Každý hotel je fascinujúci svojím vlastným príbehom. Spôsob, akým vstupuje do krajiny, vyjadruje víziu jeho majiteľa. Pre Sira Richarda Bransona bolo dôležité zasahovať do prostredia africkej savany tak, aby tým neprerušil pulz divokej prírody rozliehajúcej sa všade naokolo.

 

 

Foto: Mahali Mzuri/Virgin Limited Edition

tophoreca keňa mahali mzuri

V súlade s krajinou: Majiteľ hotela, Sir Richard Branson sa spojil s komunitou domorodých Masajov pre rozvoj turizmu v udržateľnej mierke. 

 

 

V roku 2007 začali vznikať prvé základy pre safari hotel Mahali Mzuri, čo po svahilsky znamená Krásne miesto. Krásnym miestom je Mahali Mzuri nielen preto, že počas plávania v dvanásťmetrovom infinity bazéne sa dá kochať dramatickým vstúpením žiráf spásajúcich lístie baobabov, šípiac pritom blízkosť hladných levíc, ale tiež preto, že sa tu hostia ocitajú v bezprostrednom kontakte s domácim kmeňom priateľských Masajov. 

 

 

Foto: Mahali Mzuri/Virgin Limited Edition

tophoreca safari afrika

Príroda vo vysokom rozlíšení: Dvanásťmetrový infinity bazén, z ktorého sa môžu hostia dívať do savany v doline rezervácie Olare Motorogi v Keni. 

 

 

Práve tí sa tu starajú o to, aby mali hostia k dispozícii všetko, čo potrebujú. To im zaisťuje pravidelný príjem a umožňuje žiť v dôstojných podmienkach. No aby zostal ekosystém v rovnováhe, Sir Branson si dáva pozor na to, aby sa v okolí premnožil turistický ruch. S maximálnym povoleným limitom 94 ubytovaných hostí na 12 jednotiek. 

 

 

Foto: Mahali Mzuri/Virgin Limited Edition

tophoreca hotel savana oheň

Holý vesmír nad hlavou: Večeru a posedenie s ostatnými priateľmi tu nesprevádza hudba, len brechot kojotov a divých hyen. 

 

 

Silu komunity tu možno pocítiť aj v hlavnom stanovisku, kde sa usporadúvajú spoločné večere a raňajky. Hostia majú k dispozícii tiež spa s otvoreným výhľadom do savany. Dobrodružnejšie povahy strhne jazda džípom, rovno medzi striehnúce gepardy a majestátne pakone. Takéto prírodné divadlá sú možné vďaka tomu, že Mahali Mzuri sa nachádza v rezervácii Olare Motorogi, patriacej do ekosystému Maasai Mara, rozprestierajúceho sa na viac ako 63 000 hektároch.