Absolútny pokoj v malej osade v južných Čechách, do posledného detailu vyšperkované vybavenie apartmánov a majitelia, ktorí sú pre svojich hostí priateľmi a pomocníkmi. Farma Mračov je miesto, ktoré má dušu. Čarovná usadlosť obklopená rozmanitou prírodou s rybníkmi zaručuje oddych, aký dnes mnohí potrebujú. O nič sa nestarať, len relaxovať a užívať si rodinu a priateľov.

 

 

Tri roky blúdil Martin Sikora po celej Českej republike, kým narazil na starú usadlosť v malej osade Mračov v obci Kadov len kúsok od juhočeského mesta Blatná. Do miesta sa zamiloval na prvý pohľad. Polia a lúky vhodné pre chov koní a oviec, ale najmä pokoj nevyhnutný pre odpočinok. Úplný opak toho, čo zažíval v mestskej civilizácii. Kvôli tomuto miestu bol ochotný splniť si svoj sen o tradičnom živote na gazdovstve s hospodárskymi zvieratami, ktoré však poskytuje komfort 21. storočia. Ako sám hovorí, miesto, kde nič nie je, ale kde je všetko.

Inšpiratívna je aj príroda na okolí. Martin je ňou aj po rokoch očarený. „Mračov a okolie sa nachádza v nadregionálnom bio centre, čo je jeden z najvyšších stupňov ochrany prírody. Je to dôležitá migračná trasa pre zvieratá. Ráno na lúkach môžete vidieť srnky, v rybníkoch plávajú labute a kačky. Všetko tu žije v pokojnej symbióze. V okolí je príroda naozaj rozmanitá a krajina je plná rybníkov a lomov, kde sa dajú loviť ryby a plávať ako za starých čias,“ vyznal sa.

 

 

Romantický charakter dáva celému areálu pôvodná stola, ktorá tu stála už pred viac ako tristo rokmi a menila svoje funkcie. Stodolu bratia zmenili po šiestich rokoch citlivej prestavby na apartmánový dom, ktorý zachované historické časti posúva do súčasného komfortu.

Farma Mračov je vlastne stará stodola pochádzajúca zo 17 storočia. Raritou je, že táto stodola je obklopená celkovou plochou 20 hektárov, z ktorých sú dva ohradené a ponúkajú absolútnu voľnosť v priestore, v ktorom je bezpečne pre návštevníkov a ich deti. Ranná kava a pohľad na naše kone je naozaj očarujúci zážitok,“ dáva Martin Sikora nahliadnuť do vnútra mračovskej farmy.

Na pomoc s rekonštrukciou a rozbehnutím celého projektu si prizval aj brata Michala. Bratia dom prerobili na tri plne vybavené samostatné apartmány so saunou a očarujúcim dizajnom. Zaručujú maximálne pohodlie s nádychom dedinského luxusu. Dva menšie mezonetové „Pastýřka“ a „Čeledín“ poskytujú priestor pre štyroch ľudí, no na úkor luxusu sa ich zmestí ešte aj viac. Väčší „Statkář“ je až trojpodlažný a komfortne sa v ňom ubytuje až sedem návštevníkov.

 

Farma Mračov_južné Čechy_pokoj v prírode

 

Podľa slov Martina si tu na svoje prídu páry, ktoré hľadajú miesto na romantiku, rodiny s deťmi, ktoré tu môžu bezstarostne fungovať na obrovskom oplotenom pozemku, hrať futbal, biliard alebo sa hojdať na hojdačke na dube za domom. Keď ráno vstanete, môžete priamo v ohrade pred vami vidieť krásne kone alebo si pohladkať ovečky.

„Budeme radi, keď si nás vyberiete pre odpočinok a čerpanie energie z prírody. Alebo pre svoj rodinný výlet, pokojnú dovolenku, relaxačný víkend či homeoffice cez týždeň, keď budete potrebovať veľa urobiť a nebyť rušený. Radi vás uvítame s košíkom plným kvalitných domácich produktov, vlastného medu či fliaš dobrého vína z miestnej vinárne,“ pozýva novodobý gazda.

Jedinečnosť farmy je v jej polohe a podnebí. Je tu veľa aktivít, ktorým sa človek môže venovať počas celého roka. A ako sa mení príroda, tak sa menia aj aktivity. Na jar a v lete ponuka tento kraj veľa turistických aktivít, v zime sa zasa môžete venovať zimným športom.

„V každom ročnom období je Farma Mračov pokojným útočiskom pre relax, pohodlie a komfort a táto kombinácia je pre nás veľmi vzácna a jedinečná,“ doplnil Martin Sikora.

 

Farma Mračov_južné Čechy_pokoj v prírode_obývačka

Farma Mračov_južné Čechy_pokoj v prírode_kúpeľňa

Farma Mračov_južné Čechy_pokoj v prírode_spálňa

Farma Mračov_južné Čechy_pokoj v prírode_sauna

Farma Mračov_južné Čechy_pokoj v prírode_stodola

Farma Mračov_južné Čechy_pokoj v prírode_kuchyňa


Text: BK
Foto: Farma Mračov
Viac na: farmamracov.cz