Zaujímavosti

Čierna Hora je známa krásnymi prírodnými scenériami. Krištáľovo čisté jazerá, krásne hory a divoká príroda lákajú turistov. Stovky turistických trás sú ideálnym miestom pre turistov z celej Európy. 

Airport Golf club bol založený v roku 2008, následne ihrisko – 3 - jamková akadémia s tréningovými plochami bola otvorená v roku 2009 pri areáli letiska pri Šuranoch. Postupne sa rozrástla na 6 – jamkovú akadémiu.  Cesta k 9 - jamkovému ihrisku bola teda dlhá, od otvorenia prvých tréningových plôch prešlo desať rokov. 

 Chodníky v korunách stromov, vyhliadkové veže sa stávajú čoraz populárnejšími. Nejde iba o vyhliadky a prechádzku, ale tiež aj o pokochanie sa nádhernou prírodou. Aj keď ide trošku o komerčnejšie projekty, ľudia ich radi navštevujú a tento trend bude mať vzrastajúcu tendenciu. Ľuďom sa pobyt na čerstvom vzduchu páči a chcú si spraviť selfíčka nad stromami.

Tyrkysová Kalábria sa nachádza v južnej časti Apeninského polostrova. Je jedným z najkrajších a obzvlášť vyhľadávaných turistických destinácií. Toto územie je unikátnou poľnohospodárskou oblasťou, kde na vás spoza každého rohu “vykukne” neodolateľná a poriadne drahá zmrzlina Gelato a tiež symbol Kalábrie - tropejská cibuľa.

Turecká kuchyňa patrí k najlepším na svete, pretože po stáročia ju ovplyvňovali rôzne kultúry a tradície v stredomorskom priestore, pričom zásadne ju najviac ovplyvnila arabská kuchyňa. Svojou pestrosťou nad ostatnými kuchyňami vyniká, a preto má čo  ponúknuť mlsným jazýčkom cestovateľov.

Rok 2018 sa začína s veľkými vyhliadkami. Kým Marriott plánuje rozšíriť sieť o ďalších 40 rezortov na celom svete, v Anguille sa chystá veľkolepé znovuotvorenie päťhviezdičkového hotelového komplexu Zemi Beach House Resort & Spa.

Medzinárodný festival snehu a ľadu v Harbine ja najväčším festivalom ľadu na svete, ktorý má tradíciu od roku 1963. Odštartoval 5. januára 2018 v meste Harbin.

Najmenší zo skupiny polárnych štátov, Island, predbieha aj svojich najväčších rivalov. Nielenže je čoraz vyhľadávanejšou destináciou, no vplýva aj na to, ktorým smerom sa budú ďalej uberať ponuky cestovných kancelárií. 

Jak je to už dávno, co jste se naposledy prošli naboso orosenou loukou? Chůze naboso dnes slaví renesanci. Vždyť na ploskách nohou se nachází několik tisíc nervových zakončení, jejichž stimulace má na lidský organismus velice pozitivní účinky.

V hlavnom meste sa len malý kúsok od ľavého brehu Dunaja na vŕšku vypína zaujímavý architektonický prvok. Je ním Hotel Bôrik, ktorý je účelovým zariadením Úradu vlády SR.

V prvním březnovém týdnu se Česká centrála cestovního ruchu spolu s 22 dalšími vystavovateli představila na veletrhu ITB v Berlíně. Během pěti dnů (4. - 8. 3. 2015) navštívilo veletrh rekordních 175.000 návštěvníků.

V Lošticích najdete nejen výrobnu Olomouckých tvarůžků, nachází se zde i muzeum tohoto typicky českého sýru. Muzeum významně přispívá k jeho popularizaci.