S teplými jesennými dňami sme sa už definitívne rozlúčili a blíži sa čas, ktorí milujú všetci nadšenci zimných športov. Každým dňom sa môžu horské strediská ocitnúť pod snehovou pokrývkou, a teplota pod bodom mrazu je ideálna aj na umelé zasnežovanie.

 

lyze uvod

 

Ako a čo si pre lyžiarov na sezónu 2019/2020 pripravili strediská zimných športov sme sa spýtali niektorých z nich. Dnes vám prinášame odpovede marketingových manažérov z Vrátnej doliny, Vysokých Tatier i Jasnej.

Ako prebieha príprava na sezónu v Jasnej a na aké novinky sa môžu klienti tešiť nám odpovedala Jana Pisarčíková.

V Jasnej pracujeme na rozšírení zasnežovania, ktoré by nám malo pomôcť výraznejšie skrátiť čas celkového zasneženia zjazdoviek. Ukončili sme etapu D vo výstavbe Chalets Jasná Collection****, vďaka ktorej nám pribudlo 132 nových lôžok, a v hoteli Srdiečko sme pre hostí zrekonštruovali izby a reštauráciu. Návštevníci sa môžu tešiť aj na viacero noviniek, napríklad FIRST CLASS SKIING, to znamená možnosť lyžovať v Jasnej bez čakania. Zimnú premiéru bude mať SKY PICNIC – možnosť piknikovať v špeciálne upravenej kabíne, ďalšou novinkou bude večera pri splne mesiaca, ktorú sme spojili s lyžovaním. Užitočnou novinkou bude určite aj mobilná aplikácia na skibusy, ktorú pripravujeme v spolupráci s OOCR Liptov.

 

lyze jasna

 

Čo si pre nás pripravili vo Vysokých Tatrách čitateľom priblížil Mgr. Marián Galajda.

Vo Vysokých Tatrách sa po minuloročnom zavedení dynamických cien v online predaji pripravujeme na zavedenie dynamických cien aj do pokladní. V Tatranskej Lomnici pripravujeme nové klientské centrum a na Hrebienku sa už začalo s výstavbou veľkolepého Tatranského ľadového dómu, ktorý by sa mal verejnosti sprístupniť už 22. novembra. V Tatranskej Lomnici budú hlavnou novinkou v blížiacej sa zimnej sezóne vo Vysokých Tatrách samostatné cenníky pre strediská Štrbské Pleso a Tatranská Lomnica. Ceny v oboch strediskách budú dynamické, ale zároveň budú zodpovedať rozdielom v infraštruktúre stredísk, dopravnom vybavení a počte lyžiarskych tratí. Nezabudnuteľný zážitok si budú môcť návštevníci odniesť aj z jedinečného produktu – Zážitkové ratrakovanie, pri ktorom spolu s profesionálnym vodičom ratraku pripravia počas hodinovej jazdy profesionálne trate na komfortnú lyžovačku. Novinkou tohto roku je aj produkt - Večerný skialpový výstup v strediskách Tatranská Lomnica a Štrbské Pleso.

 

lyze tatry

 

A aké novinky a program má pripravené pre svojich klientov Vrátna dolina zodpovedala Ing. Natália Šimová.

Vo Vrátnej doline momentálne prebieha údržba všetkých lanoviek a vlekov, a taktiež sa stredisko postupne pripravuje na zasnežovanie, aby sa mohlo začať zasnežovať hneď, ako to počasie dovolí. Z prevádzkových vecí sa rieši príprava cenníka, predaj sezóniek, rôzne druhy spolupráce a iné administratívne a marketingové záležitosti. Minulý rok sme zrealizovali niekoľko väčších investičných projektov, napríklad rekonštrukciu a automatizáciu zasnežovania, nové snežné pásové vozidlo, e-shop, osvetlenie na večerné lyžovanie a digitálnu mapu. Tento rok sa naplánovali menšie projekty a projekty interného charakteru. Opäť sa nám podarilo obnoviť spolupráce v rámci ubytovacích zariadení v okolí, ktoré budú mať pre svojich hostí zľavnené viacdenné skipasy. Taktiež pre našich hostí chystáme víkendové podujatia a špeciálne tematické lyžovačky, ale aj testovanie rôznych značiek lyží, ktoré sa u nás tešia veľkej obľube.

 

lyze vratna

 

Ak Vás zaujímajú informácie aj o iných zimných strediskách, v ďalšom článku sa dočítate o tom, na čo sa môžete tešiť na Donovaloch, Malinom Brde i v Ski Rezorte Salamandra.

Text: Petra Adamcová