Má fantastickú polohu uprostred všetkého podstatného, čo čarovný Liptov ponúka pre turistov. Ešte novotou voňajúci apartmánový dom LAMA v tichej dedinke Malatíny, ktorá je rovnako šestnásť kilometrov vzdialená od Liptovského Mikuláša i Ružomberka, poskytne hosťom presne to, čo dnes potrebujú. Pokoj v atraktívnom prírodnom prostredí, súkromie v  apartmánoch vyladených do posledného detailu a starostlivosť majiteľov rodinného ubytovacieho zariadenia.

 

Apartmán LAMA_Malatina

 

„Na Liptove je všetko,“ pozýva do Apartmánov LAMA ich majiteľka Lucia Kacianová a hovorí o nich ako o splnenom sne svojej rodiny. Priestory ešte stále dýchajú novotou. Od prvých vizualizácií po výstavbu architektonicky a dizajnovo atraktívneho objektu prešli len dva roky. Prvých hostí privítala rodina v decembri 2020, no dlho sa z nich netešila. Už o mesiac neskôr po Novom roku apartmánový dom pre lockdown utíchol.

„Tak sme si s mojim mužom povedali, že všetko zlé je na niečo dobré a tento čas sme využili na dotvorenie detailov v apartmánoch, na jar sme položili trávnik, okrasné záhony. A zároveň sme verili, že všetko sa v radosť obráti. A letné mesiace boli vynikajúce, hostia boli perfektní, veď všetkých sme si asi vysnívali,“ vracia sa Lucia Kacianová k začiatkom prevádzky Apartmánov LAMA.

Štyri apartmány sa nachádzajú v malej dedinke Malatíny v srdci Liptova, odkiaľ je len na skok Liptovská Mara i vodný park Bešeňová a Tatralandia, Kúpele Lúčky, termálne pramene Kalameny, Demänovská dolina, Malinô Brdo, ale aj galérie, jaskyne, zábavné parky.

 

Apartmán LAMA_Malatina_interiér

 

Ubytovacie jednotky v Apartmánoch LAMA sú vytvorené tak, aby všetci hostia mali svoje súkromie. Rozdeľujú ich gabionové steny zo skál z Liptovských Kľačian, ktoré majitelia moderného objektu postavili vlastnými rukami.

„Stavali sme svojpomocne, prevažne majstri z rodiny, kamaráti, išlo nám to, ako sa hovorí, „ako po masle“, nad naše očakávania. Pri zariaďovaní vo vnútri sme sa snažili osloviť lokálnych výrobcov, čo sa nám aj podarilo. Všetok nábytok, posteľná bielizeň, uteráky sú z Liptova. Má to veľké výhody, keď sa niečo pokazí, majstri sú v ten istý deň u nás a naozaj to funguje,“ vysvetľuje zanietená lokálpatriotka.

Zo štvorice apartmánov sú tri identické. Všetky majú samostatný vchod, čo je v časoch pandémie veľká výhoda. Na vlastnej terase si v lete môžu hostia nielen dobre oddýchnuť, ale aj sa zabaviť pri dobrom grilovanom jedle.

 

Apartmán LAMA_súkromie

 

Prízemie je otvorený priestor s jedálňou, plne vybavenou kuchynskou linkou a obývacou časťou s televízorom. V nočnej časti na poschodí sú dve spálne. Jedna s manželskou posteľou a rozkladacím kreslom, ktoré je zároveň plnohodnotným prístelkom. „V tejto izbe sa nachádza veľké okno, ktoré je topka našich apartmánov, v ktorom sa dá sedieť, prípadne ležať, čítať, alebo len tak pozerať na hviezdnu oblohu. Je zároveň veľkým lákadlom pre deti, a skoro všetky chcú v ňom spať,“ poukazuje pani domu na atraktívnu vychytávku. V druhej miestnosti sú dve samostatné postele. Na poschodí sa nachádza aj kúpeľňa so sprchovacím kútom.

Štvrtý apartmán je pre dvoch hostí a domáci ho nazývajú „pre zaľúbencov“. Tiež má plne vybavenú kuchynskú linku so sklokeramickou doskou, chladničkou, kávovarom a v kúpeľni je namiesto sprchového kúta vaňa. Rannú kávu si hostia môžu vychutnať na útulnom balkóniku.

 

Apartmán LAMA_Malatina_okno

 

Ak hostia nemajú chuť si pripravovať jedlo sami, žiadny problém. „Dvadsať metrov od našich apartmánov máme dobrých susedov – hotelový rezort, kde si naši hostia môžu objednať polpenziu, raňajky, prípadne ísť na a la carte menu. K dispozícii je im aj wellness, masáže, plavecký bazén,“ pokračuje Lucia Kacianová.

Apartmány LAMA v liptovskej obci Malatíny sú výborným východiskovým miestom pre turistov, cykloturistov i lyžiarov a bezpečným a inšpiratívnym miestom pre rodiny.

V technickej miestnosti nájdu lyžiareň s ohrevom na lyžiarky, priestor na uskladnenie bicyklov, motoriek, prípadne štvorkoliek. Hostia si môžu bezplatne požičať retro-bicykle a ísť sa previezť po okolí, kde môžu obdivovať prírodu a pasienky s hospodárskymi zvieratami. V ubytovacom zariadení môžu turisti získať bezplatne Liptov Region Card, s ktorou môžu využiť rôzne zľavy v regióne, naplánovať si program podľa obtiažnosti, alebo veku detí.

„Apartmány LAMA sú vytvorené tak, aby sa hostia u nás cítili ako doma. Aby mali ticho, teplo, čisto, aby si pri každom odchode mohli povedať: „tu sa ešte vrátim“. My sa držíme hesla, že „viac je dať, ako brať“ a veríme, že sa nám to aj vráti,“ odhalila firemnú filozofiu Lucia Kacianová.

 

Apartmán LAMA_Malatina__II

Apartmán LAMA_Malatina_spálňa

Apartmán LAMA_Malatina_exteriér

 

Text: BK
Foto: Apartmány LAMA
Viac na: www.apartmanylama.sk