Baba ghanouj, hummus, bulgur, kuskus, grilované mäso a ryby či chlebové placky. Uhádli ste, ktorú svetovú kuchyňu si dnes predstavíme? Bude to jedna z najvyberanejších a najobľúbenejších kuchýň sveta - libanonská gastronómia.

 

libanonska kuchyňa 2 menu jedla speciality

 

Základnými surovinami využívanými v kuchyni Libanonu sú predovšetkým čerstvá zelenina, strukoviny ako cícer, bôb, fazuľa, hrach i šošovica. Z mäsa sa upravuje jahňacie a baranie, hydina a ryby. Základom všeobecnej prípravy je použitie viacero druhov voňavého korenia. Obľúbenými a do jedál tradične pridávanými sú tymián, šafrán, rasca, muškátový oriešok, koriander, mäta i cesnak. Napriek množstvu druhov korení, ktoré sa do jedál pridávajú, nie je libanonská kuchyňa pálivá. Korenie sa predáva na tunajších trhoch a predajcovia sa predbiehajú v jeho kvalite, čerstvosti i vôni.

 

libanonska kuchyňa 7 menu jedla speciality

 

Systém prípravy jedál spočíva v úprave a príprave viacerých malých chodov - tzv. mezzé, ktoré sa servírujú naraz v malých miskách na spoločný stôl pre všetkých. Nachádzajú sa tam teplé i studené predrmy, šaláty, pasty, prílohy a rôzne tepelne upravované zeleniny. Z misiek si potom podľa preferencií spolustolovníci berú a vychutnávajú. Po mezzé môže prísť na rad hlavný chod v podobe grilovaného alebo pečeného mäsa. Často sa však celá večera podáva v štýle mezzé. Večera trvá v Libanone dlhé hodiny. Jedlá sú zalievané silným čiernym alebo mätovým čajom ale aj špeciálnym jogurtovým nápojom dochuteným citrónom a mätou, ktorý pôsobí na dobré trávenie. Na záver jedla sa v špeciálnej džezve pripravuje pravá tuhá arabská káva s prímesou kardamónu.

 

libanonska kuchyňa 6 menu jedla speciality

 

V minulosti sa jedlá v Libanone servírovali na nízkom stole, okolo ktorého sa posadila celá rodina alebo stolujúca spoločnosť. Sedelo sa na mäkkých vankúšoch a začalo sa hodovanie. Jedlo sa dnes už podáva pri klasických stoloch a sedení na stoličkách. Čo sa však striktne dodržiava nielen v Libanone, ale vo všetkých arabských krajinách, je vkladanie jedla do úst výlučne pravou rukou. Ľavá sa považuje za nečistú. V Libanone si jedlo naberajú na chlebovú placku.

 

libanonska kuchyňa 4 menu jedla speciality

 

Národné jedlo sa nazýva Kibbe (Kibbeh) a pripravuje sa z mletého jahňacieho mäsa a pšeničného bulguru, cibule a korenín. Tvaruje sa do menších guliek alebo lodičiek, ktoré sa vyprážajú, pečú ale môžu sa aj variť v bujóne. Obľúbenými jedlami sú rôzne úpravy mäsa, ktoré sa balia do zelených listov. Mäso tvorí v jedálničku Libanonu základnú surovinu, avšak na "svoje" by si tam prišli aj milovníci bezmäsitej stravy. Zeleninové jedlá v kombinácii s bulgurom, kuskusom či ryžou sú delikátne dochutené a patria medzi vyhľadávané a pripravované aj v našich končinách.

 

libanonska kuchyňa 1 menu jedla speciality

 

Baba ghanouj (baba ghanoush) je nátierka, ktorá sa pripravuje z opečeného baklažánu s olivovým olejom a pastou tahini. Podobne ako hummus - cícerová nátierka s olivovým olejom, sa stáli obľúbenými aj u nás. Oba dipy sa konzumujú s arabským chlebom pita, arabskými plackami a čerstvou zeleninou. Spomenúť musíme aj šalát tabbouleh, ktorý sa pripravuje z bulguru, cherry paradajok a dochucuje sa citrónom, olivovým olejom a množstvom zelených byliniek ako mäta, ligurček a petržlen.

 

libanonska kuchyňa 5 menu jedla speciality

 

Dezerty v libanonskej kuchyni sú veľmi sladké. Neznáma pre vás nebude baklawa, ktorá sa však v tejto krajine polieva ružovým sirupom a posypáva pistáciovými orieškami. Koláčiky sa pripravujú najmä zo sušeného ovocia, datlí, fíg, orieškov a medu.

 

libanonska kuchyňa 3 menu jedla speciality

 

V Libanone nie je pitie alkoholu zakázané tak ako v iných arabských krajinách, tak si tu domáci radi doprajú kvalitné víno alebo tradičný nápoj arak, ktorý je pálený z hrozna a má anízovú príchuť.

Verím, že sme vám urobili chuť na niečo orientálne, receptov na prípravu spomínaných dobrôt nájdete stovky. Alebo si doprajte návštevu reštaurácie, kde sa o všetko postarajú za vás. Dobrú chuť.

Text: Petra Adamcová

Prečítajte si tiež: Veda na tanieri alebo molekulárna gastronómia

molekular kuchyňa 4 veda chemia gastronomia zazitok