O pokladničných systémoch v gastronómii, hotelierstve ale aj obchodnej prevádzke sme sa porozprávali s Ing. Jaroslavom Orgoňom, ktorý nám priblížil ich funkcie, vlastnosti i výhody využívania.

 

ikelp uvod 1

 Vzhľad stránky s rozvozom jedál je plne v réžii vašej kreativity

 

Pokladničný systém iKelp je vhodný predovšetkým pre zariadenia v gastronómii. V čom konkrétne dokáže splniť ich potreby a akými špeciálnymi funkciami disponuje?

Áno, aplikácia iKelp POS Mobile patrí do kategórie reštauračných systémov. Odlišnosti od konkurencie pocítite hneď na začiatku – jednoduchá obsluha, rýchle zaškolenie personálu a intuitívne ovládanie. Od konkurencie nás najviac odlišujú funkcie Inteligentný stôl®, Online objednávkový systém rozvozu jedál a široká škála nástrojov pre zvyšovanie zisku.

 

ikelp3

 Rozhranie pre poslíčka obsahuje prehľadný zoznam objednávok, navigáciu, aj zavolanie na jeden klik

 

Poviete nám niečo viac o aplikácii iKelp POS Mobile, vďaka ktorej môže napríklad hosť platiť priamo pri stole?

V bežnej reštaurácii je pár čašníkov, ale desiatky až stovka hostí. Prečo tvoriť reštauračný systém len pre obsluhu a nie aj pre hostí? Tak vznikla myšlienka Inteligentného stola. Chceme uľahčiť hosťom zavolanie obsluhy, vyžiadanie účtenky ale aj zaplatenie, objednávanie jedál a hodnotenie obsluhy. Inteligentný stôl je však aj vstupnou bránou pre marketingové nástroje. Získavate elektronickú stopu alebo registráciu zákazníkov. A s tým môžete úžasne pracovať ďalej.

Môže aj čašník objednávať jedlá v kuchyni priamo od stola klienta?

Mobilný čašník je geniálny nástroj pre obsluhu a my mu hovoríme „pokladničný systém v kapse obsluhy“. Čašníci sú v pohybe, denne nabehajú v priemere 9 km. V pohybe musí byť teda aj reštauračný systém, čo je ich hlavný pracovný nástroj. S mobilitou ideme samozrejme ďalej. Celý systém môžete spravovať z pohodlia obývačky alebo kontrolovať svoj biznis na dovolenke.

 

ikelp2

 Umožnite svojim zákazníkom objednať si jedlo pohodlne online

 

Využitie tejto aplikácie je však oveľa širšie, akým spôsobom a kde všade je možné ju použiť?

Našou najrozšírenejšou klientelou sú reštaurácie, pizzérie, kaviarne, bary a terasy. Aplikácia iKelp POS Mobile si však našla svojich fanúšikov aj v oblasti fastfoodov, najmä vďaka funkcii výdajových lístkov. Nezanedbateľnou kategóriou sú aj fitness a wellness centrá. Ako perličku spomeniem bar na futbalovom štadióne, kde špičku počas prestávky vyriešili po svojom – na sedadlá tribúny umiestnili QR kódy a fanúšikovia si objednávajú pivo aj počas zápasu. Je to taký „miniatúrny rozvoz jedál“ 😊.

Ako si vybrať tú najvhodnejšiu POS aplikáciu pre svoju prevádzku?

Táto otázka má priamu súvislosť s podnikateľskou zrelosťou. Najväčší začiatočnícky omyl je výber POS systému podľa ceny. Pritom ide o jednu z najmenších položiek v mesačných nákladoch gastroprevádzky. Je to o kladení si tých správnych otázok:

  • Aká bude náplň a pracovné postupy personálu?
  • Je daná POS aplikácia nástroj, ktorý im túto prácu uľahčí?
  • Zvýši ich efektivitu a prehľadnosť a zníži tak náklady na prevádzku?
  • Obsahuje nástroje pre udržiavanie alebo získavanie nových zákazníkov?
  • Pomôže mi zvyšovať zisk na jednu návštevu?
  • Je dostatočne jednoduchá a poskytuje kvalitné návody alebo videokurzy?

Pretože ak nie, potom ste si vybrali POS aplikáciu, ktorá zapadá do šedého priemeru, funkcionalít, ktoré poskytujú všetci. A tak bude vyzerať aj váš biznis.