Reštaurácie, bary, kaviarne

Reštaurácia HU:MAN sa nachádza v rekreačnom areáli Extreme Park v Žiline. Je to miesto, kde jedlo dostáva iný rozmer. Môžete si tu vychutnať hlavne zdravé a chutné jedlo, pripravované špecialistami kuchyne.

Liviano. Reštaurácia, ku ktorej patria prívlastky v titulku. Čo vám tu donesú na tanieri? V reštaurácii, ktorá sa ako jediná zo Slovenska dostala do rebríčka TOP 101 reštaurácii v Európe uznávaného The Daily Meal.  „To najlepšie z prírody, nášho kumštu, z nás,“ priamo odpovedá šéfkuchár Martin Milošík.

V blízkosti Bojnického zámku v mestečku Bojnice sa podarilo vytvoriť neuveriteľne príjemné miesto s prekrásnou scenériou a fantastickou atmosférou - Bojnický dvor.

AZUL Hotel & Restaurant ponúka pohodlie, pokojnú atmosféru a moderné služby. Svojim charakterom a polohou je ideálny pre obchodných cestujúcich. Nachádza sa len dve minúty chôdze od centrálneho námestia.

Vždy je veľmi inšpirujúce a povzbudzujúce, ak dizajn priestorov gastronomického zariadenia korešponduje s celkovou ideou a s ponúkaným sortimentom. Presne takýmto priestorom je Patisseria NANAN v poľskej Vroclavi.

Niet lepšieho miesta na posedenie s priateľmi ako letná terasa. Nezáleží na tom, či sa nachádza priamo na pešej zóne alebo je skrytá v útulnom átriu. V ostatnom čase plní funkciu paralelnej reštaurácie či kaviarne, preto je jej zariadenie rovnako dôležité.

Inovatívne využitie lokálneho mramoru, neprehliadnuteľná farebnosť a prenikavo svieža zeleň všade naokolo. To je kaviareň a reštaurácia v centre Madridu, ktorá sa vymyká z bežných konvencií okolitých podnikov.

Tradičná reštaurácia MICHEL cool & tasty, známa pod názvom König, prešla veľkými dizajnovými a koncepčnými zmenami. Svoje dvere znovu otvorila zhruba pred rokom a odvtedy, už s názvom Michel, denne servíruje raňajky, obedy, večere aj koktaily.

Cloud 9 sky bar & lounge, proslavený především originálními drinky barmanského guru Romana Uhlíře a jeho týmu, prošel kompletní rekonstrukcí a po šesti letech úspěšného fungování změnil svou tvář.

Časopis Wallpaper vyhlásil v rámci súťaže Design Award 2015 najlepšiu novú reštauráciu roka. Stala sa ňou reštaurácia a kokteilový bar Carlo e Camilla in Segheria.

Jaké jsou nejčastější potíže českých restaurací? Na předním místě jsou problémy, které se odvíjí od situace, že provozovnu vlastní někdo, kdo gastronomii nerozumí, nebyl v tomto oboru odborně vzdělán a nikdy se mu profesionálně nevěnoval.

Unikátní restaurační komplex OBLACA ve zrekonstruované Žižkovské věži láká své hosty nejen na skvělý gastronomický zážitek, ale také na jedinečný výhled na stověžatou Prahu. Poloha restaurace přímo vybízí ku kochání se neuvěřitelným pohledem z výšky 66 metrů.