Len prírodné, zdraviu prospešné, ekologické a medzinárodnými certifikátmi oceňované výrobky. Taká je prírodná kozmetika či biovýživa zo špecializovaného eshopu. Bioshop je zárukou šetrného prístupu k človeku i k prírode.

 

bioshop.sk_prírodná kozmetika_výživové doplky

 

Biokozmetika, výrobky z prírodnej lekárne, výživové doplnky, hygienické potreby, ekologické prostriedky na čistenie domácnosti i produkty pre mamu a dieťa. Bioshop vznikol už pred viac ako pätnástimi rokmi, keď povedomie Slovákov o prírodných produktoch bolo nízke. Aj vďaka zanieteniu majiteľov bioobchodu, úprimnej snahe prinášať len overenú kvalitu a individuálnemu prístupu sa postoj ľudí k tomu, čo je pre nich prospešné, začal meniť.

Za internetovým obchodom s bioproduktmi dnes stojí Marek Uhrinek. Do propagácie zdravotne nezávadnej prírodnej kozmetiky či produktov, ktoré zdravie podporujú, sa vydal preto, že v našom prostredí vníma problém s nekvalitnou stravou, doplnkami a udržateľnosťou. „Trh je veľmi presýtený nekvalitnými produktmi, ktoré neriešia príčinu, ale prejavy. Preto by sme chceli ľudí čo najviac naučiť to, že kvalita produktov, ktoré si kúpia, je dôležitejšia ako o niečo vyššia cena.“

V nákupnom správaní vníma posun a tvrdí, že veľmi veľa ľudí si už dnes uvedomuje starú pravdu, že zdravie je na prvom mieste. „Ide napríklad o mamičky a ich detičky - v tejto sfére vnímam veľký nárast predaja kvalitných bio a eko produktov. Avšak osobne si myslím, že to je stále veľmi málo. Je potrebné si uvedomovať, že nie je BIO ako BIO a veľa aj veľkých značiek začalo produkovať BIO produkty, ale okolo udržateľnosti to ani nešlo a do produktov dávajú iba to čo potrebujú na certifikát a ostatné doplnia tým, čo predtým,“ poukazuje Marek Uhrinek na praktiky niektorých výrobcov.

Naproti tomu sa čoraz väčšej obľube teší prírodná medicína - fytoterapia. Alternatívne metódy liečby sú založené na prísadách, ktoré majú pôvod priamo z prírody. V bioshope nájdete prírodné vitamíny a minerály, doplnky výživy, bylinky a iné prírodné liečivá s preukázanou účinnosťou.

Okrem tradičných výrobkov tu nájdete aromaterapiu, tradičnú čínsku medicínu, doplnky vo forme olejov a bylinky. Eshop ponúka širokú škálu pravých čajov a bylinných doplnkov na rôzne ochorenia - žalúdočné problémy, poruchy pečene alebo prípravky na imunitu. V sortimente sú desiatky bylín vo forme tinktúr s priaznivými, zdraviu prospešnými účinkami - tinktúry na zníženie hladiny cholesterolu, na chudnutie, na podporu spánku a ďalšie.

 

bioshop.sk_prírodná kozmetika_výživové doplky_I

Bioshop.sk má vo svojom portfóliu len výrobky značiek, ktorých kvalita je overená dlhoročnými zákazníkmi. Aktuálne sú v ponuke výrobky od asi šesťdesiatich výrobcov. Číslo nie je konečné a ich počet narastá. No cieľom nie je kvantita, ale len výber toho najlepšieho, čo na trhu existuje. "Nepridávame produkty strmhlavo, ale iba tie, ktoré sú žiadané, overené a prvotriednej kvality. V prípade, ak máme rovnaký produkt od viacerých výrobcov, tak vyberáme vždy iba tie najkvalitnejšie,“ pripomenul majiteľ eshopu a pridal jeden príklad.

„Bio produkty sú najmä o spracovaní a kvalite surovín. Ak si porovnáme bežné vložky, tampóny, ktoré kúpite v obchode s produktmi od NatraCare, tak táto spoločnosť používa 100-percentnú bio bavlnu bez úprav. Iné vložky obsahujú bavlnu miešanú s plastom a bielenú, aby to vyzeralo prirodzene, čo v podstate nie je dobré pre zdravie a veľa žien má problémy. To isté platí aj pre výživové doplnky a kozmetiku. Veľa krémov na vrásky obsahuje umelý kolagén, ktorý dopĺňajú umelo. Bio kozmetika podporuje tvorbu prirodzeného kolagénu. Rozdiel je v tom, že ak budete dopĺňať umelo kolagén, telo si prestane vytvárať ten prirodzený,“ upozorňuje Marek Uhrinek.

„Naša práca odráža náš životný štýl. To, čo robíme, nám robí radosť. A radi to robíme pre vás!“

 

bioshop.sk_prírodná kozmetika_výživové doplky

 

Text: BK
Foto: BIOSHOP.SK
Viac na: www.bioshop.sk