Zaujímavosti

Stres, hluk, sociálne siete a digitálny smog, to všetko sú neodmysliteľné zvuky a ruchy súčasného života každého z nás. Niet preto divu, že ľudia túžia po pokojnom prostredí, kde môžu naozaj na pár dní alebo aspoň pár hodín vypnúť.

Niet pochýb o tom, že romantická svadba sa môže konať na Slovensku aj v Čechách.  Naše kaštiele, zámky i hotely ponúkajú nielen atraktívne svadobné priestory, ale aj perfektné služby.

Zsuzsi & Dante sú dvaja mladí ľudia, ktorých okrem manželského sľubu spája aj túžba vidieť svet. Ich cestovanie je však trochu iné – má prívlastok nízkorozpočtové a trvalo udržateľné. 

Již od starověku poutníci překračovali alpské vrcholy, aby se z jihu dostali do střední Evropy. Změna však nastala ve dvacátém století s vybudováním Grossglocknerské vysokohorské silnice. Objevily se první hotely, restaurace a do oblasti na hranici Salcburska a Korutan začali proudit poznání chtiví turisté.

Ostrovov, atolov a súostroví, o ktorých vieme a možno občas snívame o exotickej dovolenke na nich je naozaj veľa. Potom však existujú oblasti, na ktoré je ťažké sa dostať či už z dôvodu naozajstnej nedostupnosti, prírodnej výnimočnosti alebo absencie dopravných spojení.

Na lietanie, cestovanie, návštevy múzeí, galérií, reštaurácií i hotelov sme si zvykli a považujeme to za bežnú a príjemnú súčasť života. Posledných zopár týždňov sme však uzavretí vo svojej krajine a vo svojich domovoch.

Uprednostňujete papučovú kultúru pred návštevou reštaurácie? Pripravte si na Valentína tieto zásoby a vaša polovička bude spokojná, hoci nevystrčíte z domu nos!

36. ročník ľadového festivalu slávnostne otvorili koncom decembra minulého roku v najchladnejšom čínskom meste Charbin. Mesto sa nachádza v blízkosti ruskej Sibíri, a preto je ideálnym miestom na výstavbu ľadových sôch. 

Počuli ste už o glampingu? Vznikol spojením dvoch anglických slov glamorous (okázalo krásne) a camping (kempovanie). Ide o ubytovanie priamo v prírode, s výhľadom na okolie, ale so službami a komfortom hotelových izieb.

Dnešná doba je rýchla a hektická. Nech máme na oslavu a obdarovávanie akýkoľvek dôvod, využime ho. Ukážme svojim blízkym, že sme si na nich spomenuli, hoci aj maličkosťou, ale najmä, venujme im svoj čas.

Do sviatku sv. Valentína zostáva ešte pár dní. Ak však chcete svoju lásku prekvapiť zážitkovým darčekom, je najvyšší čas zamyslieť sa, čím by ste jej urobili radosť.

Cestovné kancelárie v týchto dňoch predstavujú svoju ponuku letných pobytových a poznávacích zájazdov pre nadchádzajúcu sezónu. Kúpiť si letnú dovolenku v priebehu zimných mesiacov sa označuje ako ponuka FIRST MINUTE alebo FIRST MOMENT.