Príďte si vychutnať nerušený pokoj, blahodarne pôsobiace ticho a romantické zákutia prírody s očarujúcou atmosférou umožňujúce nefalšovaný únik od starostí všedných dní a poskytujúce milovníkom prírody ten najdokonalejší odpočinok a plnohodnotné načerpanie nových síl.

 

1 budova

 

LIPKA:  v spojení s prírodou
V malebnom a tichom prostredí pod lesom, medzi historickým mestom Bardejov a svetoznámymi Bardejovskými kúpeľmi sa nachádza Rekreačné a školiace stredisko LIPKA, kde na vás s každého kúta dýcha príroda. Táto poloha poskytuje ideálne východiskové miesto pre turistov a zároveň nerušené miesto na oddych. 

 

letak prva strana


Súčasťou areálu Lipka je aj náš gazdovský dvor, ktorý je vybudovaný s láskou k prírode a zvieratám. Srdcom najväčšími a vzrastom najmenšími nadšencami nadšencami zvieratiek sú samozrejme deti, preto gazdovský dvor vybudovali práve kvôli nim. V  areáli žije počas letného obdobia skupina zvieratiek ako Kamerunské ovečky , minikravičky Dexter a Quessantské ovečky. V malebnej prírode si nerušene oddýchnete pri rannej káve, chutnom obede či večernom posedení pri ohni s rodinou alebo priateľmi. Vaše deti sa môžu pohrať na detskom ihrisku, či pozrieť naše malé domáce zvieratká. Príďte aj vy zažiť pocit “spojenia s prírodou”.

História
Budova bola užívaná v osemdesiatich rokoch ako školiace stredisko bývalých strojární pod názvom GEM. Po revolučných rokoch a po zániku ZŤS budova chátrala a viackrát vymenila majiteľa. Od roku 2015 prešla kompletnou rekonštrukciou a dnes v plnej kráse ponúka štýlovú kaviareň a reštauráciu s grandióznym krbom, dve letné terasy s nádherným výhľadom, školiacu miestnosť, salónik, dva apartmány a desať izieb s komfortným vybavením.

 

krb

 

Ubytovanie 

Kapacita ubytovania je  40 lôžok, z toho 30 pevných a 10 prístelok.  Základná cena 15€ osoba/noc. Penzión ponúka osem dvojposteľových izieb s možnosťou prístelky, dve trojposteľové izby a dva apartmány, pričom väčšina izieb je s balkónom a s krásnym výhľadom na okolie. K ubytovaniu si môžete doobjednať polpenziu či plnú penziu vo forme chutných raňajok, obeda a večere. V areáli sa nachádza rybník, je tu možnosť opekania na prírodnom ohnisku a k dispozícii je i vonkajší kozub. Parkovanie a internetové pripojenie je zdarma.

 

apartman2

 

Reštaurácia 

Na stravovanie a občerstvenie slúži reštaurácia s kaviarňou. Kapacita kaviarne pri kozube je 32 miest, kapacita reštaurácie je 40 miest a kapacita letnej terasy pod lesom je 30 miest. Reštaurácia ponúka taktiež denné menu v pondelok až piatok. Okrem stravovania ponúkame veľký výber alko a nealko nápojov, miešaných nápojov, zákuskov, zmrzlinových pohárov, výbornej kávy, či horúcej čokolády v zimnom období. Priestory sú vhodné aj na organizovanie spoločenských udalosti ako sú oslavy, výročia, svadby, krstiny či firemné večierky a iné. 

 

reštauracia1

Konferencie

Potrebujete priestory pre školenia, semináre či pracovné stretnutia a ďalšie iné príležitosti? V tomto prípade využite  školiacu miestnosť určenú pre semináre, školenia, obchodné stretnutia, prezentácie a spoločenské akcie. Miestnosť má kapacitu 30 osôb a k dispozícií dátový projektor, flip-chart a FREE WIFI + LAN internet.  Pre účastníkov je tu možnosť zabezpečenia občerstvenia podľa dohody. Táto miestnosť sa dá využiť aj pre deti na školu v prírode a škôlkarov.

 

akcie


Kaviareň ponúka možnosť prenajať si súkromný salónik, vhodný na organizovanie menších súkromných osláv, firemných alebo rodinných stretnutí, či len posedenia v oddelených priestoroch s kapacitou 15 ľudí. Táto je vybavená prenosnou tabuľou a pokrytá WIFI pripojením k internetu.


kaviaren3

 

Stredisko svojou polohou poskytuje ideálne východiskové miesto pre turistov a cykloturistov za krásami okolitej prírody. Návštevníci tiež môžu využiť kúpeľné a wellness služby neďalekých Bardejovských kúpeľov.

Teší sa na vás personál Rekreačného a školiaceho strediska Lipka.


 

Text a foto: Školiace stredisko Lipka

Viac na:  www.strediskolipka.sk         fb: www.facebook.com/lipkabardejov   Instagram: www.instagram.com/strediskolipka

adresa: Duklianska 2988, 085 01 Bardejov        telefón: +421 950 589 575                        e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.