Nový rok prináša nové výzvy, nové produkty a poskytované služby. V cestovnom ruchu sa situácia postupne stabilizuje a očakávané sú otvorenia nových hotelov i reštaurácií. Počas roku 2023 je naplánované otvorenie niekoľkých dlho očakávaných hotelových „špičiek“.

 

hotel grumeti serengeti

 

Eliamos, Kefalónia, Grécko

Hotel Eliamos sa nachádza na južnom pobreží Kefalónie a je to nový hotel pozostávajúci z 12 víl zasadených medzi starobylé olivové háje a levanduľové polia. Každá z víl sa môže pochváliť bazénom so slanou vodou a súkromnou záhradou. Vily sú koncipované ako obydlia vhodné pre rodiny s deťmi a dizajnom pripomínajú tradičnú grécku ostrovnú architektúru. V tomto hoteli kladú dôraz na kúpele, wellnes a relaxáciu, v ktorých programy s holistickým prístupom prinášajú klientom harmóniu a prepojenie s prírodou.

 

hotel 2023 kefalonia

Foto: Hotel Eliamos, Kefalónia 

 

Naviva Resort Four Seasons, Punta Mita, Mexiko

Naviva Resort sa nachádza na súkromnom polostrove s výhľadom na stredisko Bahía de Banderas na západnom pobreží Mexika. Nie je tradičným hotelovým konceptom siete Four Seasons. Je riešený ako ako 15 luxusných stanov umiestnených do dvadsaťhektárového lesného prostredia, cez ktoré je možné sledovať Tichý oceán. Nejde však o „kempovanie“ v tom pravom zmysle slova. Každý stan má nadrozmerný ponorný bazén, terasu s krbom a ohniskom, kráľovskú posteľ a všetky ostatné vymoženosti tej najkvalitnejšej hotelovej izby. 

 

hotel 2023 mexiko

Foto: Hotel Naviva, Mexiko

 

Hotel Ocen Club St. Barths, Svätý Bartolomej

Ocean Club St. Barths sa nachádza v hlavnom meste ostrova Gustavii. Jeho otvorenie sa považuje za najočakávanejšiu udalosť roka 2023 na celých karibských ostrovoch. Vybavenie hotela je v prírodnom štýle s pôvodnými textúrami, mosadznými akcentami a v odtieňoch oranžovej, modrej a bielej. Exteriéru dominujú pôsobivé „nekonečné“ bazény. Z terasy, spoločenských priestorov i balkónov vybraných suít je panoramatický výhľad na Port de Gustavia. V gurmánskej luxusnej reštaurácii budú ponúkať eklektický mix vyberaných miestnych jedál a portfólio alkoholických i nealkoholických nápojov charakteristických pre túto destináciu.

 

hotel 2023 barths

Foto: Hotel Ocean Club, St. Barths

 

Hotel Lana, Dubaj

Tento luxusný hotel práve finalizuje posledné dokončovacie práce. Nachádza sa v dubajskej oblasti Business Bay, na brehu Dubajského kanála, pri prístave Marasi Business Bay. Budovu navrhla spoločnosť Foster + Partners a je ďalším pozoruhodným doplnkom panorámy Dubaja. Má prepletený profil a stĺpikovité spodné poschodia. Interiér je riešený rovnako veľkolepo s množstvom mramorových a drevených akcentov, zatiaľ čo vysoké okná rámujú výhľad na štvrť Burj Khalifa alebo slnkom prežiarenú púšť na obzore. Hotel sa má otvoriť v septembri a disponovať bude 225 izbami, reštauráciou na 18. poschodí a strešným bazénom.

 

hotel 2023 dubai

Foto: Hotel Lana, Dubaj

 

Hotel Hideout, Jost Van Dyke, Britské Panenské ostrovy

Hotel Hideout sa nachádza na južnom pobreží rajských Britských Panenských ostrovov. Svoje brány otvoril tesne pred začiatkom roka 2023. Sedem viliek so slamenými strechami je posadených na bielom úseku pláže White Bay. Zariadené a vybavené sú v štýle tradičného karibského bezstarostného luxusu, pričom každá vila sa môže pochváliť vlastným bazénom medzi palmami. Benefitom je blízkosť neďalekého baru Soggy Dollar, kde je možné ochutnať najslávnejší kokteil v Karibiku – Painkiller.

 

hotel 2023 bvi

Foto: Hotel Hideout, Britské Panenské Ostrovy

 

Fairmont and Raffles hotel, Tomboly, Doha, Katar

Táto nehnuteľnosť inšpirovaná majestátnosťou palácov, s množstvom zlatých a mramorových akcentov v sebe ukrýva 132 rozľahlých apartmánov. Hotel sa pýši tzv. "knižnicou vôní v jednotlivých apartmánoch", ktorá je prvou na svete. Hostia si môžu vybrať, ktoré vône budú počas ich pobytu rozptýlené po celom priestore, a táto vôňa bude vytvorená pre klientov v spolupráci s francúzskym parfumériovým domom Compoz. K dispozícii sú tiež tematické suity, z ktorých jedna má napríklad mramorovú vínnu pivnicu.

 

hotel 2023 doha

Foto: Hotel Fairmont and Raffles, Tomboly, Doha

Pripravila: Petra Adamcová