Spomínate si na to, ako ste s blížiacimi sa sviatkami po príchode domov cítili tie úžasné vône? Škorica, vanilka i perníkové korenie, a podľa toho ste s istotou vedeli, ktoré koláčiky mamina s babičkou práve pripravujú na vianočný stôl. Dnes už si vianočné pečivo vieme kúpiť v obchodoch alebo objednať v pekárni či cukrárni. Ale vianočné pečenie má atmosféru i tradíciu. Niektorí z nás by si bez aspoň pár druhov vlastnoručne pripraveného pečiva nedokázali Vianoce ani predstaviť.

 

vianoce rodina

 

Tak poďme zalistovať zažltnutými, tisíc krát otáčanými stránkami receptárov našich starých mám a objavme poklady, ktoré sa rokmi stali overenou vianočnou klasikou. Medovníčky, vanilkové rohlíčky, orechové tyčinky, medvedie labky, štedrák, linecké kolieska i plnené orechové škrupinky. K týmto tradičným receptom sa vracajú aj moderné gazdinky. Niektoré vynovia recept vlastným nápadom, iné nahradia suroviny zdravšími alternatívami.

 

vianoce uvod

 

Ak však chcete tento rok výnimočne pocítiť na jazyku tú pravú chuť sladkých babičkiných koláčikov, pomôžte si využitím surovín, ktoré boli v minulosti samozrejmosťou a základom všetkých pečených dobrôt. 

 

vianoce mlieko

 

Základom chutného domáceho koláčika sú čerstvé domáce suroviny. Voňavé, svetložlté maslo, hustá smotana a príjemne kyslastý tvaroh majú svoj základ v mlieku s vhodnými mikrobiologickými, chemickými a technologickými vlastnosťami. Rovnako kľúčovou surovinou na pečenie sú čerstvé vajcia od overených dodávateľov. Voliť môžete z vajíčok od sliepok z podstieľkového alebo bio chovu.

 

vianoce vajcia

 

Koláčiky - tie tradičné by neboli koláčikmi bez múky, ktorá tvorila hlavnú súčasť receptov. Poctivá, kvalitná múka bez chémie je dobrou voľbou. Pôvodné recepty na vianočné pečivo sú prevažne z bielej múky, áno, tej najmenej výživnej a zdravej. Iniciatíve sa však medze nekladú, a tak môžete skúsiť aj zdravšie a telu prospešnejšie alternatívy múk, ako je špaldová, celozrnná, ražná či grahamová. Počítajte však s tým, že chuť pôvodného koláča to určite zmení.

 

vianoce múka

 

Niekedy aj jemné ochutenia dokážu zázraky. Čerstvo pomleté domáce orechy, mak, dobrá čokoláda, kvalitné džemy a lekváre, to všetko vytvára jedinečnú kombináciu chutí a vôní.

 

vianoce perníčky

 

A na záver tá najdôležitejšia ingrediencia. Ak sa pustíte do pečenia podľa babičkiných receptov, vychutnajte si tento čas, nestresujte sa a neponáhľajte. Pečte s láskou a verte, že seba i svoju rodinu potešíte chuťou a vôňou koláčikov takmer ako od babičky.

Text: Petra Adamcová
Foto: Unsplash