Je oveľa viac ako hotel. Pražský MAMA SHELTER je oázou zábavy a pohostinnosti a je pevne spätý s energiou českej metropoly. Nejde len o miesto pre výletníkov a ich párty, ale o priestor určený k práci, láske, snívaniu, spevu a k návratom po dlhých nociach.

 

Mama Shelter Prague Aout 08 18 148 FA

 

Pre zhmotnenie svojej nekonvenčnej vízie si MAMA vybrala legendárny pražský PARKHOTEL, ktorý sa stal jej vlajkovou loďou v Európe. Jedinečná architektúra Zdeňka Edela s typickými minimalistickými čistými líniami šesťdesiatych rokov sa dočkala veľmi citlivého prístupu. Zachované boli jedinečné prvky ako nenapodobiteľná recepcia či české tapisérie, ktoré sa organicky miešajú so zábavným a rôznorodým štýlom MAMA Shelter.

 

Mama Shelter Prague Aout 08 18 164 FA 1

 

Výsledkom je výnimočný priestor pre návštevníkov i miestnych. Jalil Amor vytvoril nápaditý interiér, ktorý odráža špecifickú identitu mesta. Francúzsky umelec Beniloys zasa dostal priestor na vyjadrenie svojho osobného, nespútaného vnímania pražskej histórie prostredníctvom figuratívnych a naratívnych malieb na stenách a stropoch reštaurácie aj hotela.

 

Mama Prague XL 01

 

MAMA SHELTER Praha disponuje 238 izbami štyroch typov, ktoré poskytujú pohodlie domova spolu so všetkými výsadami moderného digitálneho sveta. Cestovatelia spočinú na saténových prestieradlách zo stopercentnej bavlny, bezplatne si užijú hollywoodske trháky aj filmy z kategórie XXX, potešia a očistia svoje telá prírodnými organickými mydlami a krémami a osušia sa neodolateľnými plyšovými uterákmi.

 

Mama Shelter Prague 06 18 10649 FA

 

Mama Shelter však nie je len miestom odpočinku. Ide o priestor, kde sa veľmi odlišní ľudia môžu stretávať, jesť a piť, nakupovať, tancovať, diskutovať, aj oslavovať. Dve hotelové reštaurácie ponúkajú hosťom aj Pražanom kuchyňu v nefalšovanom domácom štýle. Reštaurácia Mama pre 200 ľudí umožňuje spoločné posedenie pri veľkých drevených stoloch, alebo naopak pokoj a súkromie vo vyvýšenej časti priestoru.

Servírujú sa pizze z drevenej pece a ďalšie domáce pokrmy z celého sveta - všetko pripravené s láskou ako od mamičky. Vo výbere miestnych, francúzskych, amerických a talianskych jedál, za ktorými sa budete radi vracať, nájdete vychýrený šošovicový šalát so strateným vajcom, krémovú taliansku burratu, typický český guláš alebo vegetariánsku misku.

 

Mama Shelter Prague 06 18 10820 FA

 

Reštaurácia Mama umožňuje hosťom sledovať cez presklené okno majstrovstvo šéfkuchára a jeho tímu, alebo krátiť si čas pri šachu, scrabble, videohrách, stolnom futbale alebo pri živej hudbe.

Na reštauráciu nadväzuje lounge sa sedemnásťmetrovým barom a preslávená terasa, kde ochutnáte kokteil MAMA LOVES YOU, alebo každý večer medzi štvrtkom a sobotou zažijete živý koncert či DJ set. 

 

Mama Shelter Prague Aout 08 18 84 FA

 

Pre pracovné účely je vyčlenených šesť zasadacích miestností, rozľahlý vonkajší priestor bude pre zmenu vyhovovať veľkým skupinám.

 

Mama Shelter Prague Aout 08 18 168 FA

 

V prízemí sa nachádza MAMA 's Garden Bar. Je určený pre každého, kto miluje uvoľnené krčmové prostredie s biliardom, stolným futbalom, videohrami a obrazovkami pre sledovanie športových prenosov. K dispozícii je tiež terasa a vonkajšie pingpongové stoly ako stvorené pre malý turnaj s priateľmi.

 

Mama Shelter Prague 06 18 02 11341 FA

 

Text a foto: MAMA SHELTER

Viac na: www.mamashelter.com/en/prague