Herbert sirupy je firma, ktorá vznikla z lásky k remeslu, inšpirovaná rôznorodosťou súčasnej barovej a kulinárskej scény. Sirupy sú pripravované podľa osvedčených postupov našich predkov. Prostredníctvom macerácie, teda lúhovania za studena si zachovávajú autentickú chuť, ale aj všetky podstatné látky a výživové hodnoty.

 

skdjflads

Know-how a metóda spracovania vychádzajú zo starých postupov našich predkov a vlastných skúseností.  Spoločnosť  neustále experimentujeme a získava nové poznatky. Všetko sa začalo v roku 2010 v jednom malom hrnci. Dnes je za Herbertom komunita ľudí, ktorí pre vás vo výrobni kombinujú prvotriedne ingrediencie, ktoré si zamilujete.

 

Copy of Facetune 14 08 2018 19 23 09

 

Zdravie z čerstvosti 

Každé ráno  príde zásielka čerstvého ovocia a byliniek, ktoré ešte v ten deň spracujú. Cieľom je upútavať pozornosť vašich chuťových buniek a vytvárať produkty, ktoré sú tvorené výhradne na prírodnej báze, z prvotriednych surovín. Podstatou sirupov Herbert je macerácia, teda lúhovanie za studena. Týmto spôsobom sa dokáže zachovať maximálna nutričná hodnota a autentická chuť. 

 

blog articles 11 images 5iy53nn9f9

 

Široké využitie

V gastronómii sú Herbert sirupy viac ako vítané aj vďaka ich rôznorodému využitiu. V lete ich môžete použiť na prípravu osviežujúcich limonád a miešaných alko drinkov. V zime zasa príjemne zahrejú vo forme horúcej limonády, alebo alko-grogu.

 

Copy of DSC 3139

 

Netradičné príchute 

Firma vyrába sirupy v netradičných kombináciách chuti, ktoré zákazníkov milo prekvapia a postarajú sa o intenzívny chuťový zážitok. V ponuke je 9 celoročne dostupných príchutí a v priebehu roka pracuje s lokálne dostupnými surovinami, ktoré implementuje do kreatívnych limitovaných edícií.

 

Copy of DSC 5148

 

Ekofriendly

Herbert sirupy však nedefinuje len láska k poctivému remeslu, ale aj rešpekt a ohľaduplnosť k prírode, životnému prostrediu a najmä k ľuďom. Je členom celosvetového hnutia Slowfoodu a aktívne podporuje túto filozofiu. Využíva tiež ekofriendly materiály a v rámci zerowaste myšlienky sa snaží vytvárať, čo najmenšie množstvo odpadu. Cieľom firmy je aj prostredníctvom vlastnoručnej a poctivej práce zveľaďovať svet vôkol nás.

 

Copy of Facetune 30 01 2019 12 16 11

 

Skvelá voľba do každej prevádzky 

Tieto sirupy sú skvelým využitím do prevádzok vďaka svojej prémiovej kvalite, intenzívnej chuti a celosezónnemu využitiu. Okrem samotného produktu ponúka Herbert aj bezplatné školenie barmanov a konzultácie, zahŕňajúce prípravu samotných nápojov. Inšpiráciu môžete čerpať počas celého roka z kreatívnych receptárov, alebo vám sirupári vystavia dokonalé menu podľa vašich predstáv. Počas svojej existencie si Herbert sirupy získali srdce vo viacerých prevádzkach hotelov, kaviarní a reštaurácií na Slovensku, Česku, ale aj v Rakúsku.

 

 

Copy of IMG 5539

 

Unikát pre váš hotel 

Každá príchuť je unikát. Alchýmia spočíva v unikátnom postupe výroby, v precíznom načasovaní a ďalšom spracovaní, ale aj v procesoch nevyhnutných na dosiahnutie vyváženej chute. Stavte na kvalitu a chuť. 

 

 

Text upravila: Lenka Drgoncová

Foto: Herbert 

Viac na: www.herbert.sk