V decembri 2017 sa v známom švajčiarskom stredisku St. Moritz udeľovali ceny World Luxury Hotel Awards za rok 2017. Slávnostného večera sa zúčastnili hotelieri zo všetkých kútov sveta. Medzi nimi aj vedenie slovenského hotela Elizabeth v Trenčíne. A naprázdno neobišli. Hotel Elizabeth zvíťazil v jednej z top kategórií. Ani ďalší klenot z hotelového portfólia však neodišiel naprázdno. Vo finále prestížnej súťaže World Boutique Hotels Awards 2017 v Londýne exceloval Grandhotel Tatra vo Velkých Karloviciach. Víťazstvo si odniesol v kategórii European Best New Boutique Hotel.

 

synot 1

 

Po minuloročnom úspechu v Katare si Hotel Elizabeth odniesol ocenenie v kategórii „Luxury Cultural Retreat“ za zachovanie kultúrneho dedičstva. Ocenenie súviselo predovšetkým so známym rímskym nápisom z roka 179 a secesnou architektúrou hotela. „Fakt, že naše investície v oblasti hotelierstva často zbierajú prestížne medzinárodné ocenenia, mňa osobne, samozrejme, teší. Tieto úspechy totiž poukazujú nielen na dobre odvedenú prácu architektov a stavebných firiem, ale aj na kvalitu poskytovaných služieb, vybavenie objektov, kvalitnú infraštruktúru a v neposlednom rade aj na ústretovosť personálu ku klientom, a to je pre mňa veľmi dôležité. Všetkým, ktorí sa na tomto úspechu podieľali, patrí moje veľké poďakovanie. Mňa osobne toto ocenenie teší o to viac, že to nebola len odborná porota, ktorá o víťazovi jednotlivých kategórií rozhodovala, ale predovšetkým samotní klienti a široká verejnosť, ktorá vie byť veľmi kritická a úprimná,“ uviedol investor a šéf skupiny SYNOT, Ivo Valenta.


Radosť z ocenenia neskrýval ani Tiago Vigano, riaditeľ hotela: „Veľmi si vážime ďalšie ocenenia pre náš hotel. Sú totiž dôkazom toho, že prácu robíme dobre a na spokojnosť našich klientov. Podobné uznania sú pre nás veľkým záväzkom k tomu, aby sme sa posúvali stále ďalej.“
Hotel Elizabeth už získal niekoľko prestížnych ocenení. V súťaži Historic Hotels of Europe Awards sa stal najlepším mestským historickým hotelom Európy v roku 2016 a exceloval hneď v troch kategóriách. V tom istom roku získal i prvenstvo v súťaži World Luxury Hotel Award 2016 v kategórii „Romantic Hotel“ regiónu východnej Európy. V roku 2015 získal prvenstvo ako historický hotel s najlepším zákazníckym servisom v Európe. Okrem toho patrí medzi TOP 10 najobľúbenejších hotelov na Slovensku.

 

synot 3


Vychutnajte si aj vy unikátnu atmosféru historického Hotela Elizabeth, ktorý sa nachádza v srdci Trenčína, priamo pod hradom. Luxusné ubytovanie v 78 izbách štyroch typov (Superior, Deluxe, Junior Suit a Suit Exclusive) dopĺňa výnimočná reštaurácia, kaviareň, bar i wellness centrum so štyrmi druhmi sáun, hydromasážnym bazénom a príjemnou oddychovou zónou. V ponuke je viacero pobytových balíčkov. Z letnej terasy môžete obdivovať unikátny, takmer dvetisíc rokov starý rímsky nápis na hradnej skale. Okrem biznis mítingov a školení je hotel obľúbeným miestom na usporiadanie luxusnej svadby.

 

synot 2

 

Nedávno však získala ocenenie ďalšia z investícií skupiny SYNOT v oblasti hotelierstva. V rámci finále prestížnej súťaže World Boutique Hotels Awards 2017 v Londýne exceloval medzi konkurenciou z celého sveta znovuotvorený Grandhotel Tatra vo Velkých Karloviciach v Českej republike. Víťazstvo si odniesol v kategórii European Best New Boutique Hotel. Okrem toho sa Grandhotel Tatra stal víťazom v rámci projektu Amazing Places v kategórii Spa & Wellness 2017.
„Súťaženie sa nám zapáčilo, ale na druhej strane je to aj veľký záväzok. Ku každému takémuto oceneniu pristupujeme s veľkou pokorou a uvedomujeme si, že týmto sa ešte viac dostávame na oči verejnosti a hostia sú k nám aj viac kritickí. Na druhej strane, je to pre nás hnací motor v kvalite a servise poskytovaných služieb,“ povedala Lenka Maťašovská, marketingová riaditeľka SYNOT HOLIDAY.

 

synot 4


Grandhotel Tatra sa nachádza na slnečnom svahu valašskej krajiny v malebnej obci Velké Karlovice. Je to nadštandardný hotelový komplex s konferenčným zázemím a oceneným wellness centrom. Unikátny saunový svet sa skladá zo štyroch druhov sáun. Súčasťou wellness centra je aj bazén s vodnými atrakciami a dve vírivky. Výhľad z vírivky na okolité hory a prírodu je sám o sebe veľkým zážitkom. Hotel poskytuje špičkovú gastronómiu, založenú na lokálnych produktoch. V ponuke sú bio potraviny, napríklad bio čaj z byliniek, nazbieraných na okolitých lúkach, med od miestnych včelárov, domáce džemy, regionálne salámy a syrové špeciality z miestnych fariem, ako aj domáce koláčiky, čerstvé mlieko, prírodné jogurty... Prekrásnu prírodu Valašska a čistý vzduch si tu môžete užívať počas celého roka.

 

synot 5

 

Text: Alena Reháková, Lenka Maťašovská

Foto: Hotel Elizabeth Trenčín, Grandhotel Tatra Velké Karlovice

Viac na: www.hotelelizabeth.sk

              www.grandhoteltatra.cz