Prvý podvodný hotel na svete bol otvorený na ostrove Rangali na súostroví Maldivy. Hotel umožňuje svojim návštevníkom nielen relaxovať v hĺbkach vôd Indického oceána, ale je taktiež považovaný za ambicióznu ukážku architektúry, dizajnu a modernej technológie.

 

muraka podvodna vila maledivy 4

 

Celá stavba hotela z ocele, betónu a akrylu je navrhnutá s ohľadom na miestny ekosystém tak, aby mala minimálny alebo žiadny negatívny vplyv na okolité koraly.

Hotelový apartmán pozostáva z dvoch podlaží. Horné podlažie na úrovni vodnej hladiny v sebe ukrýva bazén s nekonečným okrajom, súkromné mólo s priestorom na relaxáciu a slnenie. Výťahom alebo točitým schodiskom je možné zostúpiť do podvodného podlažia hotela. Tam sa nachádza spálňa, obývačka i kúpeľňa s panoramatickým výhľadom na oceán. Súčasťou vily je aj súkromný bar a posilňovňa.

 

muraka podvodna vila maledivy 3

muraka podvodna vila maledivy 5

 

Vo vile sa môže ubytovať až deväť osôb a v cene ubytovania sú 24-hodinové služby komorníka a osobného kuchára. Súčasťou rezortu je aj podmorská reštaurácia Ithaa, ktorá bola krátko po svojom otvorení vyhlásená za najkrajšiu reštauráciu sveta. Reštaurácia s kapacitou  dvanásť hostí sa okrem špeciálneho menu pre ubytovaných klientov venuje aj organizácii súkromných svadobných obradov a slávnostných večerí pre malé skupinky klientov.

 

muraka podvodna vila maledivy 1

muraka podvodna vila maledivy 2

muraka podvodna vila maledivy 1

 

Za luxus sa samozrejme platí. Pred pandémiou stál prenájom vily približne 40 tisíc eur na deň. Teraz sa však cena pobytu kvôli okolnostiam znížila na polovicu. Hosťom je k dispozícii po celý čas pobytu motorový čln, aj spiatočný let hydroplánom z miestneho letiska v hlavnom meste Malé.

Pripravila: Petra Adamcová
Foto: Conrad Hotel and Resort Muraka