Ranná šálka kávy. Pre ľudí, ktorí kávu milujú a svoje ráno si nevedia predstaviť bez šálky tohto nápoja, je pitie kávy zvykom i príjemným rituálom. Či už začínajú svoj deň doma, v práci alebo v hoteli na dovolenke či služobnej ceste, kvalitná káva by mala tvoriť základ každých dobrých raňajok.

 

káva ranajky hotel kvalita kavomat kavovar

 

Je známe, že káva je jedným z najobľúbenejších nealkoholických nápojov na svete. Chuť a obľuba rôznych značiek je individuálnou záležitosťou. Pri rôznorodosti klientely v hoteloch a ubytovacích zariadeniach je dôležitá predovšetkým samotná kvalita kávy. Raňajková káva je téma, ktorá rezonuje v každom treťom hodnotení klienta na konkrétny hotel. Aj pozitívna aj negatívna. Prirodzene ide o inú kávu, ako si objednáte popoludní v kaviarni, ale neznamená to, že by mala byť menej kvalitná.

Chuť a kvalita kávy

Chuť a kvalita kávy spočíva v jej plnosti, vôni a kyslosti. Odborníci na kávu definujú plnosť kávy ako trvácnosť chuťového pôžitku. Čím dlhšie chuť kávy v ústach pociťujete, tým je káva plnšia a pôžitok z nej väčší. Kyslosť kávy neznamená prepálenie alebo horkosť, ale jemnú aciditu, ktorá je výraznejšia predovšetkým u káv typu Arabica. V prípade minimálnej kyslosti kávy, je káva na chuť akoby hladká, menej výrazná. Aróma jednotlivých druhov káv má veľmi široké spektrum od jemných karamelových vôní, cez orieškové až po intenzívnu vôňu horkej tmavej čokolády.

 

káva 1 ranajky hotel kvalita kavomat kavovar

 

Krémová textúra a napenenie

Káva, ktorá z prístroja natečie hosťovi do šálky, alebo ktorá je mu pri raňajkách naservírovaná, musí mať krémovú textúru, intenzívnu kávovú chuť a penivosť, aby nepôsobila ako zafarbená čierna voda bez chuti a vône. Ak hotel ponúka prístrojovú klasickú čiernu kávu, samotný nápoj si môže klient na raňajkách doplniť čerstvým teplým alebo studeným mliekom, cukrom, medom alebo si vychutnať kávu silnú a čiernu bez prídavku čohokoľvek.

 

káva 4 ranajky hotel kvalita kavomat kavovar

 

Prístroj na prípravu kávy

Kvalitná káva ako produkt - je teda prvým dôležitým bodom na prípravu kávy. Druhou nevyhnutnosťou, z hľadiska technického vybavenia na prípravu kávy, je kvalitný raňajkový kávomat alebo kávovar. Väčšina hotelov dnes už má kávomatové prístroje, ktoré pripravia klientovi na mieru podľa jeho voľby klasické espresso, cappuccino, latte ale aj čokoládu či iný sladký mliečny nápoj. Ide o rýchlu možnosť prípravy kávy, ktorá je na individuálnom zvolení klienta. Profesionálny kávomatový prístroj a kvalitná šálka kávy sa nevylučujú, prístroj si treba vybrať dôsledne a po dôkladnom zvážení.

 

káva 2 ranajky hotel kvalita kavomat kavovar

 

Čím lepšia kvalita vody, tým lepšia kávy

Verili by ste, že voda má veľký vplyv na samotnú chuť kávy, ale aj životnosť prístroja? Na Slovensku i v Česku sa vyskytuje voda s rôznou tvrdosťou, mineralizáciou a chlórovaním. Preto je pred samotnou prípravou kávy dôležité vodu filtrovať v samostatnom prístroji. Top kávovary a kávomaty už majú filter zabudovaný priamo vo svojom zariadení. Avšak aj najlepšie vodné filtre nezabránia postupnému usadzovaniu vápnika a iných látok v kávovare, preto sa odporúča pravidelná údržba a dôkladné čistenie kávovaru i kávomatu.

 

káva 5 ranajky hotel kvalita kavomat kavovar

 

Ak máte profesionálny prístroj a výberovú kávu podľa vašich preferencií, dbajte aj na čerstvosť kávy, ktorú dobrí dodávatelia garantujú a následne na jej skladovanie v hoteli a bezprostredné čerstvé mletie kávy pred jej prípravou.

Text: Petra Adamcová

 

Prečítajte si tiež: Klient hotela ocení kvalitné hotelové raňajky viac ako si myslíte

raňajky hotel svedske stoly maliny