Hotely

Stovky rokov poskytovali malebné domčeky situované na amsterdamských kanáloch strechu nad hlavou správcom mostov a vyzerali naozaj neútulne. S nástupom modernej doby postupne stratili svoj význam a  boli dlho opustené. Čo sa s nimi deje teraz?

   V ďalšom článku prinášame pokračovanie o "celebritných" hoteloch. Dnes sme sa zamerali na známu anglickú herečku a modelku Elizabeth Hurley a jej hotel 11 Cadogan Gardens situovaný v Londýne neďaleko Temže, Harrods a Hyde parku.  

 Užívať si komfort, ale neplatiť zaň veľa je snom každého cestovateľa. Tento trend sa postupne uplatňuje v cestovaní čoraz intenzívnejšie. V tomto článku sa venujme  zaujímavému druhu ubytovania - poshtelom.

   

Prinášame vám ďalšie pokračovanie celebritných hotelov. Dnes sme sa zamerali na slávneho  Armaniho a jeho hotel v Miláne. 

 Oddýchnite si od  starostí každodennosti v netradičnom hoteli Palazzo Margherita v  Taliansku z dielne       Francisa Forda Coppolu.

V súčasnosti neustále rastie počet alergikov.Množstvo alergénov, nezdravé znečistené prostredie spôsobuje to, že čoraz viac ľudí trpí alergiami rôznych druhov. Alergény sú všade, môže sa jednať  o domáce zvieratá, trávy, pele, roztoče... mohli by sme menovať ešte dlho.  

 Vedeli ste, že niektorí herci majú svoje vlastné hotely, ktoré odrážajú ich filozofiu?Prvou zastávkou v rámci tejto série je Bredfort Post Inn. Slovenskému divákovi je romantický hrdina z filmu Pretty Woman, Richard Gere, dôverne známy.

Doba síce kráča dopredu,  no jaskynný štýl bývania sa opäť hlási o slovo.  Napriek tomu, že bývanie v   jaskyni je dnes pre väčšinu z nás  nepredstaviteľné, veľkým hitom sú zrovna  jaskynné hotely.

 Hotelieri sa neustále snažia budovať  nové a čoraz zaujímavejšie  druhy hotelov pre rôzne segmenty klientely. Už existujú hotely od 18+, hotely pre rodiny s deťmi, tiež gay hotely a mnoho  ďalších. 

Pravidelná konferencia Zväzu hotelov a reštaurácií SR  a HORECA konferencia 2017 sa tento rok uskutočnia  16.-17.mája v hoteli Holiday Inn Žilina.

Multifunkčný rezort x-bionic® sphere v Šamoríne predstavuje vďaka svojej polohe i širokej ponuke služieb ideálne miesto nie len pre profesionálnych športovcov, ich tímy a fanúšikov, ale tiež pre rodiny s deťmi, vyznávačov aktívneho životného štýlu i milovníkov wellness.

 Ochrana prírody a udržateľný rozvoj je prioritou čoraz väčšieho množstva hotelových rezidencií. Za luxus, ktorý dostanete, príroda nebude toľko trpieť. Ekohotely na Sovensku nájdete v našich najväčších mestách, v Bratislave a v Košiciach.