Napriek kríze bolo minulý rok na celom svete otvorených veľa nových a štýlových hotelov. Nechajte sa inšpirovať týmito premyslenými a okázalými ubytovacími zariadeniami, ktoré už privítali prvé stovky návštevníkov a pýšia sa len tými najlepšími referenciami.

 

novootvorene hotely 2020 maroko marakes oberoi hotel uvod

 

Hotel One & Only Portonovi, Čierna Hora

Spoločnosť One & Only otvorila v roku 2020 svoju prvú európsku základňu s výhľadom na Kotorský záliv v Jadranskom mori. Palácový areál ponúka šesť bazénov, súkromnú pláž, svieže záhrady inšpirované benátskym štýlom, tenisové kurty a kúpeľné centrum Chenot Espace Health & Wellness Spa. Stravovať sa je možné v reštaurácii Mediterranean Sabia, ktorú vedie šéfkuchár ocenený michelinskými hviezdami Giorgio Locatelli, v reštaurácii La Veranda, ktorá ponúka tradičné čiernohorské jedlá a v klube Tapasake s ponukou ázijského fusion menu.

 

novootvorene hotely 2020 montenegro cierna hora one only portonovi

 

Hotel Kisawa, ostrov Benguerra, Mozambik

Na krásnom ostrove Benguerra, ktorý sa nachádza šestnásť kilometrov od mozambického pobrežia, ponúka hotel Kisawa ubytovanie v dvanástich bungalovoch uprostred zelenej záhrady s rozlohou 741 akrov. Každý z bungalovov má vlastnú súkromnú pláž, bazén, masážnu miestnosť a vonkajšiu kuchyňu. Hotel ponúka veľa možností stravovania a kúpele s ajurvédskym terapeutickým menu. Hotel bol navrhnutý tak, aby minimalizoval svoju stopu na bohatých a nedotknutých ekosystémoch súostrovia Bazaruto, pričom zámer stavby sa konzultoval s miestnou organizáciou na ochranu životného prostredia.

 

novootvorene hotely 2020 mozambik kisawa

 

La Réserve Eden au Lac Hotel, Zürich, Švajčiarsko

Tento elegantný hotel, ktorý majestátne stojí na brehu Zürišského jazera od svojho otvorenia pred viac ako storočím - nedávno znovu predstavil Philippe Starck. Francúzsky dizajnér dodržal tradíciu La Réserve Eden au Lac a do celkovej estetiky obnoveného hotela pridal súčasnú kreativitu a niekoľko dotykov inšpirovaných morom a vodou. Hotel stojí pár krokov od Opery v Zürichu, budovy Pavillon Le Corbusier a slávnej nákupnej ulice Bahnhofstrasse. Z izieb hotela je nádherný výhľad na jazero a švajčiarske Alpy.

 

novootvorene hotely 2020 svajciarsko luzern jazero vyhlad

 

1 Hotel West Hollywood, Kalifornia, USA

Pozoruhodné pamiatky v centre mesta LA a Santa Monica sú kulisou prvého hotela na západnom pobreží od ekologickej cestovnej značky 1 Hotel. Strešný bazén má výhľad na panorámu južnej Kalifornie, zatiaľ čo okná v izbách siahajúce od podlahy po strop ponúkajú panorámu zelenej prírodnej krajiny, ktorá je inšpiráciou pre hotelové farebne zemité interiéry.

 

novootvorene hotely 2020 amerika hollywod san francisco 1hotel west

 

Hotel Six Senses Shaharut, púšť Negev, Izrael

Jedinečná krajina púšte Negev je lokalitou Hotela Six Senses Shaharut, v ktorom sú situované nádherné suity a vily so súkromnými bazénmi a hviezdnym horizontom. Medzi miestne aktivity patrí pešia turistika, safari na ťavách a džípoch, pozorovanie vtákov a vínne výlety. Exteriér hotela bol navrhnutý tak, aby hladko splynul s očarujúcou topografiou krajiny.

 

novootvorene hotely 2020 six senses izrael pust

 

Oberoi Hotel, Marakéš, Maroko

Hotel Oberoi v Marakéši stojí uprostred 28 akrovej záhrady s citrusovými stromami a olivovníkmi. Upravené záhrady, výhľad na neďaleké pohorie Atlas a honosná architektúra nabitá estetikou starovekého Maroka tvoria vynikajúci základ, dobrého a kvalitného hotela v orientálnom prostredí.

 

novootvorene hotely 2020 maroko marakes oberoi hotel

Pripravila: Petra Adamcová