Láka vás bývať v podzemí, a zároveň v perfektnom luxuse? Tak potom novootvorený hotel v Šanghaji bude pre vás splneným snom. V Shanghaji vyrástol z hĺbky zeme jedinečný podzemný hotel. Niektoré z izieb sú situované dokonca pod vodou! Šestnásť z osemnástich poschodí hotela je ukrytých  pod povrchom zeme, zatiaľ čo spodné dve poschodia sú lokalizované v  priekope hlbokej 10 metrov, ktorá je ešte k tomu aj naplnená vodou. Pod vodou nájdeme  bazén, reštaurácia a centrum vodných športov. InterContinental Shanghai Wonderland je prvý podzemný hotel na svete.

 

hotelchina vodopady tophoreca

                                                                                            Rozprávkové okolie a samotný podzemný hotel.

 

Pozemok,kde je postavený hotel je vybavený umelým vodopádom. Mnohé z izieb majú výhľad práve na spomínaný vodopád, zatiaľ čo z ostatných  je možní kochať sa výhľadom na okolité vrchy. Hotel patrí pod správu  horského národného parku Tianmen. Zariadenie tiež využíva lom,a to na adrenalínový bungee jumping a lezenie, takže hostia si užívajú aj adrenalín v krvi. Projekt navrhla architektonická firma Atkins, a za dizajnom stojí  Martin Jochman. Cena jednej izby sa pohybuje približne okolo 500 € za noc.

V hoteli nájdeme celkovo 336 izieb. Každá z nich  je vybavená balkónom s výhľadom na umelý vodopád.  Strecha je pokrytá flórou. Výstavba hotela trvala takmer 10 rokov a náklady sa šplhajú na  1 miliardu juanov. Na stavbe tohto unikátneho  projektu sa podieľalo 5 000 ľudí, pretože výstavba vyžadovala inovatívne technické riešenia, na ktoré sú práve Číňania experti. Výstavba hotela bol boj proti gravitácii. Hotel bol navrhnutý s ekologickými princípmi a generuje vlastnú energiu. Na vykurovanie a osvetlenie využíva geotermálnu a slnečnú energiu. Hotelová štruktúra sa sústreďuje hlavne do stien lomu, aby sa nepoškodzovalo zbytočne životné prostredie.Všetci dobrodružní a ekologicky mysliaci cestovatelia, ktorí si radi doprajú luxus, majú dokonalú extravagantnú destináciu na dosah ruky.

 

 

                                                                                

Text: Natália Bosáková

Foto: Intercontinental Shanghai Wonderland Facebook