Zahraničný cestovný ruch

macao tophoreca

Macao bol prvou aj poslednou európskou kolóniou. 500 rokov patril Portugalcom. Teraz má v rámci Číny osobitné administratívne postavenie (nie je tu napríklad starosta, ale najvyššia funkcia v meste sa dá preložiť skôr ako “výkonný riaditeľ”). Od Britmi vlastneného Hong Kongu ho delí len 60 kilometrov mora. Má desaťkrát menej obyvateľov ako jeho náprotivok v zálive, ale takmer tak isto slávne meno. Ešte pred 150 rokmi boli obe mestá na tom podobne, ale potom sa obchodníci začali presúvať do priemyselnejšieho a lepšie spravovaného Hong Kongu.

lazne karlovy vary uvod 768

Západočeský lázeňský trojúhelník měst Karlovy Vary, Mariánské Lázně a Františkovy Lázně vstupuje do nové epochy. Společně s dalšími osmi evropskými městy totiž tyto lázně Karlovarského kraje úspěšně završily dlouholeté úsilí o zápis na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Praha FOTO Dagmar Veselková CzechTourism 21 uvod

V čase, keď sú hranice len ťažko prekročiteľné a kedy nie je isté, aké opatrenia budú platiť, sa z cestovania stáva výnimočný zážitok. Je lepšie zostať nejaký čas v bezpečí domova, než riskovať. Ak sa do Prahy z akýchkoľvek dôvodov nemôžete vybrať, vyberie sa Praha za vami!

narodne parky island uvodna foto uvod 0

Zvlášť v dnešnom období mnohí z nás vyhľadávajú možnosti relaxácie a oddychu v prírode. My sme pre vás v nasledujúcich riadkoch pripravili prechádzku nádhernými zákutiami, kde je atmosféra divokej prírody, nekonečných výhľadov a všadeprítomného pokoja cítiť na každom kroku.

medovnikove mesto bergen norsko pernicky 2tisic naj 3 uvod

Rozprávku o medovníkovom domčeku pozná asi každé dieťa. Domček, zo steny ktorého si môžeme pochutnať na sladkých medovníčkoch sa stal realitou v druhom najväčšom nórskom meste Bergen. Nejde síce o jeden domček v životnej veľkosti, ale o stovky domčekov, ktoré vytvárajú celé medovníkové mestečko.

korenie trhoviska svet turecko byliny zaujimavosti kardamon uvod 7 maly

Koreniny od nepamäti patria do našich kuchýň. Na Slovensku sa nezaobídeme bez voňavej majoránky, červenej papriky, rasce i sušeného cesnaku. Na potulkách svetom sa zoznamujeme s koreninami, ktoré sú pre nás chuťovo nové, niekedy prekvapivo chutné, inokedy nečakané.

laponsko pernilla ahlsén reindeer meat 6932 uvod

Kde môže byť -40 °C v zime a +30 °C v lete? Kde je posledná zvyšná oblasť divočiny v Európe a kde žijú jediní pôvodní obyvatelia Európy? Kde budete mať pocit, že ste sa znova narodili? Smerujte na sever! Do krajiny polárnej žiary a polnočného slnka.

island restauraciaMoss Plate1 2x uvod

Vďaka izolácii a drsným zimám ostrova je národná kuchyňa na Islande veľmi špecifická, až prekvapivá. Nájdete tu kvalitné minimalistické jedlá založené na základných surovinách, chutný streetfood, kreatívnu, až prekvapivú gastronómiu.

juzna morava cafe fara uvodTH

Umění žít. I takto by se dala charakterizovat jižní Morava, která je hned druhým nejvyhledávanějším regionem Česka. Dotkne se vás kus historie, okouzlí příroda a opojná vína. A to vše v neopakovatelné atmosféře.

juzne cechy uvod maly

Celá polovica prázdnin je pred nami a my sme vám prisľúbili tipy na výlety v rôznych lokalitách Slovenskej i Českej republiky. Dnes zavítame do južných Čiech a na Šumavu, ktorá je bez nadsádzky rozprávkovým krajom.

salzburg salzach uvod

Hoci je centrum Salzburgu pomerne kompaktné, návšteva jednotlivých pamiatok, spojená s posedením v tradičných reštauráciách či kaviarničkách, návštevou miestnych trhov, či s nákupom tunajších špecialít, vám zaberie pomerne dosť času.

Sehenswürdigkeiten Salzburg, Blick vom Kapuzinerberg auf die Salzburger Altstadt und auf die Festung Hohensalzburg, Untersberg im Hintergrund

Prvý raz som Salzburg, štvrté najväčšie mesto Rakúska s približne 156 tisíc obyvateľmi, navštívila v predvianočnom období. Oslovilo ma, preto som si sľúbila, že sa tam určite vrátim. Uplynulo deväť rokov, kým som si zložila kufor v komfortnej izbe hotela Best Western Plus Amedia Art.