Letná sezóna je už v plnom prúde a reštaurácie, bary a letné terasy sú plné turistov. Najčastejšie si ľudia objednávajú chladené nápoje, medzi ktoré patria aj koktejly. Ľadové koktejly jednoducho milujeme. Viete, aké sú trendy v koktejloch v tomto roku ?

Nealko je hitom číslo  1

V prvom rade sa zvyšuje počet  nealkoholických nápojov, aby sa zachoval správny pomer alkoholu.  Používajú sa preto radšej domáce sirupy,  toniky, nealkoholické liehoviny. Spoločnosť sa chce szrániť alkoholu.

Inovácie

Koktejly obsahujú menej ingrediencii, sú jednoduchšie na prípravu a používajú sa iba jedlé ozdoby, aby sa zbytočne neplytvalo a nevyhadzovali do koša rôzne papierové ozdoby, ktoré aj tak nie sú jedlé. Takisto sa už čoraz menej vyskytujú slamky. Dbá sa týmto spôsobom na  trvaloudržateľnosť a ekologickosť.

 

flasky tophoreca

 

Netradičné ingrediencie

Používajú sa netradičné ingrediencie ako syr a rôzne koreniny. Robia sa koktejly z uhorky, mäty, gréckeho jogurtu a citrónu. Niekedy sa namiesto sladkých koktejlov pripravujú aj  slané nápoje. Huby v koktejloch sú prevratnou novinkou  tohto roka a vaše chuťové bunky istotne budú prekvapené práve hubovou príchuťou. Nové kombinácie zahŕňajú aj zeleninu, chayote, jicama a sunchoke.

 

koktejl tophoreca222

 

Pivo a víno musí byť

Ľudia milujú pivo a víno, no vieme si ich predstaviť v koktejloch? Korenené pivo s hubami? Na tieto pochutiny musíme mať niekedy veľkú dávku odvahy. V súčasnosti sa začína s koktejlami veľmi experimentovať aj týmto spôsobom.

Káva a čajové lístky

Káva v kokteiloch je trendom, ktorý odmieta vymiznúť, takisto čajové lístky sú tiež na vzostupe vďaka svojej hladkosti, jemnej dymivosti a iným chuťovým tónom.

 

koktejl tophoreca

 

Zdravšie koktejly

Zdá sa, že ľudia sa rozhodli pre menej cukru a viac zdravých možností. Tento rok  sa dbá na prísnejšie zníženie cukru v koktejloch a viac zdravších náhrad. Zloženie koktejlov typu ako uhorka a aloe vera hviezdia na koktejlovom nebi.

Bez rumu a ginu  to nepôjde

V niektorých častiach sveta sa dá na pripravovanie nealkoholických koktejlov, inde zase stále sa držia na vzostupe tvrdšie druhy alkoholu. Gin, rum, whiskey sú veľmi módne a ľudia si ich radi objednávajú aj tento rok. Klasické Mojito, alebo Piňakoláda nesmú chýbať a nikdy neprestanú byť in. Stačí si už iba vybrať podľa vlastnej chuti a osviežiť sa v týchto tropických dňoch.

 

coctailos tophoreca

 

 

Text: Natália Bosáková

Foto: unsplash.com