Management

Pokiaľ necestuje klient na dovolenku, víkend alebo relaxačný pobyt organizovane, vyhľadáva si ubytovanie prostredníctvom ponuky na webových portáloch agentúr a sprostredkovateľov ubytovaní alebo priamo na stránkach jednotlivých hotelov a penziónov.

Odborníčka Lenka Hlubinová Vargová radí pri výbere vhodných rastlín dbať aj na ich druhy. Nemusíte sa však obávať; väčšina rastlín je vhodná do takmer každého interiéru. Niektoré druhy sa však hodia len do určitého typu prostredia.

Byť nový na trhu cestovného ruchu má nesporne svoje plusy, ale aj mínusy. Môžete splynúť s podobnými zariadeniami. No v tom lepšom prípade dokážete vniesť nový vietor do plachiet a pričiniť sa o posun celého odvetvia novým smerom.

Sú úspešní, inšpiratívni a posúvajú parametre slovenského hotelierstva dopredu. Hoteliersky biznis pod Tatrami pozná desiatku mien najúspešnejších manažérov.

Z dlouhodobého monitoringu vyplývá, že naprostá většina ubytovacích zařízení nefunguje z hlediska maximalizace zisku zcela efektivně. Nemají optimalizovaný provoz a ročně tím přicházejí o desítky a stovky tisíc korun.

Dobré jméno a pověst je nehmotný, avšak velmi cenný kapitál pro naše podnikání. Budování značky hotelu je většinou dlouhodobý, možná někdy i zdlouhavý proces.

 To, či hosť odíde z hotela spokojný, je tímová práca všetkých hotelových zamestnancov. Napriek tomu, fenomén prvého dojmu hrá obrovskú úlohu a veľakrát rozhoduje o celkovom pocite, ktorý si hosť odvezie domov.

Cílem, ba přímo snem každého hoteliéra je plný hotel navýsost spokojených klientů. Pro naplnění takového cíle lze učinit mnohé.

Téměř každý z nás se ve svém životě setkal s kontrolou, a tedy máme i své jedinečné zkušenosti. V mnoha případech je chápána jako něco negativního.

Ve všech formách cestovního ruchu jsou stále znát dopady světové hospodářské krize. Najdou se však i hoteliéři, kteří úspěšně čelí nepříznivému období. Viliam Sivek naplno věnoval cestovnímu ruchu 22 let života a ví, že měly smysl.