Úžasné a jedinečné machové obrazy patria medzi najvyhľadávanejšie a najnovšie dekorácie do interiéru. Niet sa čo čudovať, zelená farba je jednoducho neodolateľná. Svojou prirodzenou krásou si prilákala už mnoho spokojných zákazníkov firmy.

 

 380687854 1706858479780821 3351228699831071520 n

Fantázii sa medze nekladú

Za webom www.machovynapad.sk stoja pán Ing. Lukáš Losonszký a Adrian Michalik, ktorí vytvárajú zo stabilizovaného machu nádherné diela. Stačí zapojiť fantáziu a môžete si dať vytvoriť váš osobný machový nápad na mieru. Pre svojich klientov vyrábajú veľkonočné či vianočné dekorácie, machové bonsaje, srdiečka, kvetinky, zvieratká, vyrobia vám machový stôl, hodiny či zrkadlá. Fantázii sa v tomto smere medze nekladú. Okrem machových obrazov vyrábajú aj celé machové steny či machové logá pre firmy. Jednou z najzaujímavejších objednávok bol väčší stôl, ktorý bol zvrchu dekorovaný sklom a pod ním boli vytvorené Tatry v kombinácii tmavšieho a bledšieho machu.

„Neexistuje konkrétny vzorec ako má machová dekorácia vyzerať, s každou jednou sa dá pekne vyhrať a vložiť do nej aj kúsok seba alebo kúsok umenia. Priestor sa vďaka nim oživí, dostane nádych prírody. Zelená má zároveň aj psychologický význam, pretože upokojuje, pôsobí relaxačne,“ hovorí Lukáš.

 

WhatsApp Image 2023 08 09 at 19.28.23 2

 

Udržateľné umenie

Machový nápad vznikol nenápadne. Pán Lukáš Losonszký sa po prvýkrát pustil do výroby machovej steny pri prerábaní bytu s kamarátom a vtedy si mach obaja zamilovali. Tak vznikol nápad začať vyrábať dekorácie zo stabilizovaného machu. Svoje diela dnes vyrábajú z prírodných a recyklovaných materiálov, pracujú udržateľne, s minimálnym negatívnym dopadom na životné prostredie. Okrem toho, že mach ako materiál šetrí životné prostredie, zároveň pomáha aj regulovať vlhkosť v miestnosti a čistí vzduch.

„Perfektne sa hodí aj do kúpeľne, keďže na to, aby si zachoval čerstvosť a mäkkosť aj niekoľko rokov, potrebuje 40 – 70 % vlhkosť. Je tiež odolný proti ohňu, izoluje a tlmí hluk,“ vysvetľuje Lukáš.

 

Machový nápadZeleň bez údržby

Perfektné je aj to, že taký machový obraz je absolútne bezúdržbový. Na rozdiel od kvetov, ktoré je potrebné zalievať či presádzať, mach nepotrebuje slnko, vlahu, hnojenie ani strihanie. Vďaka machovej dekorácii môžete mať v interiéri zeleň, ktorá vás nebude stáť žiadnu námahu.

Mach nemusí byť iba zelený. V Machovom nápade ponúkajú rôzne farebné verzie machu. „Ak je miestnosť svetlá, pekne vynikne tmavší mach. Naopak, ak je tmavšia, perfektne sa hodí bledšia zelená. Tieto dekorácie navyše pôsobia nadčasovo, luxusne a prinášajú aj pridanú hodnotu,“ vysvetľuje.

 

Machový nápad

 

Pre svojich klientov najčastejšie vyrábajú Strom života ako symbol rodiny, súdržnosti a vitality. Sú vždy ochotní poradiť a zabezpečiť aj špecifické požiadavky na rôzne druhy rámov, farieb alebo kombinácií. „Ak niekto potrebuje dekoráciu ako darček, vieme vybaviť objednávku aj za pár hodín a pokiaľ je to potrebné, priviezť ju na konkrétne miesto,“ vraví Lukáš.

 

Kopčeky

 

Na e-shope www.machovynapad.sk nájdete aj stabilizovaný mach, z ktorého si môžete vyrobiť svoj vlastný machový obrázok z rôznych farieb a druhov machu. V rámci veľkoobchodu ponúkajú okrem machu aj stabilizované a sušené kvety či iné rastliny.

 

Machový nápad

Machový nápad

Machový nápad

 

Autor: Michaela Kičková 

Foto: Machový nápad

Viac na: machovynapad.sk