Pripravujete oslavu životného jubilea, významného výročia, detskú oslavu alebo rodinné stretnutie s kamarátmi po mnohých rokoch? Ak ste organizátor podujatia a hostiteľ, nemusíte sa obávať, či zvládnete zabezpečiť občerstvenie vo forme jedla, studených i teplých nápojov. Profesionálne cateringové agentúry vám zabezpečia všetko, čo budete potrebovať.

 

catering 4 jedlo naobjednavku prasa ovocie zelenina bezstarosti

 

Možno sa vám bude zdať, že catering je vhodný a výhodný len pre väčšie firmy a spoločnosti, ktoré si ho môžu dovoliť zaplatiť. Avšak, ak si zrátate nákup surovín, čas strávený prípravou jedla, servírovaním, spotrebované energie, prípadne pomocné sily k vareniu, nemusí byť cena za catering od profesionálov o nič vyššia. U cateringových firiem si môžete stanoviť výšku ceny, do ktorej by ste sa chceli na osobu vojsť a bude vám vytvorená ponuka na mieru akceptujúca danú sumu.

 

Výhody cateringových služieb

 

Presne ako hovorí staré úctivé príslovie Náš zákazník - náš pán, tak aj prezentujú svoje služby cateringové spoločnosti. O jedlo na mieru sa vám postarajú v priestoroch, ktoré si sami zvolíte. V prípade menších akcií to môže byť v domácom prostredí, v záhradách rodinných domov, či na vašej rodinnej chate alebo chalupe, nič nie je nemožné.

 

catering 2 jedlo naobjednavku prasa ovocie zelenina bezstarosti

 

V prípade, že zvažujete kapacitne väčšiu spoločnosť, a nemáte dostatočné priestory, cateringová firma vám ponúkne niekoľko alternatív, ktoré by vám a vášmu finančnému rozpočtu mali vyhovovať. Práve tieto firmy majú zazmluvnených niekoľko tipov priestorov, ktoré vďaka vzájomnej spolupráci dokážu prenajať za výhodnejšie ceny, ako je oficiálna cenová ponuka.

A to najhlavnejšie je jedlo. Ponuka menu šitá na mieru môže pozostávať zo servírovaných jedál, samoobslužných stolov a rautov a špeciálnych doplnkov, napríklad kapustnice, gulášu alebo pečeného prasiatka. Všetko je na preferenciách a konečnom rozhodnutí klienta. Jedlo pripravuje spoločnosť vopred, prepravuje v špeciálnych nádobách a servíruje na mieste tak, aby bolo akoby práve dopečené či dovarené. Podľa podmienok je možné niektoré jedla pripraviť aj priamo na akcii. Inventár na jedlo, ktorý bude potrebný na podujatí je v kompetencii cateringovej firmy. V prípade, že potrebujete riešiť vo svojich exteriérových alebo interiérových priestoroch aj nábytok v podobe stolov a stoličiek, napriek tomu, že catering je predovšetkým o kvalitnom jedle, aj tieto požiadavky nie sú pre dobrú cateringovú firmu problém.

 

catering 5 jedlo naobjednavku prasa ovocie zelenina bezstarosti

 

Ďalším bonusom cateringu je obsluha, ktorá sa postará nielen o prípravu jedla ale aj o jeho servírovanie, debarasovanie tanierov, dolievanie nápojov a dopĺňanie koláčov a ovocia do mís. A nesmieme zabudnúť na nesmierne dôležitú vec, ktorá je bodkou celého podujatia. Všetky použité riady, nádoby, poháre i odpadky firma odvezie so sebou a vy si môžete sadnúť a užívať si dojmy z vydarenej akcie.

 

catering 7 jedlo naobjednavku prasa ovocie zelenina bezstarosti

 

Cateringové spoločnosti sa zameriavajú na poskytovanie služieb pre súkromné, rodinné, firemné, tímové i spoločenské akcie. Výnimkou nie sú ani cateringy pre dvojicu, ktorá chce osláviť významnú udalosť a objedná si občerstvenie do im milého prostredia. Tu napríklad nie je preferovaná obsluha, skôr príprava výnimočných jedál pre výnimočné chvíle.

 

catering 6 jedlo naobjednavku prasa ovocie zelenina bezstarosti

 

Každé podujatie je pre spoločnosť, ktorá naň pripravuje jedlo výzvou. Pre detské oslavy sa kuchári pohrajú s jedlami, ktoré potešia detské oči, sú lákavé svojou chuťou i vzhľadom, a taktiež sú zdravé. Niekedy spĺňajú zadanie klientov, ktorí si želajú raut, jedlá alebo oslavu v štýle niektorej z medzinárodných kuchýň, kuchýň historického obdobia alebo v štýle využitia produktov z farmy, záhrady a podobne. Cateringové spoločnosti dokážu zabezpečiť aj jedlé dekorácie v rôznych štýloch. Obľúbená je napríklad čokoládová fontána, ovocné a zeleninové kytice, syrové aranžmány a čokoľvek, čo vám trendovo a chuťovo zapadá do štýlu oslavy.

Text: Petra Adamcová

 

Prečítajte si tiež: Farebná, zdravá a výnimočne chutná. Taká je libanonská gastronómia

libanonska kuchyňa 5 menu jedla speciality