Absolútny pokoj na dosah atraktívnych Vysokých Tatier, cit pre detail a rodinný prístup. Dovolenkový dom Villa Asanea, ktorý sa nachádza v Starej Lesnej, dáva hosťom presne to, čo v týchto časoch od dovolenky očakávajú. Oddych s rodinou v bezprostrednej blízkosti slovenských veľhôr, kde sa prívetívé prostredie spája s nádherným výhľadom na tatranské štíty a všadeprítomným teplom domova.

 

Villa Asanea_Stará Lesná_pohľad na Tatry

 

Majitelia si svoj vysnívaný víkendový dom pre osem osôb vyšperkovali podľa svojich predstáv a dnes ho zdieľajú s tými, ktorí chcú objavovať krásu tatranskej prírody. Rozostavaný dom vo Vysokých Tatrách im padol do oka, keď hľadali miesto, kde by mohli tráviť voľné chvíle a prázdniny s ich synom. „Nakoľko máme synčeka s Downovým syndrómom, ktorý je strašne zlatý a je naším všetkým, tak ako každému aj jemu rôčky pribúdajú a ani sme sa nenazdali a je z neho dospelý muž. Chceli sme, aby bol medzi ľuďmi aj on, aj manželka a pomaly sa integroval do života bežných ľudí. Ale aby mal tiež trošičku pocit zadosťučinenia,“ rozhovoril sa o príbehu Villy Asanea jej majiteľ Peter.

A práve za týchto okolností sa zrodila myšlienka, ako vraví Peter, vytvoriť niečo pre ľudí a niečo pre nás. „Nešlo tu o potrebu niečo za každú cenu vlastniť, ale hlavne o vyplnenie synovho času a snahy vymaniť ho z každodenného stereotypu. Nájsť niečo, kde by sa mohol realizovať aj on, trochu zmeny a hlavne aby to každého z nás napĺňalo. Predovšetkým syna a manželku, ktorá sa o neho nepretržite stará. On má strašne rád ľudí a spoločnosť. Manželka zase cit pre tvorbu a poriadok,“ vysvetľuje.

 

Villa Asanea_Stará Lesná_Tatry_obývacia časť

 

Dovolenkový dom Villa Asanea je situovaný v rekreačnej oblasti podtatranskej obce Stará Lesná, necelých desať kilometrov od Popradu a tri kilometre od Tatranskej Lomnice. Vďaka tejto výhodnej polohe majú hostia v okolí zariadenia množstvo príležitostí pre turistiku i voľnočasové aktivity.

Ešte novotou dýchajúca Villa Asanea je postavená v tradičnej tatranskej architektúre. Je moderne, útulne a vkusne zariadená. Pôvab tradičných drevených prvkov spája s modernými kúskami. Poskytuje celoročné ubytovanie pre 8 osôb. Majitelia ju prenajímajú ako celok, čo hosťom zabezpečí príjemné súkromie.

„V plnej miere sme sa snažili spoločne s manželkou pretransformovať či už v interiéri alebo exteriéri maximum z našich sŕdc, ideí a predstáv. Počnúc tvorením vlastnej identity, dekorácii a udržania čo najvyššieho komfortu, samozrejme v rámci možností, až po malé prezenty s vlastným logom.“

 

Villa Asanea_Stará Lesná_pohľad na Tatry_spálňa

 

Peter upozorňuje na obytnú plochu domu, ktorá má 140 metrov štvorcových a hosťom ponúka pohodlné a priestranné ubytovanie. Ubytovacie zariadenie je vhodné nielen pre rodiny s deťmi, ale aj pre pre páry, obchodných cestujúcich a náročných turistov či cykloturistov. Tu môžu zažiť leto bohaté na zážitky, romantickú zimu, ale aj prázdniny či predĺžený víkend.

S rodinou či priateľmi si môžu hostia vychutnať príjemne strávený čas v priestrannej obývačke s krbom. Najmenší majú pre svoje hry vytvorený útulný detský kútik. K dispozícii je do posledného detailu vybavená kuchyňa s jedálenským kútom. Na poschodí sú pre ubytovaných pripravené tri podkrovné spálne s pohodlnými manželskými posteľami a jednou rozkladacou dvojlôžkovou pohovkou. Samozrejmosťou sú dve priestranné kúpeľne s toaletou.

 

Villa Asanea_Stará Lesná_Tatry_kúpelňa


V exteriéri majú hostia k dispozícií veľkú terasu s krásne upravenou záhradou s hojdačkou, z ktorej si budete vychutnávať výhľad na majestátne hory.

„Nezabudli sme ani na gurmánov pre ktorých máme pripravený kotlík a gril, kde si môžu niečo chutné pripraviť a vychutnať si to na spomínanej terase alebo v modernom drevenom altánku, ktorý je vyhrievaný, presklený, taktiež s krásnym výhľadom. To celé si môžu hostia vychutnať aj v nepriaznivom počasí, či už v lete alebo zime,“ pozýva do Starej Lesnej Peter.

 Villa Asanea_Stará Lesná_Tatry_vyhrievaný altánok
Villa Asanea_Stará Lesná_Tatry_kuchyňa

Villa Asanea_Stará Lesná_Tatry_terasa

Villa Asanea_Stará Lesná_pohľad na Tatry_exteriér

 

Text: BK
Foto: Villa Asanea
Viac na: villaasanea.sk