Dobré a kvalitné hotely urobia všetko preto, aby bol klient spokojný a do ich zariadenia sa vrátil znovu, alebo mu urobil pozitívnu reklamu. Vynikajúce ubytovacie a gastronomické služby môžu skvelo dopĺňať herne, športoviská, wellness centrá a tiež bazény. A práve na zaujímavé a netradičné bazény svetových hotelov a výhľady z nich sa pozrieme v nasledujúcom článku. Nechajte sa inšpirovať.

 

strecha marina bay

Foto: Hotel Marina Bay Sands

Jeden z najpôsobivejších strešných bazénov na svete sa nachádza v hoteli Marina Bay v Singapure. Vo výške 191 metrov nad morom, na úrovni 57. poschodia sa rozprestiera nekonečný bazén s panoramatickým výhľadom na celé mesto. Súčasťou strešného priestoru sú aj menšie vírivé bazény, oddychové zóny s ležadlami, bary, reštaurácie a veľkolepá záhrada.

 

strecha singapur

Foto: Hotel Marina Bay Sands

 

Netradičný strešný bazén vo výške 25. poschodia je súčasťou hotela InterContinental Dubai Festival City. 25 metrov dlhý bazén ústí do sklenej nádrže prečnievajúcej niekoľko metrov nad obvodovou stenou hotela. Výhľad na zátoku pod bazénom je neopakovateľný a zážitok je fascinujúci. Ak máte odvahu, tak do toho!

 

strecha dubaj

Foto: Hotel InterContinental Dubai Festival City

 

Hotel Hilton Molino Stucky v Benátkach je preslávený kvalitou poskytovaných služieb i polohou v centre mesta. Bonusom je strešný bazén, ktorý poskytuje nádherný výhľad na celé mesto. A zaplávať si v bazéne nad romantickými Benátkami je top. Samozrejmosťou je bar a strešná reštaurácia.

 

strecha benátky

Foto: Hotel Hilton Molino Stucky, Venice

 

Ak zavítate na Bali, Hotel Ubud Resort ponúka svojim klientom viacúrovňové bazény, ktorých tvary kopírujú kopce v okolí. Pri relaxe a plávaní vo vyhriatej vode môžete vidieť ryžové polia i starobylý chrám Pura Penataran Dalem Segara, ktorý sa týči na protiľahlom kopci.

 

strecha ubud hotel bali

Foto: Hotel Ubud Resort, Bali

 

Hotel Fasano v brazílskom Rio De Janeiro patrí medzi zariadenia so špičkovými službami. Impozantný strešný bazén s výhľadom na oceán a okolité hory láka hostí k opätovnej návšteve zariadenia. Lokalizácia hotela v umeleckej štvrti mesta len pár krokov od pláže Ipanema mu dodáva ďalšie plusové body.

 

strecha fasano

Foto: Hotel Fasano, Rio De Janeiro

 

Vonkajší bazén vo švajčiarskom hoteli Cambrian sa síce nenachádza bezprostredne na streche hotela, ale panoramatický výhľad z neho je natoľko jedinečný, že bol v mnohých rebríčkoch zaradený medzi najúžasnejšie hotelové bazény. Voda v ňom je vyhrievaná na príjemných 32°C, takže kúpeľ uprostred hôr je možné vychutnať si celoročne.

 

strecha cambrian sweiz

Foto: Hotel Cambrian, Switzerland

Text: Petra Adamcová