Útulné izby hotela Parc Hotel Florian, ktorý sa nachádza na úpätí dediny Siusi allo Sciliar v Taliansku, poskytujú už mnoho rokov perfektný celoročný prázdninový zážitok. Veľkým benefitom tejto nehnuteľnosti je nádherný park, v ktorom sa môžete zdržiavať medzi starými stromami, idylickým rybníkom a vonkajším bazénom.

 

park hotel florian taliansko domy vovyske suity park 0

 

Komplex hotela bol nedávno rozšírený o desať úplne nových apartmánov v samostatnej budove, ktorá nadväzuje na existujúcu štruktúru a poskytuje pocit kontinuity a novú perspektívu v osobitom architektonickom štýle. Architekti spoločnosti Noa dostali za úlohu vytvoriť nové priestory v hoteli, avšak za podmienky zachovania jedinečného hotelového areálu. Celkový návrh si tak vyžiadal veľa času, taktu a citlivého prístupu voči prírode i hosťom, pre ktorých sa nové priestory vytvárali. Zámer dobudovania hotela sa však podaril na výbornú.

 

park hotel florian taliansko domy vovyske suity park 5  park hotel florian taliansko domy vovyske suity park 7 

Už od začiatku bolo zrejmé, že budova na prízemí by znamenala stratu časti krásneho prírodného areálu. Preto sa presadila myšlienka usporiadaného zoskupenia samostatných domčekov na stromoch vyvýšených na tri metre vysokých podperách, takže pozemky pod domami zostali úplne prístupné. Zároveň sa splnila možnosť nielen ubytovať hostí v nových apartmánoch v parku, ale umožniť im byť jeho súčasťou. Počas procesu navrhovania sa park stal ústrednou témou architektúry a budovu zakotvil do prírody tak, že pôsobí, akoby tam patrila od dávna.

 

park hotel florian taliansko domy vovyske suity park 4

 

Novú zástavbu tvorí dvojpodlažná budova so suitami s piatimi izbami na každom poschodí. Izby sú umiestnené nad sebou v miernom uhle, čím vytvárajú pre hostí dojem, že majú k dispozícii vlastný domček s absolútnym súkromím. Z jednej izby do druhej nie je vidieť, tak isto nevidieť do priestorov terasy, vírivky a iných miestností suity. Za to výhľad zo suity smerom do exteriéru je výnimočný.

 

park hotel florian taliansko domy vovyske suity park 1

park hotel florian taliansko domy vovyske suity park 2

 

Interiér suity tvorí centrálny obývací priestor, ktorý sa otvára na krytý balkón s výhľadom na nádhernú horskú scenériu. Tú je rovnako možné vidieť a sledovať zo spálne, ktorá je presklená. Všetky miestnosti sa nachádzajú v jednom priestore, oddelené len sklenenými priečkami. Iba toaleta a bidet boli navrhnuté ako samostatná jednotka. Otočný bod predstavuje samostatne stojace umývadlo so zrkadlom, ktoré sa dá použiť aj ako konzolový stôl. Na opačnom konci suity pri vstupe do miestnosti je otvorená sprcha lemovaná z jednej strany samostatnou toaletou a bidetom, a na druhej malou súkromnou fínskou saunou. Súčasťou suity je otvorená terasa s vonkajšou vírivkou, ktorá spolu so saunou atraktívne dopĺňa možnosť privátnej relaxácie.

 

park hotel florian taliansko domy vovyske suity park 3

 

Farebnosť interiéru je riešená v tlmenej zelenej farbe kombinovanej s odtieňmi šedej, ktorá akoby pokračuje živými farbami v exteriéri. Podkladom celkového konceptu sú textilné kryty, dlaždice a lakované povrchy, dymové dubové podlahy a kúpeľňové jednotky v zdržanlivom odtieni čiernej farby.

 

park hotel florian taliansko domy vovyske suity park 6

 

Hlavnou hodnotou celkového konceptu hotela sú prirodzenosť priestoru, kvalita poskytovaných služieb, diskrétnosť pre klientov, ktorí nemajú obmedzenia v relaxovaní podľa ich potrieb, možnosti byť sám sebou a v súlade s prírodou a v jej objatí.

Pripravila: Petra Adamcová
Foto: Arch Daily