Spoločnosť Babičkin dvor, a. s., je prvým slovenským producentom vajec, ktorý vyrába podstatnú časť svojej produkcie bez použitia geneticky modifikovaných surovín.

 

babičkin dvor 1


Základným prvkom našich kŕmnych zmesí sú suroviny regionálneho charakteru, s dôrazom na výrobu bez použitia geneticky modifikovaných surovín. Laboratórne rozbory našich vajec sú zrkadlom a potvrdením vysokej kvality vstupných surovín a vyrábaných kŕmnych zmesí na vlastných technologických zariadeniach. V súlade s produkciou zdravých vajec bez obsahu GMO podporuje spoločnosť Babičkin dvor prechod na chovy s lepším welfare. Z tohto dôvodu firma už v minulom roku obmedzila obohatené klietkové chovy, a od roka 2017 už neinvestuje do obohatených klietkových chovov.

 

babičkin dvor 2Babičkin dvor je najväčším producentom vajec na klasickej hlbokej podstieľke v strednej Európe.

V našom portfóliu sa momentálne nachádzajú:

Babičkine vajcia – 6, 10 a 20-kusové balenie vo veľkostiach M, L, a Maxi
BIO vajcia – 6-kusové balenie
Prepeličie vajcia – 12-kusové balenie
Slovenské vajcia – 6, 10, 30, a 90-kusové balenie vo veľkostiach S, M, L a XL

Spoločnosť Babičkin dvor, a. s., v regiónoch Veľkého Krtíša a Lučenca prevádzkuje sedem menších a stredných chovných fariem a jednu farmu na odchov mládok. Technologický rozsah zahŕňa celú škálu, od podstielkového chovu s výbehom, až po chov v obohatených klietkových systémoch. O produkciu a zdravotný stav sa starajú ošetrovateľky v 34 chovných halách a v 6 odchovných halách.

 

babičkin dvor 3

 

Za svoju snahu a orientáciu na zdravý chov získala spoločnosť Babičkin dvor niekoľko ocenení, ktoré zdôrazňujú a zvyšujú kvalitu ich produkcie. Patria sem napríklad:
Značka kvality a Značka kvality Gold za Babičkine vajcia a Slovenské vajcia.
Pečať Spoľahlivý poľnohospodársky podnik 2016 a protokol o získaní pečate Spoľahlivý poľnohospodársky podnik 2016 – tieto ocenenia zvyšujú dôveryhodnosť firmy.
Babičkin dvor získal aj certifikát IFS. Ten predstavuje medzinárodnú normu pre potraviny. Firma prešla náročným auditom, aby mohla preukázať svoju vysokú úroveň v oblasti kvality a bezpečnosti potravín.

 Spoločnosť Babičkin dvor bola certifikovaná aj na nasledujúce systémy manažérstva:
– certifikácia systému manažérstva kvality podľa ISO 9001;
– certifikácia systému manažérstva životného prostredia podľa ISO 14001;
– certifikácia systému manažérstva bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci (OHSAS 18001).
Spoločnosť Babičkin dvor bola tiež certifikovaná, ako jedna z prvých na slovenskom trhu v tomto segmente podnikania, vyrábajúca výrobky bez použitia GMO.

 

Text a foto: Babičkin dvor, a.s.

Viac na: www.babickindvor.sk