú plné chémie a umelých farbív. Ak si chcete dopriať kvalitnú a chutnú limonádu, mali by ste používať ovocné sirupy bez umelých farbív, chémie, či škodlivých éčiek.

To, že aj Slováci vedia robiť kvalitné produkty na svetovej úrovni, nie je žiadnou novinkou. Svoje úspechy neustále potvrdzujú oceneniami z rôznych oblastí doma i v zahraničí. 

Majitelia reštaurácií, prevádzok HORECA, spoločenských či iných gastronomických zariadení majú možnosť dodania všetkých potrebných surovín pre svoju kuchyňu. Kompletné služby zaručí spoločnosť PP Catering, ktorá sa snaží vyhovieť svojimi produktmi kuchárom i majiteľom reštauračných zariadení.

Tradičné krehké, chrumkavé a do zlata vypražené, to sú Cyrilove lupienky od spoločnosti Krajči plus SK.

Ak ste milovníci piva a zároveň dobrého jedla výbornú gurmánsku možnosť ponúka reštauračný minipivovar SESSLER s humnovou sladovňou v Trnave.

20. september 2018 bol deň, keď v našom parlamente a aj v médiách bolo o čom debatovať. Na programe bolo schvaľovanie zákona o možnosti vyrábať vlastné destiláty doma a to legálne.

Spotrebitelia hodnotia kvalitu hotela aj podľa šírky ponuky a kvality práve raňajkového pečiva. Pri spolupráci so Zeelandiou, alebo s našimi zákazníkmi - pekármi, túto dilemu veľmi rýchlo vyriešite.

Firma AGRO Jesenice u Prahy, a. s., je tvořena osmi divizemi – rostlinnou výrobou, chovem skotu a prasat, bioplynovou stanicí, mechanizačním a stavebním střediskem, dopravou a také mrazírnou Vestec.

Zaujímavý slovenský výrobca destilátov a liehovín, ktorý napriek povahe svojho biznisu nabáda na striedmu konzumáciu alkoholu. Nevyrábajú veľké priemyselné množstvá, ale najmä limitované edície páleniek, ktoré delia nielen podľa ovocia, ale aj podľa odrody.

Spoločnosť ZAMIO s.r.o. patrí k najväčším pestovateľom BIO ARÓNIE na Slovensku na výmere 22 hektárov v katastri Pozdišovce a Lesné. S jej pestovaním má mnohoročné skúsenosti a ideálne klimatické i pôdne podmienky, aby plody arónie v zrelosti dosiahli vysokú cukornatosť. Viac nám povedala Ing. Lucia Harmóciová, konateľka ZAMIO s.r.o.

Ovocné nápojové koncentráty BezVa (bez vaření) od firmy MADAMI jsou typické svojí hustotou a výraznou chutí. Vyrábí se za studena, aby zákazník co nejvíce profitoval z uchovaných vitamínů, enzymů a antioxidantů.