Podstatnú časť náplne spoločnosti CIMBAĽÁK, s. r. o., tvorí výroba mäsa a mäsových výrobkov. Nadväzujúci veľkoobchod a maloobchod s mäsom a mäsovými výrobkami sa zameriava na odbyt vlastných výrobkov a rozširovanie trhu. Spoločnosť vyrába kvalitné mäsové výrobky a v sortimente jej produktov nájdete aj výrobky, ktoré sú bez alergénov, lepku a éčok.

cimbalak 1Spoločnosť CIMBAĽÁK, s. r. o., zásobuje celé územie Slovenska a časť produkcie vyváža do štátov EÚ, napríklad do Českej republiky, Maďarska či Rakúska. Postupne sa stala etablovaným podnikom so silnejúcou pozíciou v regióne horného Šariša aj prostredníctvom vlastnej maloobchodnej siete.

 

Z histórie spoločnosti

Zakladateľ spoločnosti Juraj Cimbaľák bol v dobách socializmu osem rokov zamestnancom potravinárskeho podniku Zdroj Bardejov na pozícii vedúceho predajne mäsa vo Svidníku. Jeho vzťah k tomuto povolaniu, dlhoročná prax a skúsenosti ho predurčili k tomu aby sa aj v budúcnosti venoval tomuto remeslu.
Keďže jeho cieľom bolo mať raz vlastnú výrobu, po roku 1989 chytil príležitosť do vlastných rúk a spoločne s manželkou Gabrielou začali podnikať v oblasti mäsa a mäsových výrobkov ako živnostníci. Začiatky boli podobné ako v prípade väčšiny začínajúcich firiem. Prvotné investície, konkurenčný boj na trhu prinášali zaťažkávacie skúšky, napriek tomu ich to neodradilo a v roku 2001 založili spoločnosť CIMBAĽÁK, s. r. o., so sídlom na sídlisku Družba v Bardejove. Tam pokračovali vo výrobe s hŕstkou pracovníkov, ktorí dovtedy vyrábali mäsové výrobky v malých priestoroch rodinného domu Cimbaľákovcov. V tom čase už vlastnili prvú predajňu na ulici Dlhý rad v Bardejove, ktorá je tam dodnes.cimbalak 2


V nových priestoroch mohli pracovníci spracovávať viac bravčových polovíc a vyrábať viac druhov mäsových výrobkov. Obrat firmy vzrástol o 300 percent. Aj tieto priestory však boli tesné a nespĺňali prísne normy, preto majitelia začali hľadať nové priestory. Na Duklianskej ulici v Bardejove odkúpili výrobnú halu firmy Športvýroba, ktorá slúžila na výrobu kopačiek. Manželia objekt zrekonštruovali a zvýšili kapacitu mäsovýroby.


V tom čase spoločnosť odkúpila aj starý bitúnok v obci Kurima blízko Bardejova. Po jeho rekonštrukcii, rozšírení a nákupe strojov bitúnok získal povolenie na vývoz porazených zvierat do členských štátov EU. Kapacita bitúnka stúpla na porážku 400 jatočných ošípaných a 50 kusov hovädzieho dobytka denne.
To umožnilo firme CIMBAĽÁK, s. r. o. viesť vlastnú porážku jatočných a hovädzích zvierat, ktorými zásobovali vlastnú výrobu i domáci trh vo vlastných predajniach, ako aj ostatných odberateľov. Firma v tom čase zamestnávala približne 380 pracovníkov.
V roku 2009 postihla kríza aj túto spoločnosť, čo viedlo k dočasnému zrušeniu prevádzky bitúnka, niektorých vlastných predajní, ako aj k zníženiu počtu zamestnancov.

cimbalak 4

V súčasnosti má firma cca 200 zamestnancov a jej prioritou je vyrábať kvalitné produkty, o ktoré je záujem nielen na slovenskom trhu, ale aj v zahraničí. Preto je stabilným, etablovaným podnikom, ktorý vyrába 180 druhov mäsových výrobkov. Zásobuje veľké obchodné reťazce, hotely, školy, škôlky a predajne potravín po celom území Slovenskej republiky. Mäsové výrobky spoločnosti CIMBAĽÁK, s. r. o., nájdete v známych obchodných reťazcoch a v sieti vlastných predajni spoločnosti.

Kontakt:
Jana Hrabcakova
obchodné oddelenie
0907925772
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

 

Text a foto: CIMBAĽÁK, s. r. o.

Viac na: www.cimbalak.sk