Hotely

Hotel, kde nie ste len číslo izby, ale vzácny hosť, aj keď nie ste celebrita či VIP? Áno, v hoteli SET, v Bratislave, je to možné! Tvrdí to o sebe sám hotel rovno v úvodnom citáte na svojej webovej stránke, ale potvrdí vám to aj každý návštevník či domáci miláčik, ktorý je tam rovnako vítaný.

Vladimír Korody, hoteliér telom i dušou. Po revolúcii v roku 1989 sa rozhodol odísť do Rakúska, kde  začal pracovať ako bežný zamestnanec v obsluhe. Tu poznával ako fungujú hotely a reštaurácie a život v tejto branži mu prirástol k srdcu natoľko, že pri ňom zostal dodnes.

Mať doma v spálni kvalitnú posteľ, obľúbené obliečky a voňavú bielizeň je pre každého človeka samozrejmé. Ak ale ideme na noc mimo svojho domova, je náš oddych a regenerácia rovnako dôležitá. Napríklad na dovolenke môžeme v posteli stráviť o niečo viac času ako doma, nestresujeme sa pracovnými povinnosťami a chceme sa dobre vyspať a zrelaxovať.

Stovky rokov poskytovali malebné domčeky situované na amsterdamských kanáloch strechu nad hlavou správcom mostov a vyzerali naozaj neútulne. S nástupom modernej doby postupne stratili svoj význam a  boli dlho opustené. Čo sa s nimi deje teraz?

   V ďalšom článku prinášame pokračovanie o "celebritných" hoteloch. Dnes sme sa zamerali na známu anglickú herečku a modelku Elizabeth Hurley a jej hotel 11 Cadogan Gardens situovaný v Londýne neďaleko Temže, Harrods a Hyde parku.  

 Užívať si komfort, ale neplatiť zaň veľa je snom každého cestovateľa. Tento trend sa postupne uplatňuje v cestovaní čoraz intenzívnejšie. V tomto článku sa venujme  zaujímavému druhu ubytovania - poshtelom.

   

Prinášame vám ďalšie pokračovanie celebritných hotelov. Dnes sme sa zamerali na slávneho  Armaniho a jeho hotel v Miláne. 

 Oddýchnite si od  starostí každodennosti v netradičnom hoteli Palazzo Margherita v  Taliansku z dielne       Francisa Forda Coppolu.

V súčasnosti neustále rastie počet alergikov.Množstvo alergénov, nezdravé znečistené prostredie spôsobuje to, že čoraz viac ľudí trpí alergiami rôznych druhov. Alergény sú všade, môže sa jednať  o domáce zvieratá, trávy, pele, roztoče... mohli by sme menovať ešte dlho.  

 Vedeli ste, že niektorí herci majú svoje vlastné hotely, ktoré odrážajú ich filozofiu?Prvou zastávkou v rámci tejto série je Bredfort Post Inn. Slovenskému divákovi je romantický hrdina z filmu Pretty Woman, Richard Gere, dôverne známy.

Doba síce kráča dopredu,  no jaskynný štýl bývania sa opäť hlási o slovo.  Napriek tomu, že bývanie v   jaskyni je dnes pre väčšinu z nás  nepredstaviteľné, veľkým hitom sú zrovna  jaskynné hotely.

 Hotelieri sa neustále snažia budovať  nové a čoraz zaujímavejšie  druhy hotelov pre rôzne segmenty klientely. Už existujú hotely od 18+, hotely pre rodiny s deťmi, tiež gay hotely a mnoho  ďalších.