Ubytovať sa v hoteli s dobrými službami je dnes už štandardom. Pri špeciálnych príležitostiach, jubileách, zásnubách či svadobných cestách klienti vyhľadávajú niečo výnimočné. Zážitkových ubytovaní je v zahraničí aj u nás čoraz viac, úžasných, lákavých a netradičných. Čo tak zažiť pár dní v v stredovekých hradných komnatách, pompéznych historických priestoroch zámku alebo vo veži vysoko nad zemou? Predstavujeme vám niektoré z netradičných hotelov sveta.

 

zvlastne hotely uvod

 

Castle Hotel Dalian, Čína

Hotel disponuje 292 luxusnými izbami a apartmánmi a 67 rezidenciami. Nábytok, nástenné dekorácie i jednotlivé umelecké predmety vytvárajú unikátny a jedinečný dizajn každej z izieb. Aj keď hotel vyzerá ako vystrihnutý z detskej rozprávkovej knižky, má všetko, čo luxusný 5 hviezdičkový hotel má mať. Krytý bazén, kúpele a wellness, fitnes centrum, vírivé vane na izbách, slnečnú terasu s vybavením na grilovanie a mnoho ďalšieho.

 

zvlastne hotely castle hotel dalia

 

Quinta da Pacheca, Portugalsko

Milujete víno? Ak áno, doprajte si dovolenku v drevenom vínnom sude priamo uprostred portugalských viníc, v regióne Duoro. Ubytovanie v sude je komfortné, má klimatizáciu, kúrenie, toaletu a kúpeľňu, kráľovskú posteľ a dokonca terasu s posedením a výhľadom na vinice. V hlavnej budove je hosťom k dispozícii reštaurácia s kulinárskymi špecialitami pripravovanými z domácich produktov.

 

zvlastne hotely vinne sudy

 

Tower Hotel Fallsview, Kanada

Neštandardný vzhľad hotela v tvare širokej veže sa nachádza v bezprostrednej blízkosti Niagarských vodopádov. Z okien izieb i reštaurácie je možné sledovať burácajúce vodopády. Okrem výhľadu sa hotel pýši vynikajúcou gastronómiou, tromi špeciálnymi steakovými reštauráciami, talianskou reštauráciou i americkou klasikou - hamburgermi a hranolkami.

 

zvlastne hotely niagara

 

Jules Undersea Lodge, Florida, USA

Veľký extrém, ale má svojich obdivovateľov. Pod hladinou mora na Floride v meste Key Largo je hotelová izba v ponorke Julesa Verna. Do apartmánu sa musíte ponoriť s kompletným potápačským vybavením. Po vstupe do interiéru na vás čakajú dve spálne, obývacia izba, kuchyňa s kompletne naplnenou chladničkou a ostatným vybavením. Cez široké okná môžete sledovať podmorský život okolo vás. Ubytovanie na rozhraní adrenalínu a relaxu.

 

zvlastne hotely jules verne

 

Ecocamp Patagónia, Čile

Ubytovanie v ekologických kopulovitých stavbách sa rozprestiera v Národnom parku Torres del Paine v Čile. Kopule sú inšpirované tradičnými obydliami tamojších domorodcov. Ich zariadenie je jednoduché a účelné v zmysle ekologických princípov. Najväčším bonusom kempu sú výhľady na okolité skalisté kopce a uchvacujúcu prírodnú scenériu.

 

zvlastne hotely ekokemp chile

 

Text: Petra Adamcová

 

Prečítajte si tiež: Hotelové bazény s fascinujúcimi výhľadmi

strecha marina bay