Uplynulý víkend sa v rakúskom Kitzbűheli uskutočnilo vyhodnotenie 7. ročníka súťaže World Ski Awards 2019. Ide o prestížne ocenenie, ktoré sa udeľuje v kategóriach najlepšie lyžiarske stredisko, najlepší lyžiarsky hotel a najlepší lyžiarsky butikový hotel.

 

lyze uvod xl

 

Do súťaže sa prihlásili prevádzkovatelia hotelov a lyžiarskych stredísk z Ameriky, Ázie, Austrálie i Európy. Na slávnostnom udeľovaní cien boli vyhlásení víťazi jednotlivých kategórii z konkrétnych krajín sveta. 

Na Slovensku získalo titul najlepšie lyžiarske stredisko areál Jasná v Nízkych Tatrách. Najlepším lyžiarskym hotelom sa stal Grandhotel Praha v Tatranskej Lomnici a najlepším butikovým hotelom hotel Fis v Jasnej.

 

lyže ocenenia spoločná

Na slávnostnom odovzdaní cien si prevzali cenu aj zástupcovia Slovenska, zo Ski areálu Jasná

 

V Českej republike ocenili lyžiarske stredisko Skiareál Špindlerův mlýn, najlepším lyžiarskym hotelom sa stal hotel Clarion v Špindlerovom Mlyne a butikovým hotelom Savoy, rovnako v Špindlerovom mlyne.

 

lyze cr resort

 Zástupcovia Českej Republiky, Skiareál Špindlerrův mlýn

 

Hlasy pre jednotlivé kategórie odovzdávajú odborníci z lyžiarskeho priemyslu, cestovné kancelárie a agentúry, médiá i verejnosť. Hlasovanie prebieha online spôsobom priamo na stránke World Ski Awards.

Text: Petra Adamcová
Viac informácií: www.worldskiawards.com