Aktuality

Hotelierstvo, gastro segment a všetky služby súvisiace s cestovným ruchom boli pandémiou najviac zasiahnuté odvetvia. Oproti predpandemickému roku 2019 enormne klesli tržby v nasledujúcom i tomto roku.

Lákajú Vás gurmánske delikatesy najznamenitejších reštaurácií Slovenska? Túžite ochutnať špeciality najlepších šéfkuchárov z celej republiky? Radi by ste nakukli do ich majstrovských kuchýň?

Cestovný ruch a gastro patria k pandémiou najviac zasiahnutým odvetviam. To sa odzrkadlilo aj na zamestnávaní. V roku 2020 klesol počet pracovných ponúk v tomto odvetví medziročne o 44 %. Profesia chce podporiť zamestnávateľov v gastre a hotelierstve špeciálnou ponukou.

Po 18 měsících stavebních prací letos v květnu, tedy přesně v termínu, představenstvo společnosti RATIONAL AG slavnostně otevřelo nové mezinárodní distribuční centrum – International Distribution Center (IDC) – v její německé centrále v Landsbergu am Lech. 

Kvôli pandemickej situácii sa barmanský program Scholarship uskutočnil v minulom roku prvý krát online. Šesť vybraných barmanov z 18 krajín sveta si tak odovzdávali skúsenosti po sieti a doplnili už tak silnú skupinu Hubertus Circle.

Vydavateľstvo MEDIA/ST, s. r. o., hľadá obchodného zástupcu pre webové portály a printové médiá.

1. februára 2021 oznámil na tlačovej konferencii Minister práce SR Milan Krajniak a Minister financií SR Eduard Heger rozšírenie a navýšenie príspevku na udržanie zamestnanosti. Príspevok za obdobie od začiatku roku 2021 dostanú zamestnávatelia i samostatne zárobkovo činné osoby.

Počas posledných niekoľko mesiacov prevrátila náš život naopak pandémia korona vírusu. A zmenila nielen spôsob nášho života a práce, ale aj to, ako myslíme a správame sa.

Uznesením Vlády SR bola obmedzená sloboda pohybu a pobytu zákazom vychádzania od 1. januára 2021 do 24. januára 2021. Úrad verejného zdravotníctva SR vydal 7.1.2020 aktualizovanú vyhlášku účinnú od 11. januára!

Silvestrovské oslavy budú tento rok vo viacerých slovenských mestách i mestách sveta bez ohňostrojov. Opatrenie je pochopiteľne dôsledkom udalostí súvisiacich s pandémiou koronavírusu.

Vláda SR prijala v stredu 16.decembra uznesenie, ktorým obmedzuje slobodu pohybu a pobytu zákazom vychádzania od 19. decembra 2020 v čase od 05.00 hod. do 01.00 hodiny nasledujúceho dňa. Obmedzenie končí uplynutím 29. decembra 2020.

Hotelový priemysel bol a je počas pandémie tvrdo zasiahnutý. Hotely po celom svete  robia opatrenia, aby sa prichádzajúci hostia cítili v ich zariadeniach bezpečne.