Získa si vás jeho svieža, moderná a zároveň útulná atmosféra. V tichom prostredí mimo centra Tatier objavíte Hotel Lesná****. Túto sezónu vás však prekvapí celkom nečakaným spôsobom. Ste v ňom vítaní a môžete tu bezodne čerpať stratené sily. Tentoraz to však bude odlišné. Bez detí.

 

hotel lesna 1

 

Prečo bez detí a prečo viac v izbách nenájdete detské postieľky alebo stoličky? Zdá sa to nereálne, pochopiteľne. Faktom však je, že detské menu, kútik alebo animačný program tu budete hľadať márne. Pre zahraničný turizmus je už bežnou praxou, že vznikajú hotely, v ktorých dieťa jednoducho neubytujú. Túto alternatívu však vyhľadáva čoraz viac Slovákov a Čechov. Ich dopytu však ešte donedávna nevedel vyhovieť žiadny hotel na Slovensku. Štvorhviezdičkový hotel Lesná im ako prvý vychádza v ústrety. Poskytovanými službami sa od januára 2018 venuje výlučne bezdetnej klientele. Týmto odvážnym krokom sa podarilo Hotelu Lesná**** vyniknúť v konkurenčnom prostredí, kde ponuka adult-friendly ubytovania dlhodobo chýbala.

 

Z nedostatku konkurenčná výhoda
Hotel si vždy kládol za cieľ, aby poskytoval dospelým luxus na najvyššej úrovni. Hostia sa sem radi vracajú nielen preto, že tu nachádzajú výnimočné pohodlie. Dômyselné wellness procedúry a znamenitá gastronómia sú v porovnaní s okolitými zariadeniami bezkonkurenčné. Napriek tomuto vysokému štandardu zaznamenal manažment hotela rastúcu nespokojnosť rodín s deťmi, predovšetkým kvôli chýbajúcim alebo nedostatočným službám pre deti. A keďže v okolí existuje niekoľko hotelov, ktoré sa svojimi službami a vybavením orientujú práve na rodiny, vedenie Hotela Lesná**** sa rozhodlo premeniť tento „nedostatok“ na konkurenčnú výhodu. Hotel tak vytvoril priestor, v ktorom si môžu hostia oddýchnuť od detského džavotu, či už v reštaurácii alebo pri bazéne.

 

hotel lesna 2

 

Vítaná zmena
Hotel Lesná**** je ideálnym hotelom pre romantické víkendy, svadobné cesty, oslavy výročí, či komplexný wellness tela a duše. Tradícia gastrovíkendov v reštaurácii Baux Ball, organizovaných zakaždým s inou príchuťou, si už taktiež získala svojich priaznivcov. Práve adult-friendly koncepcia dáva reštaurácii a lobby sofistikovanú eleganciu, v ktorej každý môže opustiť svoje každodenné starosti a povinnosti. Pri zavádzaní nového konceptu majitelia mysleli najmä na hostí, ktorí si chcú skutočne oddýchnuť. Ich cieľom bolo zlepšiť podmienky, smerujúce práve k spokojnosti tohto segmentu klientely. Pre čiastočnú zmenu biznis modelu fungovania sa manažment rozhodol po pozitívnych odporúčaniach európskych adult friendly, resp. adult only hotelov, najmä poľského hotela Prezydent Krynica.

 

hotel lesna 3


Riešenie pre rodiny
Hostia, ktorí chcú cestovať s deťmi, však môžu zostať pokojní. Pre klientov s deťmi do 15  rokov je k dispozícii ubytovanie v depandance hotela Lesná**** alebo v hoteli Forton***, ktorý je od hotela Lesná vzdialený 250 m.

 

Text: Ján Krajč

Foto: Hotel Lesná

Viac na: www.hotellesna.sk