Zuri Zanzibar ako prvý hotel na svete sa pýši zlatou EarthCheck za trvalo udržateľný dizajn.

Štýlový komplex, nachádzajúci sa na trinásťhektárovom pozemku priamo pri pláži obmývanej Indickým oceánom, leží v oblasti Kendwa na severozápadnom pobreží zanzibarského ostrova Unguja. Vyniká autentickou architektúrou v štýle „African Chic“, prvotriednou gastronómiou i wellness službami.

 

2019 02 18 05 27 23 289b4553c2c288b7726671f8071921d0

 

Tým, čo rezort, navrhnutý českými architektami z architektonickej kancelárie Jestico + Whiles, robí obzvlášť výnimočným, je ekologické hľadisko, ktoré je zárukou trvalo udržateľného rozvoja a zodpovedného cestovania. Rešpektuje danú lokalitu a životné prostredie a podporuje miestnych obyvateľov. Z ekologického hľadiska je zárukou trvalo udržateľného rozvoja a zodpovedného cestovania. Rešpektuje danú lokalitu a životné prostredie a podporuje miestnych obyvateľov. Ako sa mu to darí? Tak napríklad:

- vďaka sebestačným zdrojom energie a inštaláciou menej energeticky náročných technológií je spotreba energia na jedného hosťa a noc o 52 % nižšia než u obdobných stavieb,

- rezort je sebestačný z hľadiska spotreby vody, pitnú i zavlažovaciu vodu získava z vlastných studní a pomocou odsoľovania morskej vody, v rezorte nie je trávnik, ktorý je veľmi náročný na závlahu a údržbu,

- na výstavbu rezortu boli použité prevažne miestne materiály, ako sú piesok, cement, oceľ, či drevo,

- Zuri Zanzibar sa zameriava na podporu miestnej komunity, zlepšuje základné životné podmienky v obci, prostredníctvvom vzdelávania, rekvalifikácie a osobného rozvoja.

 

Ocean Front Suite

 

Hotelový rezort Zuri Zanzibar bol otvorený v júli 2018. Komplex tvorí 55 štýlových bungalovov, vily a apartmány s priestrannými súkromnými terasami, ktoré poskytujú nádherný výhľad na tristo metrov dlhú hotelovú pláž obmývanú Indickým oceánom. Zuri Zanzibar je súčasťou globálnej siete Design Hotels, v ktorej vyniká svojimi úchvatnými interiérmi, ktoré vznikli kombináciou moderných prvkov a tradičných afrických vplyvov.

V rezorte je k dispozícii päť štýlových barov či reštaurácií, ponúkajúcich to najlepšie z africkej, arabskej a ázijskej kuchyne s európskymi a indickými vplyvmi. Nechýba ani 32-metrový „Infinity pool“, evokujúci nikdy nekončiacu vodnú hladinu "rozlievajúcu" sa do krajiny. Súčasťou komplexu je aj záhrada ideálna pre meditácie, či súkromné kurzy varenia s hotelovým šéfkuchárom.

 

nvohote

 

Samozrejme, Zuri Zanzibar poskytuje aj wellness služby na najvyššej úrovni. Priamo pri pláži sa nachádzajú kúpele Maua (po svahilsky kvetiny) s tromi liečebnými miestnosťami pre utíšenie mysle a regeneráciu tela. Pre tunajšie procedúry sa vo veľkej miere využíva miestne korenie, rastliny a oleje.

Ceny ubytovania v Zuri Zanzibar Resort sa pohybujú od 331 £ za noc s polpenziou v záhradnom bungalove.

 

Jestico Whiles Zuri Zanzibar 9

 

Architektonická kancelária Jestico + Whiles bola založená v roku 1977 v Londýne. V hotelovom segmente sa podieľala na The Yas Hotel v Abu Dhabi, Hotel Villa Honegg ve Švýcarsku, W Hotel a Aqua Shard v Londýně nebo Andel´s Hotel v Praze na Smíchově.

 

dosarjeowp

 

 

Pripravila: Alena Reháková
Viac informácií: zurizanzibar.com