Hotely

Už 33. sezónu vytvorili umelci z celého sveta na severe Švédska v mestečku Jukkasjärvi najväčší ľadový hotel.

Objatie horských masívov, zasnežené pláne, horúce wellness a tie najvyberanejšie hotelové a reštauračné služby. V najsevernejšej talianskej provincii Tirolsku hotelieri pre svojich hostí neustále prinášajú niečo nové.

Ubytovanie v luxusných hoteloch, výnimočných apartmánoch, poskytnutie top služieb a zaujímavého zážitku z dovolenkového pobytu.

Zorganizovať profesionálne školenie, kongres, pracovné rokovanie či teambuildingovú aktivitu už nie je žiadny problém. Ľahko dostupná lokalita uprostred Slovenska, ponúka možnosť ubytovania, cateringu, a ďalšie technické a organizačné zabezpečenie.

Le Roi est mort, vive le Roi! Kráľ zomrel, nech žije kráľ! V nasledujúcom prípade skôr nová kráľovná, ktorá sa s pokorou vrátila na scénu ako kultové útočisko pre LGBTQI komunitu mesta Sydney.

Hotelieri, zdá sa, vyplnili ďalšiu medzeru na trhu cestovného ruchu. Ich „noví“ klienti sa vo svojej podstate od ostatných nelíšia. Azda až na jeden detail. Ide o LGBTIQ+ menšinu, ktorá prestáva byť ignorovaná. 

Obchodní cestujúci nie sú štandardnými dovolenkovými hosťami hotela. Podľa prieskumu, ktorý uskutočnila spoločnosť Skift Global Business Traveler, sa odhaduje, že sektor business cestujúcich dosiahne v roku 2021 celosvetovo obrat 1,6 bilióna dolárov.

Starší ľudia sú v dnešnej dobe viac a viac aktívnejší, radi cestujú, vracajú sa na miesta ich spomienok a užívajú si dovolenku. Vzhľadom na starnutie populácie sa seniori stávajú početnou dovolenkovou cieľovou skupinou.

Hotel, kde nie ste len číslo izby, ale vzácny hosť, aj keď nie ste celebrita či VIP? Áno, v hoteli SET, v Bratislave, je to možné! Tvrdí to o sebe sám hotel rovno v úvodnom citáte na svojej webovej stránke, ale potvrdí vám to aj každý návštevník či domáci miláčik, ktorý je tam rovnako vítaný.

Vladimír Korody, hoteliér telom i dušou. Po revolúcii v roku 1989 sa rozhodol odísť do Rakúska, kde  začal pracovať ako bežný zamestnanec v obsluhe. Tu poznával ako fungujú hotely a reštaurácie a život v tejto branži mu prirástol k srdcu natoľko, že pri ňom zostal dodnes.

Mať doma v spálni kvalitnú posteľ, obľúbené obliečky a voňavú bielizeň je pre každého človeka samozrejmé. Ak ale ideme na noc mimo svojho domova, je náš oddych a regenerácia rovnako dôležitá. Napríklad na dovolenke môžeme v posteli stráviť o niečo viac času ako doma, nestresujeme sa pracovnými povinnosťami a chceme sa dobre vyspať a zrelaxovať.

Stovky rokov poskytovali malebné domčeky situované na amsterdamských kanáloch strechu nad hlavou správcom mostov a vyzerali naozaj neútulne. S nástupom modernej doby postupne stratili svoj význam a  boli dlho opustené. Čo sa s nimi deje teraz?