V ankete Najatraktívnejší zamestnávateľ, ktorú spoločnosť Profesia vyhlásila 29. januára 2020 už po ôsmykrát, premiérovo zabodoval aj historický Hotel Lomnica v Tatranskej Lomnici.

 

hotel lomnica 2

 

Hotel Lomnica patrí k prvým hotelom vo Vysokých Tatrách, bol postavený v roku 1894 a pred otvorením v roku 2016 prešiel kompletnou rekonštrukciou. Prináša historickú a umeleckú hodnotu galérie, zároveň moderný koncept špičkovej gastronómie a komfortného ubytovania.

Na včerajšom vyhlásení výsledkov uspel v kategórii „Cestovný ruch, gastro a hotelierstvo“, kde získal úctyhodné druhé miesto, ktorým sa zaradil k najatraktívnejším slovenským zamestnávateľom. Prestížne ocenenie udelil najstaršiemu hotelu vo Vysokých Tatrách portál najzamestnavatel.sk fungujúci pod záštitou projektu Profesia.

Počas slávnostného večera, ktorý prebiehal v priestoroch Starej tržnice v Bratislave, si prevzala významné ocenenie riaditeľka Hotela Lomnica Ing. Zuzana Semanová. „Bol to večer plný emócií, vďačnosti, za všetkých našich kolegov, zamestnancov, priateľov a všetkých, ktorí nám veria a ocenili našu prácu svojím hlasom. Svoj tím považujem za najlepší. Som na nich všetkých hrdá. Verím, že to hostia pochopia, ale mojím osobným presvedčením je, že zamestnanec je dôležitejší ako hosť. Iba spokojný zamestnanec dokáže uspokojiť aj hosťa a vytvoriť naviazanosť služby a brandu voči vernosti hostí. Jednoducho sa stotožňujem s názorom, že hodnota firmy spočíva v ľuďoch, ktorí ju tvoria.“ Takto vyjadrila svoju vďaku riaditeľka hotela Lomnica.

 

hotel lomnica 1

 Ocenenie  za hotel Lomnica prevzali (zľava): Zuzana Kostyšáková HR Biznis Partner/Manažér kvality,  Ing. Zuzana Semanová, generálna riaditeľka a Mgr. Ivana Rottiersová, HR manažérka 

Hotel Lomnica bol svojou účasťou zároveň nováčikom v tejto ankete. Do kategórie „Cestovný ruch, gastro, hotelierstvo“ ho totiž nominovala spoločnosť Profesia. „Pre hotel a jeho zamestnancov je to veľká pocta, za ktorou je úsilie celého tímu Hotela Lomnica. Z pohľadu HR nás toto ocenenie utvrdilo, že je správne vnášať do pracovných vzťahov ľudskosť, úctu a rešpekt,“ povedala Zuzana Kostyšáková HR Biznis Partner/Manažér kvality Hotela Lomnica.

Celkovo bolo nominovaných 189 firiem a víťazov v deviatich kategóriách si zvolilo 36 068 respondentov. Hlasujúci z interného aj externého prostredia vyberali najatraktívnejších zamestnávateľov podľa viacerých kritérií. Medzi najčastejšie patrili práve kvalitné služby a produkty, silná a známa značka, dobré meno spoločnosti, príjemné pracovné prostredie či kolektív a ľudia. Zaujímavosťou je, že platové ohodnotenie skončilo až na šiestom mieste.