V malebnom historickom mestečku Kežmarok pod Vysokými Tatrami víta každodenne svojich hostí a ponúka im históriu, zaujímavé príbehy, literatúru, ale aj luxus, kvalitné služby, vynikajúcu gastronómiu a hlavne príjemnú a srdečnú atmosféru v čarovnom prostredí.

 

hviezdoslav hotel exterier pivnica vinaren

 

Štýlovo zrekonštruované historické budovy

Zvonku je nenápadný, ale po vstupe do jeho útrob návštevníkov očarí elegancia, komfort, noblesa, výnimočnosť a profesionalita. Bola to práve bohatá história mesta, ktorá inšpirovala jeho majiteľov citlivo zrekonštruovať štyri schátrané, a pritom vzácne historické meštianske domy zo 17.storočia. Ich prepojením sa vytvoril jedinečný komplex pre ubytovanie, gastronómiu, oddych a zábavu hostí v priestoroch dvoch historických salónov, štýlovej reštaurácie Poézia či konferenčnej sály Sophia. Sála Sophia slúži na konferenčné účely, školenia, semináre a zasadnutia rôznych firiem, organizácií a inštitúcií, ale aj na kultúrno - spoločenské eventy i väčšie rodinné oslavy.

 

hviezdoslav salonik

 

Vynikajúca gastronómia a kulinárske lahôdky 

Príjemné prostredie pre chvíle oddychu či priateľských stretnutí pri pohári lahodného moku či chutnej kávy a domácich koláčikov i ručne vyrábaných belgických praliniek poskytuje literárna kaviareň s bohatou knižnicou a krbom. Bohatý výber kníh nájdu naši hostia aj v zimnej záhrade, ktorá je obľúbeným priestorom na čítanie, a ak si náhodou zabudnú okuliare, na recepcii im radi poskytnú hotelové.

 

hviezdoslav hotel restauracia pivnica vinaren

 

Relax vo wellness centre

Elegantný Cognak a cigár bar ulahodí milovníkom kvalitných nápojov, vín, koktejlov, exotických cigár či rôznych druhov káv a čaju. Hosťom hotela je k dispozícii aj malé, ale útulne wellness centrum Harmónia, kde môžu načerpať novú energiu a rovnováhu. Aj keď Hotel Hviezdoslav nie je typickým wellness hotelom, pre hostí je možnosť relaxu v tomto priestore príjemnou pridanou hodnotou. Dvojdráhový bowling poskytuje hosťom možnosť pohybu a zábavy.

 

hviezdoslav hotel pivnica vinaren

 

Útulné posedenie s unikátnym výhľadom

Obľúbeným priestorom hostí hotela v jarných a letných mesiacoch je útulná kvetinová a tichá terasa v átriu hotela s krásnym výhľadom na majestátnu gotickú Baziliku minor a Belianske Tatry s bohatou ponukou letných domácich limonád, kokteilov, domácich sorbetov a letných múčnikov. Terasa je aj priestorom pre obľúbené letné eventy, akými sú koncerty, grilovačky v spojení s degustáciou vín, kokteilov či piva, ale aj módnych prehliadok a svadobných obradov.

 

hviezdoslav hotel jedlo dezert2

 

Literárne večery 

Neoddeliteľnou súčasťou hotela sú literárne večery s poprednými slovenskými autormi či tematické večery zážitkovej gastronómie s rôznymi témami z histórie mesta, známych osobností kultúry, umenia, ale aj gastronómie a kultúry jednotlivých európskych krajín. Cieľom týchto podujatí je vytvoriť z hotela aj malé spoločenské a kultúrne centrum, a tak nadviazať na bohatú históriu hotelierstva a cestovného ruchu v našom meste v minulosti.

 

hviezdoslav hotel interier pivnica vinaren

 

Deti sú v hoteli vítané

Hotel Hviezdoslav nezabudol ani na najmenších hostí a okrem detského menu je detským návštevníkom k dispozícii aj detský svet, v letných mesiacoch trampolína, detské kolky na terase a iné hry, ale aj hotelové maľovanky a farbičky.

Viac informácií: www.hotelhviezdoslav.sk