Popri stolovaní v bare či reštaurácii môže byť atmosféra podniku rovnako dôležitá ako samotná kvalita jedla či nápojov. A ak sa podnik nachádza vo vyššej nadmorskej výške, poskytuje úchvatné výhľady na okolitú architektúru, prírodu, mesto či pamiatky, je to bonus, na ktorý sú zákazníci zvedaví a láka ich k návšteve.

 

bar uvod

 

Pozrite sa s nami na šesť zaujímavých strešných barov a reštaurácií sveta, ktoré ponúkajú k výnimočnému menu ešte zážitok navyše s posedenia z dychberúcim výhľadom.

Moon Bar, Las Vegas, USA

Na streche Palms Fantasy Tower sa nachádza bar a nočný klub Moon. Svoj názov získal vďaka excentrickej architektúre, mnohým surrealistickým doplnkom a nadčasovým službám, vďaka ktorým majú hostia pocit, akoby sa ocitli v inom svete. Bar na 53. poschodí veže ponúka výhľad na celé mesto Las Vegas. Okrem širokého výberu alko i nealko koktailov si môžete v Moon bare zahrať biliard, klasické tradičné stolové hry i shuffleboard. Aj keď je kapacita baru 450 miest, bez predchádzajúcej rezervácie je takmer nemožné získať tu voľné miesto na posedenie.

 

bar las vegas

 Foto: Moon Bar, Las Vegas

Gherkin, Londýn, Veľká Británia

Hotel The Gherkin, navrhnutý renomovanou architektonickou firmou lorda Fostera, je jedným z najznámejších londýnskych mrakodrapov a tiež domovom exkluzívneho podniku, s reštauráciou, barom a salónikom. Tento najvyššie položený súkromný klub v meste je prístupný len pre členov. Opulentné menu reštaurácie a sofistikované nápoje sú len čerešničkou na torte pri posedení s 360-stupňovým výhľadom prekrytým sklenenou kupolou. Celý podnik je možné rezervovať si aj na súkromné uzavreté akcie, svadby či dôležité obchodné stretnutia.

 

bar londyn

 Foto: Gherkin, London

Curtin House, Melbourne, Austrália

Hlavnou atrakciou baru na siedmom poschodí domu Curtin v austrálskom Melbourne je strešné kino, ktoré premieta pravidelne každý večer od decembra do marca vybrané filmové diela. Miesto sa prezentuje ako neoficiálne a uvoľnené prostredie pre všetkých ľudí, ktorí si chcú naplno vychutnať drink a dobré jedlo. Fastfoodové jedlo, thajská reštaurácia, ale aj precízne vegetariánske menu je doplnené kvalitným výberom vína, pív i miešaných drinkov.

 

bar melbourne

 Foto: Curtin House, Melbourne

SKY v Anantara Kihavah Maldives Villas, Maldivy

Hoci maximálna výška hotelov i iných budov na ostrovoch súostrovia Maldivy nesmie prekonať najvyššiu palmu, strešná reštaurácia a bar Sky v Anantara Kihavah Villas ponúka aj napriek svojej malej výške ten najkrajší výhľad a atmosféru. Večer je pri dobrom jedle a pití takmer povinné pozorovanie hviezd. Sky bar je vybavený najväčším ďalekohľadom a observatóriom v Indickom oceáne. V menu sľubujú, že ich inovatívne koktaily a pohľad na hviezdnaté nebo prenesie každého do inej galaxie.

 

bar maledivy

 Foto: Bar SKY, Maldives

Luna, Kuala Lumpur, Malajzia

Bar Luna sa nachádza v samom srdci pulzujúceho Kuala Lumpuru. Rozprestiera sa na dvoch poschodiach 34. podlažia apartmánov Pacific Regency a ponúka úžasný panoramatický výhľad s výhľadom na ikonické dvojičky Petronas Tower. Poschodia sú koncipované ako salónik pod holým nebom s bazénom a nižšie podlažie ako dlhý pozdĺžny bar s reštauráciou.

 

bar kuala lumpur

 Foto: Bar Luna, Kuala Lumpur

Penthouse Santa Ana, Madrid, Španielsko

Tento strešný bar stojí na vrchole hotela ME Madrid Reina Victoria na námestí Plaza Santa Ana. Bar Penthouse s nádherným výhľadom na centrum mesta je zabudovaný do rozľahlej kamennej steny. Cez deň ho navštevujú ľudia, ktorí sa chcú popri konzumácii jedla a výhľade aj vystaviť intenzívnym slnečným lúčom, večer a v noci ho vyhľadávajú milovníci hudby, ruchu a nočných párty. Hovorí sa, že bar je aj obľúbeným miestom španielskych i svetových celebrít.

 

bar madrid

 Foto: Bar Penthouse, Madrid

Pripravila: Petra Adamcová