Zažiť pulzujúce centrum Košíc, dopriať si jedinečný výhľad na Štátne divadlo i Dóm svätej Alžbety, či vychutnať si očarujúce predstavenie spievajúcej fontány. Všetky najväčšie lákadlá metropoly východného Slovenska sú na dosah Boutique Hotela Slávia.

 

DSCF8473

 

Preslávená kaviareň Slávia a rovnomenný boutique hotel umiestnený v secesnej budove v historickom centre mesta je atrakciou sám osebe. Budova s luxusnou kaviarňou už od roku 1900 očaruje návštevníkov dekoratívnym interiérom, veľkými oknami s výhľadom na divadlo a preskleným stropom.

 

 

Národná kultúrna pamiatka prešla rozsiahlými rekonštrukciami, pričom luxusná kaviareň na prízemí i hotelové izby ostali zachované. Budova sa stala známou aj vďaka hudobnej relácii Slovenskej televízie Kaviareň Slávia, ktorá sa natáčala práve v jej interiéroch.

 

exterier terasa

 Secesná budova Boutique Hotela Slávia.

Vybavenie izieb vyhovuje obchodným cestujúcim, turistom aj rodinám s deťmi. Každá z devätnástich izieb je jedinečná a kombinuje moderný dizajn s pôvodnými prvkami. Ani jedna izba nie je rovnaká, a tak si hostia určite nájdu tú svoju obľúbenú izbu.

 

photos 72

photos 11

 

Voňavú kávu, chutné raňajky, biznis či rodinný obed, kulinársku večeru, tradičné i svetoznáme dezerty si môžete vychutnať v kaviarni a reštaurácii, ktoré nadväzujú na bohatú históriu a tradíciu Slávie. Podľa hodnotenia Trend Top 2017, 2018 a 2019 je Slávia najlepšia reštaurácia v Košickom kraji a siedma v rebríčku prémiových reštaurácií Gurmán Award 2017, 2018 a 2019. Šefkuchár Juraj Hruška získal ocenenie Kuchár roka 2018 a v tom istom roku, ako doposiaľ jediná reštaurácia v Košickom kraji, získala zlatú vidličku, ktorú v roku 2019 obhájil podľa hodnotenia Gurmán na Slovensku.

 

photos 31

 

Historické priestory Boutique Hotela Slávia sú obľúbeným miestom pre oslavy, pracovné obedy, firemné večierky i svadby. Počas nedávneho svetového šampionátu v hokeji si hotelové izby zarezervovalo vedenie Slovenského ľadového zväzu. V pasáži Slávie sa konali večierky nielen slovenskej, ale aj kanadskej reprezentácie.

V priebehu hokejových majstrovstiev bol košický Boutique Hotel Slávia organizačne prepojený s novootvoreným Hotelom Aréna v tesnej blízkosti Steel Arény, ktorý poskytol zázemie pre medzinárodný organizačný tím IIHF. Zároveň slúžil ako mediálne centrum pre vyše stovku novinárov z celého sveta.

 

Hotel Arena XT28210

 Recepcia Hotela Aréna.

Recepcia Hotela Aréna

 

Hotel Aréna disponuje jedinečnými VIP priestormi Skylounge baru, ideálnymi pre realizáciu luxusných firemných večierkov, posedení a osláv s priamym výhľadom na plochu Steel Arény. Súčasťou hotela je tiež autorská reštaurácia ZORE pod vedením šéfkuchára Jozefa Hromjaka, ktorý je zároveň členom Národného tímu kuchárov a cukrárov a víťazom dvoch celonárodných kuchárskych súťaží.

 

Hotel Arena XT28182

 

Text: BK
Foto: Boutique Hotel Slávia
Viac na: www.hotelslavia.sk, www.arenahotel.sk