Divina je mäso s nízkym obsahom tuku a cholesterolu a množstvom zdraviu prospešných látok, ako sú vitamíny, minerály a nenasýtené mastné kyseliny. Spolu s jedinečnou výraznou chuťou a príjemnou špecifickou arómou patrí divina medzi vyberané gastronomické lahôdky, ktoré sú unikátnym doplnením klasického jedálnička, či už vo vyhlásených reštauráciách alebo našich domácnostiach.

 

divina uvod

 

Spoločnosť LUTEUS SK, s.r.o. má v odbore spracovania a distribúcie mäsa zo zveriny už dlhoročnú tradíciu. Konečnému spotrebiteľovi ponúka vysoko kvalitné mäso pochádzajúce výlučne z voľne žijúcej zveri na území Slovenska. Základnou myšlienkou, cieľom a filozofiou spoločnosti je pri dodržaní najprísnejších noriem EU ako aj požadovaných hygienických a veterinárnych noriem SR priniesť na stôl či už šéfkuchára alebo konečného konzumenta zdravú kvalitnú potravinu.

Na to, aby sa tak stalo nestačia len vynikajúce vlastnosti samotného mäsa zo zveriny. Veľký vplyv na jeho kvalitu, čo ocenilo už mnoho zákazníkov i v radoch profesionálnych kuchárov, je spôsob spracovania zveriny. Celý proces v línii od prvotnej obhliadky suroviny, cez zretie mäsa, jeho opracovanie, balenie, uskladnenie v chladenom stave alebo šokovo mrazené až po konečnú distribúciu, to všetko je absolútnou pridanou hodnotou kvality, za ktorou si spoločnosť oprávnene stojí.

 

divina 5

 

Zver, ktorá je lovená zákonným spôsobom je vykupovaná na základe uzatvorených zmlúv s jednotlivými užívateľmi poľovných revírov. Spracovateľská prevádzka sídliaca v srdci Slovenska, v katastri obce Budča neďaleko mesta Zvolen svojou vynikajúcou polohou vyhovuje zbernému aj distribučnému toku zveriny. Samotnému spracovaniu zveri predchádza veterinárne vyšetrenie vrátane odberu vzoriek, a až na základe tohto vyšetrenia je zver postúpená na ďalšie spracovanie. 

Každý kus mäsa je starostlivo opracovaný tak, aby ho po odbalení bolo možné doslova krájať rovno do hrnca alebo ukladať na pekáč. Výrazne sa tak uľahčuje práca hlavne v prevádzkach kuchýň hotelov a reštaurácií, kde je čas vzácnym artiklom. Čo poviete? Tomuto tvrdeniu dá za pravdu snáď každý kuchár alebo prevádzkar kuchyne.

 

divina 3

 

Jednotlivé kusy mäsa sú starostlivo vákuovo balené v hmotnosti od 0,5 do 3 kilogramov, pričom v ponuke je aj individuálna dohoda. Je to jeden z ďalších benefitov, ktoré spoločnosť odberateľovi ponúka, a to prispôsobiť sa potrebám tej ktorej kuchyne či prevádzky. Bolo by na škodu tiež opomenúť fakt, ktorým je trvanlivosť produktu, pri ktorej si zachováva svoje kvalitatívne vlastnosti až dva roky od zmrazenia. Tým, že je mäso zmrazené šokovo, teda v rýchlom čase pri teplote -24°C nedochádza k rozbitiu bunkových štruktúr a mäso tak po rozmrazení nestráca vodu. Keď to spojíme s procesom zrenia, ktoré mäso absolvovalo už na začiatku procesu spracovania, výsledkom je spoločnosťou deklarovaná kvalita produktu. Takto spracované mäso zaručuje kuchárom to, že mäso stačí tepelne upravovať len nevyhnutne dlhý čas, mäso je krásne jemné, nadýchané a krehké. 

 

divina 2

 

Konateľ spoločnosti LUTEUS, Ing. Róbert Štroffek upresňuje, aké druhy mäsa sú pre klientov k dispozícii: "Zákazníkom ponúkame mäso z raticovej zveri, ktorá prirodzene žije v slovenských lesoch. Konkrétne ide o jeleniu, srnčiu, danieliu zver, diviakov i muflónov. Spracovávame aj baranie mäso, ktoré na slovenskom stole za posledné obdobie zažíva akúsi obrodu, čo nás nesmierne teší aj z pohľadu slovenských chovateľov baraniny, ktorým držíme palce. Našimi doplnkovými produktmi sú bažanty, divé kačice a uvažujeme o rozšírení ponuky o králičie či zajačie mäso." 

 

divina 1

 

Požiadavky a nároky slovenského konzumenta sa pozitívne vyvíjajú. Každý z nás už viac premýšľa, čo si dá na tanier, akú má dané jedlo kvalitu a pôvod. Okrem toho už dbáme aj na precíznu a dôslednú úpravu jednotlivých surovín. Stále je však niekde hlbšie v nás zakorenený rešpekt k príprave jedál zo zveriny, a popri tom jeho úprava naozaj nemusí byť náročná. Špecifickosť mäsa zo zveriny nespočíva v náročnosti prípravy pokrmu, ale v jeho nutričnej hodnote. 

 

divina 7

 

"Niet väčšej pochúťky ako pečené diviačie mäso. Pripravuje sa z krkovičky alebo chrbta, ktorú jednoducho uložíme na pekáč, môžeme ju dochutiť bylinkami, cesnakom, slaninkou a necháme upiecť. Mramorovite rozložený tuk sa prirodzene rozleje medzi jednotlivé svalové vlákna, mäso je tak lahodné a šťavnaté. Netreba však zabudnúť, že je aj ľahko stráviteľné," rúca mýty o náročnosti prípravy jedál konateľ spoločnosti Ing. Róbert Štroffek a dodáva: "zjednodušene povedané, každej gazdinke, ktorá ešte divinu nepripravovala odporúčam jednoduché pravidlo, diviaka je možné pripraviť rovnako ako bravčové mäso, jeleňa, daniela a srnca ako hovädzie prípadne teľacie mäso a muflóna ako baraninu.“ 

Benefitom každého druhu mäsa z voľne žijúcej divej zveri je čisté v minimálnej miere bezstresové prírodné prostredie, v ktorom sa zver pohybuje. To má za následok optimálne vytváranie svaloviny a jej dôkladné prekrvenie, za čo vďačíme finálnej jemnosti mäsa. Ďalšie okolnosti ako rôznorodosť bylinných pasienkov, konzumácia lesných plodov a húb, a život zveri v neustálom pohybe a aktivite, majú vplyv na výnimočnú a neopakovateľnú chuť tejto labužníckej pochúťky. 

A v neposlednom rade treba spomenúť aj to, že z pohľadu pomeru kvalita, cena a atraktivita mäsa zo zveriny je zrovnateľná s hodnotou mäsa bežne ponúkaného na trhu. Minimálne by jeho význam mal spočívať v čoraz častejšom doplnku stravy bežného konzumenta, nehovoriac o profesionálnych ale aj amatérskych športovcoch. V súvislosti s jeho dietetickou hodnotou a ľahšou stráviteľnosťou má význam pre ľudí so snahou udržiavať sa v dobrej telesnej kondícií, možno aj ako určitá forma diéty. Jednoducho zdravý životný štýl.

 

divina pecat

 

Mäso zo zveriny je trend. Trend ktorý Vám ponúka spoločnosť LUTEUS SK, s.r.o.

Viac informácií: www.luteus.sk