Zaujímavosti

bar uvod maly

Popri stolovaní v bare či reštaurácii môže byť atmosféra podniku rovnako dôležitá ako samotná kvalita jedla či nápojov. A ak sa podnik nachádza vo vyššej nadmorskej výške, poskytuje úchvatné výhľady na okolitú architektúru, prírodu, mesto či pamiatky, je to bonus, na ktorý sú zákazníci zvedaví a láka ich k návšteve.

cestovanie 1 uvod

Cestovanie nám dáva voľnosť, príležitosti vidieť nové miesta, ale hlavne spoznávať nové kultúry. Pre mnohých z nás je cestovanie návykové, a už na ceste lietadlom z dovolenky alebo najneskôr pri prehliadaní fotiek z posledného výletu, už plánujeme ďalší. Cestovanie má však okrem toho aj viaceré pozitívne vplyvy na naše fyzické a psychické zdravie. 

eiffel tower 3349075 960 720

Európa vždy patrila k top cestovateľským destináciám a inak tomu nebude ani v tomto roku. Od očarujúcich miest až po ohromujúce prírodné scenérie vie Európsky kontinent každému poskytnúť to, čo hľadá. Okrem iného sa tu nachádza množstvo kultúrnych centier, ktoré ponúkajú vyžitie naozaj v akomkoľvek smere, či už sa jedná o umenie, architektúru, gastronómiu alebo klasický cestovný ruch. 

hotel film uvod 2 maly

Vynikajúce herecké obsadenie, pútavý príbeh a mnohé ďalšie prvky filmovej produkcie dokážu z filmu urobiť kultový kúsok. Jedným z takýchto momentov je aj scéna, miesto, kde sa príbeh odohráva.

grónsko 2 uvod

Podnebie v Arktíde sa otepľuje rýchlejšie než kdekoľvek inde na Zemi, pričom topenie sa grónskeho ľadu je v súčasnosti hlavným faktorom stúpania hladiny svetových oceánov.

Hovorí sa, že dnešná generácia doslova vyrastá so smartfónom v ruke. Ani my, zodpovední dospeláci, nie sme vždy ideálnym vzorom. Pokrok technológií nezastavíme, môžeme sa mu však prispôsobiť. Ak sú to práve moderné výdobytky, prečo nemôžete dostať vašu ratolesť ani na krátku prechádzku do prírody, skúste geocaching! Čo to je a prečo tejto zábave prepadlo množstvo detí, ale aj dospelých, po celom svete?

 

 

zakulisie media st uvod mala

Konečne to vyzerá tak, že leto tu už bude čoskoro. Po dlhom období, ktoré sme zväčša trávili v interiéroch našich kancelárií a domovov, sa už každý z nás teší na posedenie v parkoch, aktivity v prírode, športovanie či starostlivosť o záhradku.

Mockup frame in living room interior of Spanish villa, 3d render

Vidiecky štýl sa čoraz častejšie objavuje aj v našich končinách. Chceme si k sebe domov preniesť trochu slnka, prímorskej pohody a pokoja. Preneste si kus Španielska do svojho domova aj vy.

La Reserve Paris Suite Prestige 302 2

Sú ideálnym terčom pre dlhoprstých. Hotely otvárajú svoje priestory pre stovky návštevníkov, poskytnú im súkromie a svoj vzťah s hosťom zakladajú na absolútnej dôvere. Príležitosť však robí zlodeja. 

Lipno Stezka korunami stromu

Chcú žiť plnohodnotný život. Chcú sa zabávať, navštevovať športové podujatia i koncerty, majú chuť zájsť si na večeru a túžia spoznávať svet. Aj ľudia so zdravotným postihnutím majú rovnaké potreby, aké má zdravý človek.

Tomas bata socha zdenek urbanovsky 4 uvod

Pred 145 rokmi sa narodil Tomáš Baťa, ktorý zmenil tvár jedného moravského mesta, trendy v celosvetovom obuvníctve aj princípy úspešného manažmentu.

laska stavby taj mahal agra india uvod

V priebehu histórie muži vyjadrili lásku svojim milovaným ženám prostredníctvom jedinečných stavebných projektov.