Viac ako 30 rokov sa česká spoločnosť Stránský a Petržík venuje návrhu a výrobe konštrukčných prístrojov a zariadení. Ide o jednoúčelové stroje a zariadenia, pneumatické valce, obrábacie stroje, ale aj špecializované zariadenia pre potravinársky priemysel a gastro sektor. Okrem už navrhnutých a osvedčených produktov v spoločnosti dokážu splniť aj neštandardné a atypické požiadavky klienta. Cieľom spoločnosti je ponúkať kvalitné výrobky s dlhou životnosťou a spoľahlivým servisom tak, aby bola dosiahnutá maximálna spokojnosť zákazníka.

 

stránsky petrzik firma

 

Prístroje pre gastro segment

Parné varné zariadenie UNIPAR U3-E

Je beztlakovým varným zariadením s elektrickým kúrením, riadené nastaviteľným časom a teplotou vo varnej komore s automatickým dopĺňaním vody. Je určené na tepelné spracovanie potravinárskych výrobkov, knedlí, zemiakov, ryže, mäsa, mäsových výrobkov, ale aj na sterilizáciu a rozmrazovanie jedál. Zariadenie je vhodné pre prevádzky verejného stravovania, závodné kuchyne, jedálne a rôzne reštauračné zariadenia.

Zavedením technológie varenia v pare dochádza k zvýšeniu produktivity práce oproti vodným kotlom, k značnej úspore elektrickej energie a pitnej vody. Toto zariadenie tiež prispieva k zlepšeniu pracovných podmienok a bezpečnosti práce. Je to najmä znížením teploty na pracovisku, úsporou pracovnej plochy a odstraňovaním nadmerného vyparovania z klasických kotlov. Varením v pare dochádza ku zlepšeniu kvality výrobkov.

 

stránsky petrzik unipar

 

Jogurtovač J3

Zariadenie s elektrickým kúrením a chladiacou jednotkou je riadené nastaviteľným časom a teplotou v pracovnej komore. Jogurtovač J3 je určený na fermentáciu mliečnych kultúr v pohároch, ktoré sa vyrovnávajú na zavážací vozík. Zariadenie je vhodné pre výrobu farmárskych jogurtov. Pracovný cyklus spočíva v ohriatí jogurtov na požadovanú teplotu a jej udržanie po nastavený čas. Po uplynutí nastaveného času sa spustí chladenie komory.

 

stránsky petrzik jogurtovac

 

Mlynček na kávu KM10

Je novým typom mlynčeka vychádzajúceho z úspešnej rady mlynčekov KM7 a KM9. Použitím moderných technológií v kombinácii s osvedčenými konštrukčnými prvkami a novým vzhľadom sa tento mlynček stáva neoceniteľným pomocníkom. Dokáže mlieť nielen kávu, ale aj mak či obilniny (pre mletie maku a obilnín musí byť mlynček nastavený odborným pracovníkom). Mlynček je možné jednoducho nastaviť na rôznu jemnosť mletia. Mlecie kamene sú po opotrebení jednoducho vymeniteľné za nové.

 

stránsky petrzik mlynek kafe

 

Prístroje podľa špeciálnych požiadaviek

Pneumatické valce

Firma Stránský a Petržík sa špecializuje aj na zákaznícke riešenia návrhov pneumatických obvodov, dokumentovanie neštandardných riešení, výrobu atypických pneumatických prvkov a rovnako tak aj dodávky kompletných funkčných celkov osadených týmito prvkami. V prípade požiadavky zákazníka na určitú konkrétnu funkciu, na špeciálny rozmer, na špeciálne materiály pneumatického valca a konštrukčné oddelenie navrhuje také riešenie, ktoré je pre zákazníka najlepšou a najekonomickejšou voľbou. Vzhľadom k dlhodobým skúsenostiam a k patričnému štruktúrovaniu výrobných kapacít môže výrobca ponúknuť vhodné riešenie aj pre individuálnu a kusovú výrobu týchto špeciálnych pneumatických prvkov. Takisto jednotlivé fázy konštrukčných prác umožňujú pružnú spoluprácu, zákazník je priebežne informovaný o spôsobe riešenia a to sa koriguje podľa požiadaviek. Každé riešenie si zákazník schváli tak, aby mal istotu najlepšie aplikovateľnosti.

 

stránsky petrzik nerez

 

Elektronické váhy ALYA

Jednotlivé produkty a zariadenia ALYA sú modulovo konštruované tak, aby v prípade potreby mohli byť rozšírené o ďalšie funkcie resp. napojené na PC zostavu, na príslušnú informačnú sieť alebo vyšší nadradený systém podniku, čím sa ponúka moderné, komplexné a flexibilné riešenia odpovedajúce súčasným priemyselným trendom. Na váhach a vážiacich zariadeniach ALYA, sú na meranie hmotnosti používané kvalitné značkové tenzometrické snímače (Sensocar, Tedea Huntleigh, Vishay, ….). Vážiaci údaj je zobrazený indikátorom vybaveným zobrazovacím displejom a numerickou alebo alfanumerickou klávesnicou.

Viac informácií: www.sappv.cz