V nedávnom článku o nadchádzajúcej sezóne v lyžiarskych strediskách na Slovensku sme vám sľúbili pokračovanie. Ako vyzerajú prípravy na tohtoročnú sezónu na Donovaloch, Malinom Brde i Ski Rezorte Salamandra sa dočítate v nasledujúcich riadkoch.

 

donovaly uvod s

 

Aké zaujímavosti a program si pre milovníkov zimných športov pripravili v lyžiarskom stredisku Donovaly nám porozprával marketingový manažér strediska Ing. Milan Dobrota.

Pred tohtoročnou lyžiarskou sezónou sme investovali do modernizácie technického zasnežovania v lokalite Nová hoľa a do skvalitnenia úpravy zjazdových tratí kúpou jedného z najmodernejších ratrakov. V týchto dňoch už máme snežné delá rozmiestnené na zjazdovkách, a čakáme na vhodné počasie s dostatočnými mrazmi, aby sme ich mohli uviesť do prevádzky, a pripraviť pre našich zákazníkov otvorenie lyžiarskej sezóny 2019/2020 čo najskôr.

Naše stredisko je jedinečné tým, že pri 3 až 7 - dňových skipasoch dieťa do 8 rokov v sprievode dospelej osoby lyžuje úplne zdarma. Na Donovaloch sa orientujeme predovšetkým na rodiny s deťmi. V lokalite Donovaly - Mistríky máme už niekoľko rokov vybudovaný zábavný detský FUN PARK. Je druhým najväčším svojho druhu v Európe. Prebieha tu lyžiarska škola, deti sa môžu učiť pohybovať po posuvných pásoch i kolotoči, čo sú skvelé pomôcky pri výučbe. Okrem toho bude denne od 12 - tej hodiny pre deti i dospelých pripravený zábavný program "Show na snehu" spojený s jazdou v snežnom vláčiku.

 

donovaly

 

Ako prebiehajú prípravy a čo si pre lyžiarov pripravili v stredisku Salamandra Rezort nám priblížila marketingová manažérka Petra Teplanová.

V stredisku Salamandra Rezort aktuálne dokončujeme revízie a skúšky všetkých zariadení, ktoré budeme počas zimnej sezóny využívať. Prebieha tiež nábor nového personálu na posilnenie tímov, aby sa naši hostia cítili čo najkomfortnejšie. Netrpezlivo už očakávame ochladenie, ktoré je nutné na zasnežovanie. Pre tento proces potrebujeme aspoň desať dní za sebou teplotu pod nula stupňov. Zasnežený svah sa následne upravuje pre potreby lyžiarov.

Čo sa týka noviniek, minulý rok sme na Salamandre otvorili novú multifunkčnú budovu, ktorá spája služby pokladne, požičovne lyží, servisu, záchrannej služby a bufetu, všetko na jednom mieste, aby bol prístup k službám pre lyžiarov čo najpohodlnejší. V tohtoročnej sezóne nás čakajú zaujímavé rezortné akcie obohatené o novinky, ktoré lyžiarom spestria zábavu na svahu. Opäť otvoríme lyžiarsku školu, ktorú si bude možné rezervovať vopred cez recepciu Hotela Salamandra.

 

salamandra

 

Novinky v stredisku Malino Brdo pri Ružomberku predstavuje svojim návštevníkom marketingový manažér Tomáš Gazdarica.

Už začiatkom leta sme začali s prvou fázou rekonštrukcie zasnežovacieho systému, a síce kompletnou výmenou technológie čerpacích staníc v Hrabove a na Maline Brde. Jej súčasťou je aj inštalácia chladiacich veží, ktoré nám pomôžu vyrábať efektívnejšie  technický sneh aj pri vyšších teplotách, čo doposiaľ nebolo možné. Keďže sa prezentujeme ako rodinné stredisko, túto sezónu by sme sa chceli viac venovať najmenším lyžiarom. Deťom budeme počas celej sezóny pripravovať zaujímavý program priamo na svahu. Zimnú sezónu by sme chceli v závislosti od počasia  otvoriť ako tradične okolo vianočných sviatkov. Ceny skipasov sme oproti minulej zime zvýšili v priemere o 7 %, ceny „sezónniek“ však  zostali na pôvodnej úrovni z minulej sezóny.

 

malino brdo

 

Text: Petra Adamcová