Pražiareň kávy, ktorá si získala masy bežných kávičkárov, ale aj profesionálov a svetových odborníkov. Na Slovensku najoceňovanejšia pražiareň kávy prezradí, v čom spočíva jej úspech, ako ušiť kávu na mieru pre svojho zákazníka, aké sú najobľúbenejšie slovenské a svetové chute a prečo na káve tak veľmi záleží.

 

DSC08180 1024x683

 

Káva, čo osloví bežného kávičkára i svetového odborníka
V spolupráci s talianskými odborníkmi si Zlaté Zrnko vyberá iba prémiové starostlivo vytriedené výberové kávy s pôvodom, ale tiež kávové zmesi namiešané a vyladené podľa chuti ľudí. Všetky tieto kávy sú pražené na Slovensku a vyladené podľa referencií zákazníkov. Zdá sa, že Slovákom, ale aj naším susedom, už nechutí horká prepražená káva, najradšej majú kávu s tónmi orieškov či kakaa, ale aj tabaku, korenia, či čerešní.

Vyberte si kávu podľa toho, akí sú vaši zákazníci
Každá káva má vlastnú charakteristiku a osobnosť presne ako vaši zákazníci. Aj napriek tomu, že už poznáme najobľúbenejšie slovenské, ale aj svetové chute, nedá sa povedať, že káva, ktorá chutí väčšine, ulahodí každému. Podľa toho, aký zákazník najčastejšie navštevuje prevádzku, poprípade aké espresso nápoje sa najčastejšie pripravujú, vie Zlaté Zrnko určiť, ktorá káva z ponuky sa u vás stane najobľúbenejšou. Ak je kaviareň zameraná napríklad na predaj kávy mamičkám, ktoré si svoju kávu vychutnajú radšej vo väčšom množstve poprípade s mliekom, zvolíme zmes, ktorá ladí lepšie práve v tejto kombinácii.

 

DSC08210 1024x683

 

Káva ušitá na mieru nie len podľa chuťovej charakteristiky
Pražiareň Zlaté Zrnko nedávno prišla s nápadom, ako personalizovať kávu svojmu zákazníkovi tak, že mu umožnila vytvoriť si na vybranú kávu z ponuky vlastné meno, alebo nápis. Túto možnosť majú samozrejme i firmy, kaviarne, reštaurácie a aj hotely, kde si okrem názvu môžu sáčok kávy skrášliť logom prevádzky.

 

Polish 20200702 140740206

 

Svetovo oceňovaná káva
Niet divu, že sa Zlaté Zrnko stalo v roku 2019 najoceňovanejšou slovenskou pražiarňou. Doteraz získala táto pražiareň kávy 10 ocenení v prestížnej anglickej gastronomickej súťaži Great Taste Awards, až 13 medailí v medzinárodnej potravinovej súťaži ITA v Taliansku. Zmes Mária dokonca oslovila odborníkov natoľko, že bola vyhlásená za najlepšiu kávu v súťaži pre rok 2020.

 

IMG 20191209 135631 514

 

Správna príprava a servis sú neoddeliteľnou súčasťou kvality nápoja a zážitku z neho
Káva, jej praženie a príprava sú alchýmia. Pražiareň sa snaží vzdelávať nie len baristov, ale aj širokú verejnosť. Pre svojich zákazníkov a klientov organizuje školenia a vytvára v spolupráci s inými webmi aj množstvo zaujímavých a odborných článkov. Netreba napríklad zabúdať ani na prípravu kávy v automatickom kávovare, ktorá si našla svoje zastúpenie aj počas hotelových raňajok, ktoré sú pre hotelových hostí tak veľmi dôležité. Zlaté Zrnko vás napríklad naučí, ako pripraviť kávu cez automat na nerozpoznanie od toho pákového, a mnoho ďalšieho.

Kde nájdete pražiareň kávy Zlaté Zrnko?
Zlaté Zrnko má vlastné predajne kávy v bratislavskom Auparku a OC Centrál, v Ivanke pri Dunaji a v košickom Cassovare. Nájdete ich aj v predajniach Metro, Starý Otec, Yeme, Martinus a mnohých ďalších po celom Slovensku. Objednávať online môžete na www.zlatezrnko.sk , kde sa tiež okrem kávy nachádza aj množstvo zaujímavých informácií z kávového sveta.

 

DSC08523 1024x683

IMG 20200526 132236

 

Text a foto: Zlaté Zrnko

Viac na: www.zlatezrnko.sk