Aktuality

Medzinárodný veľtrh hotelového a reštauračného zariadenia, potravinárstva a gastronómie FOR GASTRO & HOTEL sa bude konať v dňoch 7. - 9. októbra 2021 na pražskom výstavisku PVA Expo v Letňanoch.

Prominentnú golfovú súťaž, ktorá má svoju tradíciu, už po šiesty krát organizovala etablovaná sieť podnikov The Cuba Libre.

6. a 7. septembra 2021 sa v hoteli Holiday Inn v Trnave stretli majitelia a manažéri zo segmentu hotelierstva a gastra na HORECA konferencii a Jesennom stretnutí hotelierov.

Hotelierstvo, gastro segment a všetky služby súvisiace s cestovným ruchom boli pandémiou najviac zasiahnuté odvetvia. Oproti predpandemickému roku 2019 enormne klesli tržby v nasledujúcom i tomto roku.

Lákajú Vás gurmánske delikatesy najznamenitejších reštaurácií Slovenska? Túžite ochutnať špeciality najlepších šéfkuchárov z celej republiky? Radi by ste nakukli do ich majstrovských kuchýň?

Cestovný ruch a gastro patria k pandémiou najviac zasiahnutým odvetviam. To sa odzrkadlilo aj na zamestnávaní. V roku 2020 klesol počet pracovných ponúk v tomto odvetví medziročne o 44 %. Profesia chce podporiť zamestnávateľov v gastre a hotelierstve špeciálnou ponukou.

Po 18 měsících stavebních prací letos v květnu, tedy přesně v termínu, představenstvo společnosti RATIONAL AG slavnostně otevřelo nové mezinárodní distribuční centrum – International Distribution Center (IDC) – v její německé centrále v Landsbergu am Lech. 

Kvôli pandemickej situácii sa barmanský program Scholarship uskutočnil v minulom roku prvý krát online. Šesť vybraných barmanov z 18 krajín sveta si tak odovzdávali skúsenosti po sieti a doplnili už tak silnú skupinu Hubertus Circle.

Vydavateľstvo MEDIA/ST, s. r. o., hľadá obchodného zástupcu pre webové portály a printové médiá.

1. februára 2021 oznámil na tlačovej konferencii Minister práce SR Milan Krajniak a Minister financií SR Eduard Heger rozšírenie a navýšenie príspevku na udržanie zamestnanosti. Príspevok za obdobie od začiatku roku 2021 dostanú zamestnávatelia i samostatne zárobkovo činné osoby.

Počas posledných niekoľko mesiacov prevrátila náš život naopak pandémia korona vírusu. A zmenila nielen spôsob nášho života a práce, ale aj to, ako myslíme a správame sa.

Uznesením Vlády SR bola obmedzená sloboda pohybu a pobytu zákazom vychádzania od 1. januára 2021 do 24. januára 2021. Úrad verejného zdravotníctva SR vydal 7.1.2020 aktualizovanú vyhlášku účinnú od 11. januára!