Kapor, pstruh, vyprážaný rezeň, posledné roky aj losos so zemiakovým šalátom, to je tradičné a neodmysliteľné menu slovenských domácností. Príslovie iný kraj, iný mrav, vo vianočných zvyklostiach platí doslovne. Čo krajina to iné vianočné menu a iné pochúťky na slávnostnom Štedrovečernom stole. Tu je priblíženie niektorých zaujímavých gastronomických pochúťok z piatich krajín sveta.

 

vianoce gastronomia krajiny sveta uvod 0

 

Taliansko

Pokiaľ ide o vianočnú večeru, má Taliansko početné regionálne tradície. V niektorých častiach Talianska pripravujú Štedrú večeru tzv. Sviatkom siedmich rýb a rovnomenným menu. Jedlo obsahuje sedem rôznych rýb pripravených siedmimi rôznymi spôsobmi. Najčastejšie pripravované sú solená treska a kalamáre. V iných oblastiach pripravujú pečené jahňacie mäso alebo pečenú hydinu dochucovanú omáčkou. Sladkosti zohrávajú dôležitú úlohu aj počas sviatočného obdobia. Napríklad v severnom Taliansku je jedným z obľúbených sviatočných sladkostí panettone - koláč s kandizovaným ovocím, čokoládou, hrozienkami a orechmi. Medzi ďalšie pochúťky patria torrón, nugát, marcipán, či tradičné tiramisu.

 

vianoce gastronomia krajiny sveta taliansko 1

 

Filipíny

Noche Buena je vianočná večera známa na Filipínach, a koná sa po tom, čo sa rodiny zúčastnia slávnosti Misa de Gallo (Polnočná omša). Pozostáva z prasiatka pečeného na ražni - Lechón alebo z pečeného bravčového stehna - Hamón. Ako príloha sa servíruje syr, cestoviny, jarné závitky a ako dezert ovocný šalát. Vianoce sa na Filipínach slávia najdlhšie zo všetkých krajín sveta. Začiatok uctievania Vianoc býva od septembra a trvá do 9. januára.

 

 vianoce gastronomia krajiny sveta filipiny 2

 

Japonsko

V Japonsku nie sú Vianoce typickou oslavou kresťanstva, skôr oslavou vzájomného stretnutia sa s priateľmi a známymi. K tradícii japonských Vianoc patrí objednávka jedla v známom reťazci občerstvenia KFC. Vianočné vyprážané kura, ktoré si tu domáci objednávajú je počas tohto sviatku tak obľúbené, že je potrebné rezervovať si jedlo až dva mesiace vopred. Súčasťou KFC vianočného vedierka je okrem vyprážaného kuraťa aj japonský vianočný koláč, neodmysliteľná súčasť japonského sviatočného menu.

 

vianoce gastronomia krajiny sveta japonsko 3

 

Izrael

Od stredoveku bývali latky súčasťou chanukovej večere nielen v Izraeli, ale vo väčšine židovských krajín a v rodinách, ktoré sa hlásia k židovskému náboženstvu. Latky sú na oleji vyprážané zemiakové placky, ktoré sa konzumujú čisté alebo s kyslou smotanou či jablkami. Tradíciou sú ale aj akékoľvek iné jedlá vyprážané na oleji, napríklad šišky či hranolky.

 

Traditional potato pancakes or latke homemade jewish food Hanukkah celebration recipe. Homemade organic vegan meal in clay dish on vintage wooden background. Rustic style.

 

Francúzsko

Hlavným chodom Štedrovečernej večere vo Francúzsku sú kuracie mäso, moriak, prepelice, prepeličky, bažanty, ale aj husi a kačice. Konkrétny druh mäsa sa pripravuje podľa jednotlivých regiónov a oblastí. Mäso sa pečie a často sa pripravuje s gaštanovou plnkou, ako príloha sa podáva tradičná francúzska bageta, zemiaky a zelenina. La Bûche de Noël je dezert, ktorý symbolicky predstavuje guľatinu z dreva, ktorá sa tradične v minulosti nosila do domu, kropila sa vínom a potom sa pálila na Štedrý večer. V 40. rokoch, keď táto prax začala ustupovať, sa zvyk preklenul do pripravovaného dezertu. La Bûche de Noël sa pripravuje z piškótového cesta a čokoládového maslového krému a vyzerá ako skutočné poleno.

 

vianoce gastronomia krajiny sveta francuzsko 5 

Pripravila: Petra Adamcová