Každý hotelier túži po tom, aby bol jeho hotel, motel alebo penzión jedinečný a hostia sa k nemu radi vracali. Príjemný dojem z prostredia sa dá dosiahnuť viacerými spôsobmi – architektonickým štýlom, nábytkom, farbami, celkovým dizajnom. Rovnako dôležité, ak nie dokonca dôležitejšie, je však interiér ukázať v tom správnom svetle.

 

svetlo 1


Častou chybou zo strany interiérových dizajnérov je podceňovanie osvetlenia. Vnímajú ho len ako dodatok, niečo, na čom až tak veľmi nezáleží. Opak je však pravdou. Zlým alebo nesprávnym osvetlením viete celú svoju dizajnérsku snahu znehodnotiť, naopak, umne osvetlený interiér skryje množstvo nedokonalostí. Ale pozor! Osvetlenie nie je len interiérovou témou. Prvý kontakt s ubytovaním má hosť predsa už vonku. Správne osvetlený záhon či stromy spríjemnia večernú prechádzku v záhrade či navodia pocit harmónie a dobrého vkusu.

 

svetlo 2

 

Nezanedbajte spoločné priestory

Lobby alebo recepcia sú pre hosťa miestom prvého kontaktu s interiérom. A ako sa hovorí, prvý dojem zanecháme iba raz. Vyhýbajte sa fádnym a tmavým priestorom. Je dôležité zvoliť správnu kombináciu priameho a nepriameho osvetlenia. K dispozícii je veľa riešení – napínacie stropy, hviezdne nebo v spojení so zápustnými LED panelmi, lustre z optických vlákien v kombinácii s elegantným fúkaným sklom, kované svietidlá pre rustikálne, zámocké hotely.

 

svetlo 3


Hotelier môže spolupracovať so špičkovým kuchárom, jedlo môže byť servírované hosťom v rukavičkách, ale ak ich budú bolieť oči z ostrého svetla, alebo si, naopak, nebudú vidieť do taniera, zážitok z jedla bude chabý. Ak sú priestory reštaurácie určené aj na svadby, mali by byť osvetlené kombináciou dizajnových lustrov a funkčného osvetlenia v podobe podhľadových a iných zápustných svietidiel. Bohatý výber takýchto svietidiel nájdete v predajni Profisvietidla.sk v OC STYLA v Bratislave. Ideálne je zvoliť osvetlenie s možnosťou regulácie podľa požiadaviek organizátorov akcie. Spôsoby inteligentného ovládania osvetlenia sú viaceré, naši odborní poradcovia vám radi predstavia jednotlivé možnosti.
Čo sa týka konferenčných priestorov, vhodnou voľbou sú elegantné prisadené LED panely, ktoré sú dostupné aj v stmievateľnej alebo RGB verzii, takže je možné nimi vytvoriť nielen pracovnú, ale aj relaxačnú atmosféru.


Pre dobrý spánok a efektívny odpočinok

V minulosti platilo, že hostia využívali hotelové izby len na prespanie, preto sa všetko prispôsobovalo tomuto účelu. Osvetlenie bolo väčšinou iba v podobe stropného svietidla so slabým svetelným zdrojom, ktoré bolo doplnené stolnou lampou. Dnes sú nároky na interiér izby úplne niekde inde. Okrem spánku hostia využívajú izbu na množstvo ďalších úkonov. To všetko berieme v Profisvietidlách do úvahy.

 

svetlo 4
Na to, aby sme dosiahli dokonalé osvetlenie každého priestoru, spolupracujeme s architektmi a interiérovými dizajnérmi. Vybrať stropné svietidlo a stolné lampy už je len čerešnička na torte našich služieb.

 

Text a foto: KPP COMPANY

Viac na: www.profisvietidla.sk